Chirurgický zákrok na odstránenie adenoidov u detí

Ak sa adenoidy nedajú vyliečiť bez chirurgického zákroku, pozoruje sa paralelný rast mandlí a adenoidov palatínu, pravidelne sa vyskytujúci otitis, ktorý vedie k strate sluchu alebo rastu adenoidov o 3 stupne, keď takmer úplne zatvoria nosohltan, nemožno ho vynechať.

Samozrejme, toto nie je úplný zoznam príznakov adenoidov u detí, ktoré vyžadujú operáciu na ich odstránenie. Ale zoznam naraz nemá veľký zmysel. Každý prípad sa musí posudzovať striktne individuálne v závislosti od toho, ako často má dieťa nachladnutie, ako starý je, či sú komplikácie po chorobe atď.

Ak máte akékoľvek pochybnosti, alebo chcete, aby sa opäť uistil, že operácia na odstránenie adenoidov je naozaj potrebná, prejdite na niekoľko lekárov. Ak všetci tvrdia o jeho potrebe, znamená to, že nič nepochybuje a nemá to zmysel.

Možno, že to nebude výrazne znížiť vaše pocity, ale premýšľať o tom, možno je to aj k lepšiemu. Faktom je, že operácia na odstránenie adenoidov u detí je dobrý spôsob, ako sa zbaviť trvalej infekcie.

Okrem toho, adenotómia (tzv. Operácia na odstránenie adenoidov) je jednou z najkratších operácií. Jeho trvanie je iba 2-3 minúty. Vykonáva sa vo všeobecnej alebo lokálnej anestézii.

Potom dieťa vstúpi do nemocnice, kde prvé 2-3 dni ho budete musieť pozorne sledovať. Po operácii sa môže teplota zvýšiť, takže je potrebné čo najviac obmedziť jej fyzickú aktivitu a zabezpečiť, aby nedošlo k jej prehriatiu.

Po operácii na odstránenie adenoidov je potrebná špeciálna diéta. Aj keď v ňom nie je nič zložité. Jedlo pre dieťa by nemalo byť príliš horúce, tvrdé alebo dráždivé sliznice. Dokonale vhodná kaša, dostatok tekutej zemiakovej kaše a opatrne mleté ​​polievky.

Ale toto všetko potrebujete len prvýkrát. Po operácii sa dieťa rýchlo zotaví a vráti sa k normálnej strave.

Ako vidíte, operácia na odstránenie adenoidov u detí nie je veľký problém a dieťa sa po ňom rýchlo zotavuje. Preto, ak takáto potreba vznikla, vyhodiť pochybnosti a dôverovať svojmu lekárovi.

Zanechajte Svoj Komentár