Zarastený klinec u dieťaťa: príčiny a liečba

Niektorí rodičia čelia podobným problémom zarastený necht, Tento pojem v medicíne označuje patológiu rastu nechtovej platničky na nohách, inými slovami, zarastený necht. Zvážte hlavné príčiny jej výskytu u detí a ako sa s nimi vysporiadať.

Príčiny zarastených nechtov na nohách u detí

1. Hoci dosť zriedkavé, môže byť zarastený necht vrodený problém. To znamená, že dieťa zdedilo také nechty, ktoré rastú nielen dopredu, ako všetci ostatní, ale dolu, narážajú do kožných valčekov a vedú k zápalu. Samozrejme, toto nie je najlepšia možnosť, pretože v tomto prípade sa vyžaduje prevádzka.

2. Zarastený klinec u dieťaťa môže byť spôsobený plesňovou infekciou. V tomto prípade sa klinec stane tvrdým a jeho okraje sú skrútené a poškodia pokožku.

3. Problém sa môže zobraziť s nesprávnou starostlivosťou. Aby ste tomu predišli, musíte strihať nechty dieťaťa ostrými nožnicami na nechty s rovnými nožmi. Linka rezu by mala byť rovná, len rohy môžu byť mierne zaoblené.

4. Nesprávne zvolená (stiesnená alebo nepohodlná) detská obuv. Niekoľko tipov si prečítajte tu: ako si vybrať detskú obuv.

5. Patológia nohy. Môžu to byť najmä ploché nohy alebo chodidlá u detí, u ktorých je rozloženie telesnej hmotnosti na nohe nerovnomerné a nechty sa vtláčajú do mäkkých tkanív. Prirodzene s časom, keď do nich rastie.

Ako zaobchádzať so zarasteným nechtom u dieťaťa

Ak je jedinou nepríjemnosťou zarastené nechty spôsobuje bolesť pri chôdzi, antiseptické kúpele a nožnice na nechty pomôže. Je nutné mierne vypariť nohy a jemne uvoľniť zarastenú časť nechtu, odrezať jeho okraj. Potom nebude zbytočné liečiť poranené miesta jódom.

Ďalšia vec je, ak začervenanie a opuch sú pridané k bolesti, av niektorých prípadoch je možné mierne krvácanie. Takže, v tomto prípade, s najväčšou pravdepodobnosťou, nerobiť bez operácie, ale lekár presne povie.

Ak takáto potreba nastane, nestiahnite, inak môže dôjsť k smrti tkaniva v oblasti zarastania, a to je plné gangrény. Operácia pre deti do 10 rokov sa vykonáva v celkovej anestézii av neskoršom veku je dostatok lokálnej anestézie. Obnovenie trvá približne 5 dní.

Zanechajte Svoj Komentár