Liečba podchladenia alebo čo robiť, ak je dieťa studené

Dieťa môže zamrznúť aj v lete av zime je to bežný a spoločný jav. Ale to nie je dôvod, prečo sedieť doma namiesto chôdze, čo sa týka chladného počasia alebo obliekania ako kapusta. Stačí vedieť, ako liečiť hypotermiu, a choroba nie je pre vás hrozná.

Spôsoby liečby hypotermie u detí

Stúpajúce nohy, Akonáhle si všimnete, že dieťa je zima, okamžite ho vezmite a choďte domov, aby čo najskôr začala liečbu hypotermií. Po prvé, je potrebné ohriať drobky, aby sa rozšírili cievy a zlepšil sa krvný obeh, a tým sa zvýšila obranyschopnosť tela. Najväčší vplyv na podchladenie sa dá dosiahnuť skákaním nôh. Tak to urob.

Samotný postup nie je nič zložitého - naleje sa teplá voda do čistej panvy (teplota nie nižšia ako 37 ° C) a pridá sa 1-2 lyžice. l. suchá horčica. Ako sa voda ochladí, musíte naliať horúce. Po 10-15 minútach osušte nohy dieťaťa a položte si teplé ponožky. Ak máte akékoľvek otázky, prečítajte si náš článok: Ako stúpať nohy.

Vykonajte inhaláciu, Naše babičky tiež vedeli, aké účinné sú inhalácie pary pri liečbe hypotermie. A teraz je to ešte viac zjednodušené, pretože nemusíte nič vymýšľať: vezmite si inhalátor, nalejte odvar zo šalvie, eukalyptu, píniových púčikov alebo éterických olejov čajovníka, jedle a dýchajte liečivé pary. A aj keď nie je inhalátor, môžete vždy robiť s improvizovanými prostriedkami.

Užitočné trenie, Ak je dieťa studené, rýchlo a účinne odľahčí prvé príznaky: uvoľní svaly a zlepší krvný obeh. A navyše to pomôže predchádzať ochoreniam dýchacích ciest.

Začne sa trieť počas chladenia zo zadnej strany a hrudníka a pre tieto účely je žiaduce použiť froté rukavice. A po mletí aplikujte aj ohrievaciu masť.

Horúci čaj, Dokonca aj dospelí začnú hypotermiu ošetrenie s šálkou horúceho čaju. A ak dieťa zamrzlo, tým viac potreboval tento čarovný nápoj. Ktorý, v kombinácii s malinovou, brusnicovou alebo brusnicovou marmeládou, má priam zázračný účinok na telo dieťaťa. A to všetko vďaka veľkému množstvu vitamínu C, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Prečítajte si viac o produktoch, ktoré prispievajú k zvýšeniu ochranných síl v publikácii: Ako zlepšiť imunitu dieťaťa.

Zanechajte Svoj Komentár