Zimná zelenina bez dusičnanov - robí detské menu bezpečným

Problém so zeleninou v zime je už dlho vyriešený. Police moderných hypermarketov sú naplnené množstvom čerstvej zeleniny a ovocia vrátane zámoria. Preto, aby dieťa s potrebným množstvom vitamínov je pomerne jednoduché. A poznať obsah vitamínov v potravinách, menu je ľahké, aby sa čo najviac užitočné a vyvážené.

Ale je tu jedna malá ", ale" - v ovocí priniesol zo zahraničia alebo pestuje v skleníkoch obsahujú dusičnany a chemikálie, ktoré pomáhajú zachovať farbu ovocia počas prepravy. Inak, kto ich kúpi, tak domácky? S týmto vedomím, mnohí sa pýtajú, ako sa zbaviť dusičnanov v zelenine, aby sa dieťa menu užitočné a bezpečné.

Tak, ako pre chemikálie, je ľahké sa ich zbaviť - stačí umývať ovocie dôkladne a odrezať kôru s hustou vrstvou pri čistení. S dusičnanmi je všetko oveľa horšie: hromadia sa v mäse ovocia. V súlade s tým, aby sa zbavili dusičnanov a zeleninu úplne bezpečné nebude fungovať. Môžete si však vybrať na prípravu jedál pre deti tie časti zeleniny, v ktorých je obsah škodlivých látok minimálny.

Napríklad, v bielej kapuste, maximálny obsah dusičnanov padá na horné listy a stonky, av zelenej - na stonky. S týmto vedomím je ľahké vybrať to najlepšie. Ale to nie je všetko, môžete znížiť obsah dusičnanov v zelenine asi o 40%. K tomu ich namočte (najmä petržlen, kôpor, kapustu a zelenú cibuľu) do studenej vody, dvakrát 15 minút, samozrejme so zmenou vody.

Ak sa do tohto bodu dočítate a máte otázku, prečo sa ešte nehovorilo o takej bežnej zelenine, ako je mrkva, cibuľa a repa pre bábätká, odpovedáme: sami môžu byť skladované dosť dlho a obsah dusičnanov postupne klesá na nula. Takže sa nemusíte báť. Nebude však zbytočné, aby zaistenie odrezalo vrch a dno ovocia.

Ale bez ohľadu na to, ako veľmi sa chceme zbaviť dusičnanov v zelenine, žiaľ, stále sa dostanú k nášmu stolu. Preto nebude zbytočné vedieť, že existuje vynikajúci prostriedok, ktorý im pomáha bojovať - ​​to je obyčajný vitamín C. Ukazuje sa, že je schopný neutralizovať soli kyseliny dusičnej. A nie je potrebné, aby sa do lekárne na vitamíny, je obsiahnutý v prebytku v citróny, pomaranče a mandarínky. Je pravda, že táto možnosť nie je vhodná pre deti trpiace alergiami, ale v tomto prípade odvar zo sušených šípok príde na záchranu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár