Čo je užitočné pre dieťa

V jednom z predchádzajúcich článkov sme už povedali, prečo je dôležitý denný spánok. Dnes budeme rozvíjať túto tému a zvážiť výhody spánku pre dieťa. A je tu niečo, o čom sa dá hovoriť, pretože je to mimoriadne dôležité pre fyzický a emocionálny vývoj. Ale nenechajme sa dopredu, urobme všetko v poriadku.

mozog

Pravdepodobne nie je tajomstvom pre nikoho, že sú dve fázy spánku: aktívny a pasívny. Počas prvého si mozog pamätá alebo, ak chcete, uloží informácie prijaté počas dňa. A počas druhej je príprava na vnímanie nových informácií a dojmov. Mimochodom, ak je dieťa mladšie ako 6 mesiacov, spánok je tiež zvláštnym spôsobom ochrany pred preťažením informácií.

emócie

Ak dieťa nespí dobre, počas dňa môže byť náladové a slzavé. To nie je prekvapujúce, pretože aj dospelí, keď nemajú dostatok spánku, sú podráždení, čo povedať o deťoch. Je pravda, že existuje inverzný vzťah: ak ste mali zábavný deň s malým dieťaťom, potom to bude dlho spať a zdravo.

Ale záležitosť nie je ani v nálade, odborníci hovoria, že deti, ktoré spia dlho a zdravo, majú dobre vyvinutú emocionálnu pamäť. Čo je obzvlášť dôležité, keď matka pracuje a nemôže byť s dieťaťom celý deň. Ale nedostatok spánku sťažuje spomienky na šťastné udalosti dňa. Preto, emocionálne, spánok je tiež veľmi užitočné.

fyziológie

Deti, ktoré dobre spia, majú lepšie zdravie a dobrú imunitu, a ak pridáte výrobky zvyšujúce imunitu, zdravie bude dobré. Okrem toho, ako sa ukázalo, plný spánok v noci znižuje riziko zranenia počas dňa, vzhľadom k tomu, že dieťa sa stáva menej impulzívne.

Ďalším zaujímavým pozorovaním je, že spánok ovplyvňuje hmotnosť dieťaťa. Takže malé deti, ktoré spia menej ako 12 hodín denne, počas školských rokov, sú s väčšou pravdepodobnosťou s nadváhou a to je dôvod obezity u detí.

socializácie

Dobrý spánok je tiež užitočný pre dieťa v tom, že vám umožňuje rýchlo nájsť kontakt s inými deťmi a naučiť sa komunikovať. Musíte priznať, že keď dieťa spalo celú noc a vstalo v krásnej nálade, bolo by pre neho oveľa jednoduchšie komunikovať.

Zanechajte Svoj Komentár