Aký matrac si vybrať pre dieťa

Organizácia lôžka pre dieťa je veľmi dôležitým a zodpovedným procesom. Vzhľadom k tomu, že nielen pohodlie dieťaťa, ale aj jeho zdravie závisí na tom, ako pohodlné a "správne" to je. Dokonca aj samotná skutočnosť, že dieťa sa len zriedka prebudí v noci, je už dosť na to, aby sa rodičia pýtali, aké matrace si majú vybrať pre dieťa, a keď zistili, aké dôležité je pre zdravie chrbtice, pristupujú k otázke, ktorá je dvojnásobne zodpovedná.

Okamžite by som rád upozornil na možnú otázku o lôžkach, ktoré dostanú dedičstvo starších detí alebo darovali priatelia. Nie je nič zlého na túžbe zachrániť, čo je zmyslom nákupu novej postele, keď ju môžete získať zadarmo. Ale pamätajte, že to neplatí pre matrac. Je lepšie, aby ste na ňom nešetrili a stále si kupovali nový.

Ale jedna túžba vybrať najlepší matrac pre dieťa nestačí, musíte vedieť, čo venovať pozornosť a čo je naozaj dôležité. Faktom je, že dieťa ešte nevytvorilo ohyb chrbtice v tvare S, objaví sa až potom, čo sa dieťa naučí vstávať a chodiť (čítať: ako naučiť dieťa chodiť). Medzičasom, aby sa zabránilo akémukoľvek skresleniu, matrac pre dieťa by mal byť mierne tvrdý a rovnomerný.

Osobitnú pozornosť pri výbere matrace si zaslúži výplň. Podľa odborníkov je potrebné zastaviť výber na matrace s prírodným plnidlom, pretože sú šetrnejšie k životnému prostrediu a oveľa menej často spôsobujú alergie.

Ako prírodné plnivo môže pôsobiť: pohánková šupka, konské vlásie alebo morské riasy. Pokiaľ ide o kokosový list - aj keď je to prírodné plnivo, ale je to dosť ťažké, preto, keď ten malý vyrastie trochu, môže sa mu prestať páčiť, aby na ňom spal. Zvážte to pri výbere matraca pre dieťa.

A posledná chvíľa je kryt matraca. Dbajte na to, ako ľahko sa odstráni. Táto zdanlivá maličkosť môže spôsobiť zbytočné nepríjemnosti, ak je ťažké odstrániť matrac. Koniec koncov, bude to potrebné urobiť pomerne často.

Dúfame, že sme vás priblížili k odpovedi na otázku: aký matrac si vybrať pre dieťa? A čoskoro urobíte slušný nákup. Len nezabudnite požiadať o certifikát na tovar a zároveň skontrolujte, či je prítomný nápis "deti".

Majte pekné nakupovanie!

Zanechajte Svoj Komentár