Prevencia obezity u detí - počnúc narodením

Prevencia obezity u detí by nemala začať po objavení nadváhy, ale doslova z prvých mesiacov života. Pretože, bez dodržiavania základných pravidiel kŕmenia novorodencov, môžete urobiť chyby, ktoré sa nakoniec stanú príčinou obezity.

Prirodzene, kŕmenie má mimoriadny význam. Na kŕmenie dieťaťa s materským mliekom je pomerne problematické, pretože reguluje, koľko jesť na jedno kŕmenie. Čo nemožno povedať o umelcov. Preto je potrebné vynaložiť maximálne úsilie na zavedenie dlhého dojčenia.

Prevencia obezity u detí pri umelom kŕmení

Začnite s najjednoduchšími - vyberte si iba vysoko kvalitné prispôsobené zmesi. Osobitná pozornosť by sa mala venovať ich obsahu proteínov. Takže pre dieťa do šiestich mesiacov by malo byť v rozmedzí 1,2-1,7 g na 100 ml hotovej zmesi, od 6 do 12 mesiacov - 1,7-2,2 g.

Teraz pre neadaptované produkty - mlieko, domáci kefír, detský jogurt. V ideálnom prípade by sa mlieko nemalo zavádzať do stravy až jeden rok. Kefír s jogurtom môžete ochutnať po 8 mesiacoch, ale v obmedzených množstvách (maximálne 200 ml denne). Keď je dieťa staré, môžete mierne zvýšiť porciu, ale celkové množstvo týchto výrobkov za deň by nemalo prekročiť 500-600 ml.

Zmes nerozrieďte „očným“. Inštrukcie nie sú len vynájdené, a musíte prísne dodržiavať uvedené pomery, aj keď sa vám zdá, že zmes je príliš zriedkavá.

Keď začnete zavádzať doplnkové potraviny, tiež by ste nemali vyvíjať iniciatívu a výrazne prekročiť množstvo potravín z odporúčaných hodnôt podľa veku dieťaťa. Niektoré jedlá sa nemusia zdať veľmi chutné a chcete ich osladiť, čo sa tiež neodporúča na prevenciu obezity. A aj keď urobíte porcie o niečo viac, než je odporúčané, potom sa nepokúšajte na vysokoproteínových výrobkoch - tvaroh, kefír, jogurt.

Mnohé matky často kŕmia svoje milované deti syreninou. Prirodzene, dieťa ich veľmi dobre konzumuje, ale nezabudnite, že pre deti do šiestich mesiacov je to 30 g / deň a staršie 40-50 g. Tieto normy nie sú márne a ich jednoduché dodržiavanie bude dobrou prevenciou obezity. Faktom je, že deti do jedného roka získajú extra váhu, nie kvôli sacharidom, ale kvôli prebytku bielkovín.

Okrem toho, prevencia obezity nie je jediným dôvodom na obmedzenie príjmu proteínov. V nadbytku môže mať negatívny vplyv na obličky omrvinky.

Ak sa pri dodržiavaní týchto odporúčaní ocitnete v myšlienke, že dieťa je podvyživené, začnite si viesť potravinový denník. Už nejaký čas si zapíšte všetko, čo jesť omrvinky, a potom o tom diskutujte s detským lekárom. S najväčšou pravdepodobnosťou sú vaše obavy neopodstatnené.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár