Ako si vybrať poschodovú posteľ pre dieťa

Poschodová posteľ je najlepšou voľbou pre detskú izbu s malou plochou. Na druhej strane, pre deti je to celý svet, aby som tak povedal, skutočný súkromný dom! Súhlasím, je ťažké nájsť dieťa, ktoré odmieta takéto šťastie!

Podľa psychológov je pre harmonický vývoj dieťaťa potrebné veľa voľného priestoru. Táto poschodová stavba má tieto výhody:

- uvoľní priestor pre deti;

- šetrí priestor a finančné zdroje;

- poskytuje každému dieťaťu osobný priestor, kde môže vytvoriť svoj vlastný svet.

Pre výber akéhokoľvek nábytku, najmä pre deti, musíte byť oslovení s veľkou zodpovednosťou. Dúfame, že naše odporúčania vám pomôžu vybrať správnu poschodovú posteľ.

Dôležité aspekty pri výbere poschodovej postele

Pamätajte si, že prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť pri výbere detskej postieľky je jeho sila. Jej nohy by mali byť veľmi stabilné, čo by eliminovalo aj nepatrné potácanie. Odporúčame zvoliť si silné a silné nohy, nenechajte sa v pokušení kučeravými podperami. Najjednoduchším a zároveň účinným spôsobom skúšania pevnosti konštrukcie je vyliezť na hornú vrstvu. A je lepšie to urobiť nie pre dieťa, ale pre dospelého. Ak lôžko pevne odolá vašej telesnej hmotnosti, potom test dokonale prešiel.

Dôležitá je aj výška ráfika na hornej vrstve. Ich najdôležitejšou úlohou je zaistiť bezpečnosť dieťaťa počas spánku. Minimálna výška strany je 30 cm.

Tiež okamžite dbajte na vzdialenosť medzi „podlahami“ postele. Ideálna vzdialenosť je, ak je pohodlná nielen pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí sedia na spodnom lôžku. Avšak príliš vysoká horná vrstva môže spôsobiť nepríjemnosti tým, ktorí majú to šťastie, že spia na "druhom poschodí". Preto pri výbere postele, tiež zvážiť výšku stropu v detskej izbe, či bude vhodné, aby sa posteľ na hornej úrovni, a či to bude vhodné vyliezť alebo zostúpiť po schodoch.

Bezpečnostná palanda

Ak nemáte možnosť priamo sa pozrieť na poschodovú posteľ, pretože ste sa rozhodli kúpiť ju cez internetový obchod alebo objednať v katalógu, môžete v každom prípade urobiť správnu voľbu.

Pre bezpečnosť detí je veľmi dôležitý rebrík. Najlepšie zo všetkého je, ak je vybavené pohodlnými madlami, nachádza sa pod určitým sklonom a jeho priečky nebudú zriedkavé.

Dnes, mnoho spoločností vyrába poschodové postele, schodisko, ktoré možno ľahko inštalovať z oboch strán. Dáva šancu vybaviť škôlku najpohodlnejšou a najpraktickejšou.

Pri kontrole lôžka z hľadiska bezpečnosti pre vaše milované dieťa, dávajte pozor na prítomnosť obmedzení. Ak je počas spánku bezpečnosť „zodpovedná“ za bezpečnosť, inokedy je táto funkcia vykonávaná špeciálnymi obmedzovačmi, ktoré sú k dispozícii v niektorých modeloch.

Materiál palandy

Samozrejme, že detský nábytok by mal byť vyrobený len z ekologických materiálov, potom sa vaše dieťa vyrastie zdravo a harmonicky sa rozvíjať.

Prirodzene, najlepším materiálom je prírodné drevo. Ak máte možnosť objednať si posteľ podľa individuálneho výkresu, potom ako materiál zvoľte dub, brezu alebo buk. Pre možnosť rozpočtu je ideálna borovica.

Ak je posteľ vyrobená z drevotrieskovej dosky, potom si uvedomte, že máte plné právo oboznámiť sa s hygienickým osvedčením. Ukazuje všetky potrebné ukazovatele, a čo je najdôležitejšie - úroveň formaldehydu.

Odporúčame opustiť kovovú posteľ. Po prvé, nie je to veľmi estetické, a po druhé, je to veľmi traumatické.

Na záver by som rád dodal, že štandardný súbor nábytku možno „riediť“ príjemnými maličkosťami, napríklad zásuvkami na skladovanie hračiek a bielizne. A tiež nezabudnite čítať: čo matrac vybrať pre dieťa.

Tvorivým spôsobom pristupujte k procesu návrhu postele a čo je najdôležitejšie, konzultujte s deťmi. Koniec koncov, všetko naše úsilie, samozrejme, len pre nich!

Zanechajte Svoj Komentár