Štvrtý týždeň tehotenstva

Štvrtý týždeň tehotenstva - Toto je obdobie, kedy test môže prvýkrát ukázať drahocenné dva prúžky, čo naznačuje, že sa stanete matkou. Prítomnosť dvoch prúžkov na cesta je dôsledkom zvýšenia hladiny hormónu hCG v krvi.

Nástup tehotenstva je pre organizmus poznačený radikálnou úpravou, takže sa často mení kvalita života ženy. Hoci existujú prípady, keď absencia menštruácie nebola sprevádzaná žiadnym dodatočným dôkazom o tehotenstve, ale tento moment bol vnímaný ako banálna menštruačná porucha. Často sú však zmeny v tele také veľké, že si ich ťažko všimnú.

Príznaky a príznaky štvrtého týždňa tehotenstva

- nevoľnosť, ktorá sa objavuje hlavne ráno (o toxikóze sa dozviete počas tehotenstva);

opuch prsnej žľazy (viac o zmenách prsníka počas tehotenstva);

- zvýšené slinenie, ktoré možno pozorovať počas spánku aj počas konverzácie, po jedle;

- strata chuti do jedla alebo túžba jesť neuveriteľné množstvo jedla;

- odmietnutie určitých pachov, ako aj chuť niektorých výrobkov;

- Nezrovnalosti v črevách, ktoré sú sprevádzané výraznou tvorbou plynu, zápchou a inými problémami. V dôsledku toho môže brucho rásť v podstate vo veľkosti;

- zmeny v nosohltane. Žena môže byť narušená častým kýchaním, náhlym chrápaním v noci, krvácaním z nosa, hoci tieto príznaky sú veľmi zriedkavé;

- vzhľad kovovej chuti v ústach, ktorý je spôsobený zmenou množstva chemických procesov;

- pigmentácia kože od pupku k pupku vo forme hnedého pásu. Často tiež stmavne areolovú bradavku.

Vývoj plodu v 4. týždni tehotenstva

Загрузка...

Od okamihu počatia, vaše dieťa je oplodnené vajíčko, ktoré počas štvrtého týždňa tehotenstva začína úžasný proces stať sa embryom. V vajíčku sa tvoria tri zárodočné vrstvy, z ktorých každá bude základom pre vytvorenie a vývoj špecifickej skupiny orgánov.

Takže pankreas, pľúca, pečeň, gastrointestinálny trakt sú v oblasti zodpovednosti endodermu, t.j. vnútorný leták. Na druhej strane, stredný list (mesoderm) bude tvoriť kardiovaskulárny systém, kostru, obličky, svalový systém. Ale vytvorenie nervového systému, vlasov, kože, zubnej skloviny sa stáva úlohou ektodermu.

Štvrtý týždeň tehotenstva je začiatkom obdobia vzniku placenty a pupočníkovej šnúry, ktorej vývoj začína tvorbou žĺtkového vaku, choriónu a amnionu. Ich úlohou je poskytovať kvalitnú výživu, dýchanie a biochemickú podporu plodu.

Po určitom čase sa žĺtkový vak stane súčasťou pupočníkovej šnúry, amnion sa stane fetálnym mechúrom a chorion sa stane miestom pre deti - placentu.

Životné štýl budúcich matiek na 4 týždne tehotenstva

Nástup tehotenstva znamená, že teraz sa musíte postarať nielen o seba, svojho milovaného, ​​ale aj o svoju časť, takže si uvedomte, že zdravý životný štýl je skvelou príležitosťou na vydržanie naozaj zdravého dieťaťa. Okrem toho, v prvých mesiacoch, je kladenie všetkých orgánov dieťaťa, ktoré sú potom len zlepšiť, viac v článku: vývoj dieťaťa počas tehotenstva. Preto je potrebné dodržiavať tieto odporúčania:

- ak ste majiteľom zlých návykov, mali by ste na ne okamžite zabudnúť a po dlhé mesiace vymazať cigarety a alkohol zo života;

- Je žiaduce, aby ste prehodnotili svoju stravu a urobili výber v prospech vysoko kvalitných, obohatených potravín. Ak ide o toxikózu, potom stojí za to jesť veľmi často, vo veľmi malých porciách. A inak, 5-6 jedál denne bude prínosom pre nastávajúcu matku. Odporúča sa vylúčiť používanie sýtených nápojov, výrobkov s konzervačnými látkami, zvýrazňovačov chuti, umelých farbív a iných chemických výrobkov.

- zapojiť sa do miernej fyzickej námahy - chodiť viac pod holým nebom, plávať v bazéne atď.

A konečne, uspokojiť svoje túžby, pretože často samotné telo signalizuje svoje potreby. Ak chcete spať, mali by ste si zdriemnuť len trochu, chcete jahody - liečiť sami. Verte mi, že telo vás bude zaujímať.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár