Optimálna teplota v miestnosti pre novorodenca

Aká by mala byť teplota vzduchu v miestnosti novorodenca? Táto otázka sa obáva takmer všetkých novo razených rodičov. Áno, a preto, pretože dieťa vyzerá tak malé a krehké, že nedobrovoľne existujú myšlienky na podchladenie. A na druhej strane, prečo sa toľko hovorí a píše o tvrdnutí detí? V tomto množstve často protichodných informácií je ťažké zistiť, aká by mala byť teplota v miestnosti pre novorodenca. Pokúsme sa objasniť situáciu.

Vysoká teplota v miestnosti pre novorodenca je naozaj potrebná, ale len vtedy, ak sa dieťa narodí predčasne (ako sa starať o takéto deti, čítajte tu). Čo je spôsobené problémami s termoreguláciou. Ak sa dieťa narodilo v čase a nemá žiadne zdravotné problémy, je dostatočne odolné voči teplote.

Navyše sa ukazuje, že teplo pre deti je ešte horšie ako chlad. Napríklad, ak sa teplota v miestnosti pre novorodenca pohybuje medzi 20-22 ° C, potom dieťa nezmrzne ani v jednom tele. Z toho vyplýva skôr jednoduchý záver: je potrebné obliekať dieťa v dome aj v sebe. A nemali by ste nutne klásť na jeho čiapku, motivovať plešatú hlavu. Verte mi, že sa veľmi rýchlo naučí regulovať telesnú teplotu a nezmrzne.

Samozrejme, ak hovoríme o prechádzke na čerstvom vzduchu, potom by dieťa malo nosiť trochu teplejšie ako vy. Pretože sa budete pohybovať a ležal na invalidnom vozíku, ale doma to nie je najlepšia voľba.

Ďalšia chyba, že neskúsené matky, aby sa balenie dieťa v noci tak, že nemá chytiť zima. Ak je teplota vzduchu v miestnosti pre novorodenca v rámci vyššie uvedených limitov, nie je to absolútne nevyhnutné. Deti môžu nosiť čiapku na noc, a dať ich do obálky, ale to je robené pre trochu iné dôvody. Týmto spôsobom sú vytvorené podmienky pre dieťa, v ktorom sa cíti tak úzko a pohodlne ako v maternici.

Ďalšia vec je, že dieťa sa môže zobudiť, keď ho vystrelíte do náručia a potom ho posuniete do ohrádky, ale to nesúvisí s teplotou vzduchu v miestnosti, len posteľ je studená. Aby ste sa tomu vyhli, predhrejte ho pomocou vyhrievacej podložky alebo urobte teplú plienku, ale nezabaľujte svoje dieťa.

Zanechajte Svoj Komentár