Liečba mastitídy u dojčiacich matiek

Mastitída u dojčiacich matiek sa často vyskytuje takmer okamžite po pôrode - približne 2-3 týždne. Začína celkom neočakávane a je sprevádzaná vysokou horúčkou a zimnicou. Jej hlavným príznakom je bolesť na hrudníku. A tak silný, že je takmer nemožné sa dotknúť. Dokonca aj náhodné dotyk s rukou pri chôdzi spôsobuje útok bolesti.

Ak sa to stane, musíte okamžite konať. A nie je to len utrpenie matky, ak sa objaví mastitída z neinfikovaných na infikované a hnis, bude sa musieť dojčenie dočasne zastaviť. Tu máte odpoveď na otázku: je možné kŕmiť dieťa počas mastitídy? Prirodzene, liečba mastitídy u dojčiacich matiek má niektoré zvláštnosti, o ktorých budeme diskutovať nižšie.

Upozorňujeme, že na liečbu mastitídy u dojčiacich matiek by mal dohliadať špecialista. Toto nie je prípad, keď by ste sa mali sami liečiť. Preto najprv konzultujte s lekárom alebo konzultantom pre dojčenie.

Aj keď to samozrejme neznamená, že nemusíte robiť nič sami. Teraz je čas pripomenúť metódy liečby laktostázy, o ktorých sme písali v tomto článku, a začať ich uplatňovať.

Ak chcete znížiť teplotu, skúste použiť prírodné prostriedky: chladnú sprchu alebo utieranie octom. Ale v prípade potreby si môžete vziať a paracetamol.

Liečba mastitídy u dojčiacich matiek môže nastať bez toho, aby sa opustilo dojčenie, ale treba dbať na to, aby v mlieku nebol žiadny hnis. Ak to chcete urobiť, pravidelne niekoľko kvapiek niekoľko kvapiek a zistiť, či je všetko v poriadku. Ak sa objaví hnis, dojčenie sa bude musieť dočasne zastaviť, ale nezabudnite vyjadriť mlieko každé 3 hodiny.

Pri výbere liečby mastitídy dávajte pozor, aby boli kompatibilné s dojčením. Môže to byť napríklad "Traumel", propolis, múmia.

Ak liečba neposkytuje požadovaný účinok, lekár môže navrhnúť operáciu. V tomto prípade tiež nebude možné dať prsia, takže buďte trpezliví, na nejakú dobu budete musieť kŕmiť maličká lyžičkou.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár