Čaj počas tehotenstva: prínosy alebo škody

Podľa odborníkov by mal byť čierny a zelený čaj počas tehotenstva v menu v minimálnom množstve a káva je ešte viac. Na druhej strane, psychológovia hovoria, že pripútanie mnohých ľudí k pitiu ranného čaju nie je až taká zásluha kofeínu, ako potreba samotného rituálu. Zatiaľ čo robíte čaj, zdá sa, že spadnete do tranzu: všetky akcie sa odohrávajú na stroji a myšlienky v tomto čase sú ďaleko za kuchyňou. To vytvára pocit pohodlia, harmónie, pokoja ...

Čo robiť? Odporúčania lekárov nemožno samozrejme ignorovať, pretože zdravie dieťaťa závisí od toho. Nechcel by som sa však zbaviť radosti z pitia čajov počas tehotenstva, pokoja a rovnováhy nie sú o nič menej dôležité. Hľadáme alternatívy.

Čo piť čaj počas tehotenstva

Začnite tým, že navštívite supermarket alebo čaj shop. Ak ste opatrne prešli policami, nájdete veľa možností: biely čaj, karkade, ovocné zmesi. Existujú možnosti s pridaním citrusov alebo čokolády (len prvé čítanie, ak tehotná môže jesť čokoládu). Ako sa hovorí, pre každý vkus.

Osobitná pozornosť sa venuje bylinným čajom. Niektoré z nich sú určené špeciálne pre tehotné ženy, čo by malo byť zodpovedajúce na obale. Nepoškodzujú len to, ale aj naopak. Dokonca pomáhajú udržať tehotenstvo v ranom štádiu.

Dobrá alternatíva k tradičným čajom bude domáce. Je nepravdepodobné, že by niekto tvrdil, že bylinné čaje počas tehotenstva sú veľmi užitočné. Tu sa pridávajú aj rôzne vývary z bobúľ. Hlavnou vecou je vybrať len tie, ktoré prinesú najväčší prospech pre nastávajúcu matku a dieťa. Užitočné budú: sušené bobule divokej ruže alebo bezinky, kvety harmančeka, listy ríbezlí, žihľava, medovka, mäta, maliny a rue.

Ak ste ešte neskúšali takéto čaje pred tehotenstvom, bude sa zdať pôsobivá. Zostáva len experimentovať a vybrať tie najchutnejšie a príjemné. Len nezabudnite, že nie všetky bylinky a rastliny sú rovnako užitočné. Napríklad šalvia, chmeľ, tymián, aloe, sladké drievko, oregano, petržlen, jalovec, pelargonium a zhoster môžu byť nebezpečné pre budúcu matku.

Čaj počas tehotenstva je tiež prevencia.

Rastlinné čaje a odvarky okrem otepľovania majú tiež veľké množstvo vitamínov. Preto si nielen vychutnáte rituál čaju, ale aj zvýšite imunitu a v prípade choroby pomôžete telu bojovať proti vírusom. Súhlasím, je to oveľa lepšie ako pilulky na pitie.

A posledný. Okrem vyššie uvedeného pridávame, že tekutina odstraňuje toxíny z tela, čím zlepšuje celkový stav a pohodu.

Zanechajte Svoj Komentár