Ako povedať šéfovi o tehotenstve

Pre niektorých sa táto otázka môže zdať trochu zvláštna, ale napriek tomu existujú ženy, ktoré sa cítia vinné pred tímom a zamestnávateľom, že čoskoro pôjdu na materskú dovolenku. Ako, robili plány, počítali na mňa ...

Tak, poďme bodka "i" hneď. Všetky tieto myšlienky a skúsenosti typu: "... neviem, ako povedať šéfa o tehotenstve ..." by mala byť vynechaná z mojej hlavy. Porozumieť jednej veci, každému zamestnancovi, akejkoľvek spoločnosti alebo organizácii na prvom mieste, aby sa postarali o svoje vlastné záujmy a až potom o všetko ostatné. A to je úplne normálne.

A ak vám záleží na vašej práci, potom o to viac musíte povedať riaditeľovi o práci čo najskôr. Po prvé, to mu umožní vopred napraviť svoje plány a pokojne, bez zhonu, nájsť osobu pre vaše miesto, a dokonca ho trénovať. Po druhé, takto budete chránení, pretože potom nemáte právo prepustiť.

Upozorňujeme, že slová „čo najskôr“ znamenajú, že váš rozhovor so zamestnávateľom sa uskutoční pred vizuálnym pohľadom na tehotenstvo. To dá ďalšie plus - ukážeš sa ako seriózny a zodpovedný zamestnanec.

Nestačí však len povedať šéfovi o tehotenstve, musíte sa vopred pripraviť na to, čo sa bude diskutovať o vašej budúcej úlohe v osude spoločnosti. Najprv sa musíte sami rozhodnúť, či budete pracovať počas materskej dovolenky alebo materskej dovolenky a po akom čase plánujete návrat do práce.

Veľa záleží na zamestnávateľovi. Niektoré organizácie v takomto prípade sú pripravené stretnúť sa a dokonca vytvoriť individuálny pracovný plán počas tehotenstva. Ak máte takúto situáciu, nezabudnite vopred diskutovať nielen o množstve vykonanej práce, ale aj o tom, ako to ovplyvní váš plat.

A čo je najdôležitejšie - najprv musíte povedať o svojom tehotenstve šéfovi, nie svojim kolegom. Pretože ak sa dozvie túto správu od tretích strán, dostane vás do zlého svetla. A niekedy dokonca plný osobného konfliktu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár