Ako urobiť ovocné pyré pre dieťa - 10 tipov od odborníkov

Význam ovocia pre malý rastúci organizmus nemôže ani hovoriť. Chutné a šťavnaté ovocie je nepostrádateľným zdrojom vitamínov a ďalších prospešných látok. Pravdou je, že existuje jeden "ale", takže sú naozaj užitočné a nepoškodzujú dieťa, musíte vedieť, ako pripraviť ovocné pyré pre dieťa doma.

1. Po prvé, budete potrebovať ovocie, ktoré neboli spracované s rôznymi pesticídmi alebo inými chemikáliami. Možno, že nie sú vždy ľahké nájsť, ale zdravie trochu dôležitejšie.

2. Po nájdení a kúpe potrebných plodov je potrebné vybrať to najlepšie z nich: bez najmenšej chyby alebo škvŕn. Môže sa to zdať zbytočné pre niekoho, ale budete robiť najzdravšie ovocné pyré, a to nielen chutné.

3. Aby sa zabezpečilo, že ovocie nestratí svoje prospešné vlastnosti, ošúpajte a nakrájajte ich tesne pred prípravou detskej kaše a kŕmenia. Žiadne prázdne miesta v rezerve alebo prebytku nezostanú nabudúce.

4. Neskladujte hotové pyré až do ďalšieho krmiva, ak zostane. Skladujte v chladničke maximálne 2 hodiny.

5. Možno, že pripomenutie bude zbytočné, ale stále: pri príprave zemiakovej kaše, však, rovnako ako všetky jedlá pre dieťa, dodržiavať pravidlá hygieny.

6. Pred tým, ako urobíte zemiakovú kašu, zalejeme vriacou vodou cez ovocie a ošúpeme ju.

7. Para vždy, keď je to možné. Ak je dvojitý kotol nie je, potom sa zalejeme vriacou vodou a varíme pod vekom.

8. Nezabudnite, že pri varení ovocia strácajú vitamíny, takže udržujte čas tepelného spracovania na minime.

9. Varené ovocie očistite ich sitom (najlepšie 2-3 krát) alebo mletím v mixéri. Potom pridajte odvar do pyré, aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu, a nechajte ho vychladnúť. A až potom môžete zadať prísady (mlieko, tvaroh).

10. A posledný. Urobiť ovocné pyré pre dieťa je len polovica bitky. Na drobenie jedla s radosťou, nezabudnite prísť s originálnym názvom pre vaše kulinárske majstrovské dielo.

P. S. Ak to nie je obdobie pre ovocie, vždy to pomôže zdravému ovocnému kompótu pre dieťa.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár