Ako zlepšiť vzťahy s dieťaťom

Rovnako ako každá milujúca matka, aj vy sa snažíte stať sa vaším dieťaťom nielen starostlivým rodičom, ale aj verným priateľom, aby ste mohli spoločne zdieľať radosť a smútok. Ale z nejakého dôvodu, v poslednej dobe, detské odpor a dokonca aj slzy sa čoraz viac objavujú ...

Na dni na konci sa staráte o maličkého, s maximálnym úsilím naučiť ho všetky potrebné veci. Nie bez zákazov a obmedzení, pretože v okolí je toľko nebezpečenstiev. Vyvstáva teda otázka: ako zlepšiť vzťahy s dieťaťom, keď neustále potrebuje byť disciplinovaný a nútený niečo urobiť?

Čo bráni budovaniu vzťahov s dieťaťom

Začnime s najčastejšou chybou - z nejakého dôvodu sú všetky matky isté: dieťa musí jednoducho pochopiť, že všetky požiadavky a pokyny sú spravodlivé a sú vykonané len pre neho. To je v podstate nesprávne. Pochopte, hovoríte úplne v rôznych jazykoch. Dieťa je vedené pocitmi a vy - z rozumu. A zakaždým, keď drobečka niečo dosiahne, skúste sa pozrieť na svet očami a podporiť ho, aj keď úplne nerozumiete logike tých najmenších. Môžete si prečítať niekoľko tipov v článku: ako porozumieť vášmu dieťaťu.

Pokúsiť sa zlepšiť vzťahy s dieťaťom, dospelí urobiť chybu, veriť, že to stačí vysvetliť všetko omrvinky. Z nejakého dôvodu, mamičky a oteckovia sú si istí, že ich myšlienky o dobrom a zlom by mali byť vzaté na malé slovo a stať sa sprievodcom k akcii. Ale deti sa od dospelých líšia v tom, že nežijú z rozumu, ale z pocitov, oveľa menej z vlastnej životnej skúsenosti. A nemôžu pochopiť, že všetko sa robí pre nich.

Bude to chvíľu trvať a dieťa sa bude rozvíjať schopnosť čerpať racionálne závery. Medzičasom je dobré alebo zlé pre neho určené prežívanými emóciami. Hranie hier, sledovanie karikatúr, hádzanie vecí po miestnosti je tak radostné a zábavné, že je to dobré. Ale upratať sa po sebe je veľmi nudné a nezaujímavé, a preto to nie je potrebné. Len dospelí to nerozumejú a stále niečo vyžadujú.

Urobte prvý krok k dôverným vzťahom

Čo je teda to, že na vybudovanie dôveryhodného vzťahu s dieťaťom sa musíte oddávať všetkému a zatvárať oči pred seba-zhovievavosťou? Vôbec nie, len aby bolo jasné, že nie je sám. A aj keď drvina nechce niečo urobiť, musí cítiť podporu.

Tvárou v tvár s najmenšou neposlušnosťou nie je potrebné ukazovať „kto je v rodine zodpovedný“. Namiesto zvyšovania hlasu je lepšie sadnúť si vedľa dieťaťa, vziať si ruku, pozrieť sa do očí. Takéto momenty sú oveľa bližšie.

Povedzte, že rozumiete jeho neochote zbierať hračky, podráždenie a hnev, pretože je nútený niečo urobiť. A aj keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že s ním nesúhlasíte, drvina bude cítiť podporu. Uvedomenie si práva na svoj vlastný názor mu umožní prestať vidieť nepriateľa vo vás.

Nezabudnite sa ospravedlniť za to malé. Toto je pre vás zlomená hračka alebo nejaký zákaz - maličkosť a dieťa je veľmi znepokojené a rozrušené. V tejto situácii bude podpora mojej matky objasňovať, že to nie je pokus podriadiť ho a prinútiť ju niečo urobiť, a preto je to naozaj nevyhnutné.

Nepotrebujete dlhé moralizovanie a vysvetlenia. Len povedzte, že to musíte urobiť tak, ako hovoríte. Strúhanka sa môže zamračiť, ale urobí všetko a jeho srdce to nebolí. Takže sa vám podarí obísť ešte jeden kameň na ceste nadviazania priateľských vzťahov s dieťaťom.

Pozrite si video: VZŤAHY TIP #1 RECEPT NA DOBRÉ VZŤAHY Miriam Štolfová (Október 2019).

Zanechajte Svoj Komentár