Mumpsu u detí: príznaky a liečba

Vo väčšine prípadov mumps u detí nevedie k vážnym následkom. Štatistiky však stále nie sú povzbudzujúce: približne každý desiaty chlapec, ktorý mal mumps v ranom veku (pred pubertou) sa vyvíja zápal semenníkov (orchitída), ktorý v budúcnosti môže viesť k neplodnosti. Preto je očkovanie proti mumpsu povinné.

Príznaky mumpsu

Toto ochorenie má také špecifické príznaky, že je ťažké zamieňať ho s niečím. V skutočnosti sa kvôli nim parotitída nazýva mumps. Okrem horúčky, príušná slinná žľaza zväčšuje. V dôsledku toho sa tvár stáva opuchnutou a trochu sa podobá papule prasa. Niet divu, že vtipné meno sa rýchlo pridalo k chorobe.

Ak ste našli príznaky parotitídy vo vašom batole, nepanikárte. Doslova v 7-10 dňoch je všetko normálne.

Liečba mumpsu u detí

Загрузка...

teplota, Rovnako ako pri iných vírusových ochoreniach, musí byť zostrelená príliš vysoká teplota. Referenčným bodom je značka pri 38 ° C - akonáhle teplomer prekročí túto hodnotu, musíte konať.

pitie, Závislosť je tu najjednoduchšia - čím viac sa dieťa pije, tým rýchlejšie telo „odstráni“ vírus spolu s močom. Druhý bod - pitie veľkého množstva vody zabráni dehydratácii u dieťaťa, ktoré je často vysokoteplotným satelitom a môže byť veľmi nebezpečné.

diéta, V liečbe mumpsu, odborníci odporúčajú šetriace diétu, pretože choroba niekedy spôsobuje pankreatitídu ako komplikáciu. Preto obmedzujeme konzumáciu vyprážaných, mastných a všetkých ťažkých pankreasu. Úplne by sa malo vylúčiť: skladovať sladkosti, klobásy, konzervované a údené mäso.

Namiesto toho sa zameriavame na zeleninové polievky, dusenú alebo pečenú zeleninu, mäso a obilniny. Mliečne výrobky v potrave sú potrebné, ale ich obsah tuku by nemal prekročiť 1%.

lekárstvo, Drogová liečba mumpsu môže vymenovať len lekára. Niekedy môžu byť na liečbu mumpsu potrebné antibiotiká. Lekár však prijme konečné rozhodnutie o ich potrebe na základe analýz.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár