Krémy a masti na atopickú dermatitídu

Lieky a špeciálna výživa pre atopickú dermatitídu - to nie sú všetky akcie, ktoré pomôžu prekonať alergie. Okrem nich sú široko používané rôzne masti a krémy, ktoré sú určené na priame riešenie kožných prejavov alergií. Prirodzene, rodičia chcú vedieť, ako dlho môžu byť použité a či nepoškodia už tak neistý zdravotný stav dieťaťa.

Hormonálne masti na atopickú dermatitídu môže predpísať lekár v prípade akútnych prejavov na koži, pretože pôsobia najrýchlejšie a najúčinnejšie. Ak ich použijete na krátky čas, nemôžete sa obávať žiadnych následkov.

Mastivá obsahujúce zinok na atopickú dermatitídu sa môžu používať dostatočne dlho. Robia vynikajúcu prácu so sčervenaním (doslova pred očami), pričom sú prakticky neškodní.

Okrem jednosmerných mastí existujú rôzne kombinované možnosti. Napríklad niektoré krémy používané pri atopickej dermatitíde obsahujú zinok a látky, ktoré chránia pred mikróbmi, ktoré sa často množia v oblastiach kože oslabených dermatitídou. Alebo iná možnosť - masti a krémy pre atopickú dermatitídu obsahujúce špeciálne látky a vitamíny na urýchlenie hojenia kože.

Mnohí čitatelia v tomto článku by chceli vidieť konkrétne názvy najúčinnejších mastí a krémov pre atopickú dermatitídu, ale nebudú. Faktom je, že všetci dávajú len kozmetický účinok, a preto lekári v žiadnom zhone nepredpisujú. Kožné prejavy sú len dôsledkom a samotná choroba je najnebezpečnejšia (čítaj príčiny atopickej dermatitídy), ktorá ich spôsobila.

Okrem toho, podľa stavu pokožky, je možné vyvodiť určité závery o úspechu liečby čriev a účinnosti diéty. Ak príznaky atopickej dermatitídy zmiznú, potom ste na správnej ceste a možno budete čoskoro schopný úplne poraziť chorobu. To je dôvod, prečo niektorí lekári nepredpisujú masti a krémy.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár