Trvanie zubov u detí

Keď má dieťa zuby, nie je to len veľká radosť pre rodičov, ale aj veľký test. Nerobí bez detských sĺz a bezesných nocí rodičov. Samozrejme, po prečítaní niekoľkých tipov, ako uľahčiť prerezávanie zubov, môže byť tento proces o niečo jednoduchší, aj keď nie tak, že by to bolo nepovšimnuté. Dnes však nejde o to, že každý má svoj vlastný recept. Je lepšie hovoriť o načasovaní zubov u detí.

Začnime vyvrátením mýtu, že deti sú umelo kŕmené neskôr. Teoreticky to môže byť spôsobené tým, že dieťaťu chýba vápnik, ktorý je dostatočný v materskom mlieku. Ale tieto informácie sú už dávno zastarané, moderné zloženie detskej výživy je také, že poskytuje rastúcemu orgánu všetko potrebné.

Tvorba mliečnych zubov (pre informáciu - existuje len 20) začína od 6. do 7. týždňa tehotenstva, a asi 20 týždňov, začatia molárov sú položené. Sú umiestnené hlbšie mliekarne, priamo pod nimi. Mimochodom, môžu byť dokonca kontrolované pomocou rádiovisiografie.

Ale späť k podmienkam zubov u dieťaťa. Je pravda, že sú individuálne. Boli dokonca prípady, keď sa deti narodili so zubami. Pravda, museli byť odstránení, pretože im to sťažovalo, aby ten malý vysával prsia. Ale ak neberiete do úvahy takéto extrémy, prvé zuby začnú vybuchnúť za 3-4 mesiace.

To samozrejme neznamená, že sa okamžite "vyliezli". Tento proces môže byť pre rodičov long dlhý a nezabudnuteľný. Ale, nech je to akokoľvek, do roku by malo mať dieťa 6-8 zubov. A 2-2,5 rokov, erupcia mliečnych zubov by mala byť u konca. Mimochodom, ak potrebujete liečbu mliečnych zubov u detí, určite si prečítajte uvedený článok.

Ďalšie nuance. Napriek tomu, že existujú určité priemerné periódy, môžu sa objaviť príliš skoro a s veľkým oneskorením. A oba tieto prípady by vás nemali príliš obťažovať. Môže to byť napríklad malá dedičná anomália. Ak sú však prítomné aj iné príznaky, môže sa pri dojčatách vyskytnúť krivica a potom je potrebná konzultácia s pediatrom.

Čo sa týka podmienok zubných zubov u detí, začínajú nahrádzať mliečne výrobky z asi 5 rokov. A proces končí v 12-13 rokoch. Navyše ich erupcia nespôsobuje toľko problémov. Výnimkou môžu byť „zuby múdrosti“, ale na ich premýšľanie je ešte príliš skoro.

Zubový stôl

Zanechajte Svoj Komentár