Je skríning potrebný počas tehotenstva?

Každá budúca matka chce porodiť zdravé dieťa a vynakladá všetko úsilie: začína správne jesť, robí dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu, vyhýba sa stresu a úzkosti. To všetko vytvára priaznivé podmienky pre plný rozvoj dieťaťa. Existujú však faktory, ktoré na vás nezávisia.

Niekedy sa stáva, že dieťa má nejakú patológiu od okamihu počatia. Skríning je teda štúdia, ktorá vám umožní zistiť prítomnosť týchto patológií a pomôcť nastávajúcej matke.

Teraz sa vráťte k otázke: "Musím robiť skríning?"Faktom je, že lekár, ktorého pozorujete, vám ho môže dôrazne odporučiť. A je v mnohých smeroch správny, skríning v tehotenstve určite nebude zbytočný. Ale pamätajte, že táto štúdia je iba poradenská a nikto nemá Rozhodnutie o tom, či vykonať alebo nie vykonať skríning, je preto na vás.

Prísne vzaté, pretože to, čo všetko rozruch je - štúdia sama o sebe je nevyhnutná a užitočná, ale dosť drahá, čo je dôvod, prečo sa mnoho mamičiek pýta, či je potrebné robiť skríning alebo bez neho.

Čo môžete v tejto situácii poradiť? Ak rodinný rozpočet umožňuje takýto odpad, potom nie je nič, o čom by sme mali premýšľať. Skríning vám umožní získať maximálne informácie o zdraví budúceho dieťaťa. A čo by mohlo byť dôležitejšie ako váš pokoj a dôvera, že všetko bude v poriadku.

Ak tento výdavok zasiahne váš rozpočet tvrdo, môžete to urobiť bez neho. Nechajte sa upokojiť skutočnosťou, že predtým a slová takejto veci nikto nevedel a nič nenarodilo zdravé deti.

Ale peniaze nie sú jediným faktorom, ktorý je potrebné riadiť pri rozhodovaní o tom, či sa má vykonať skríning počas tehotenstva. Stále existuje niekoľko prípadov, kde sa to obzvlášť odporúča.

Skríning je potrebný, ak:

- váš vek je 35 rokov a viac. Na túto tému odporúčame prečítať si článok: tehotenstvo po 30 rokoch;

- otec dieťaťa má viac ako 45 rokov;

- jeden z rodičov alebo blízki príbuzní majú dedičné ochorenia;

- mali ste na začiatku tehotenstva dve alebo viac spontánnych potratov;

- rodina už má dieťa a má vrodené chyby, Downov syndróm alebo iné chromozomálne ochorenia;

- Pred počatím dieťaťa bol jeden z rodičov vystavený žiareniu alebo iným škodlivým účinkom.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár