Kontrolujeme pozotonichesky reflexy u dieťaťa

Tí rodičia, ktorí sa už stretli s problémami svalového tonusu u dieťaťa, pravdepodobne už vedia, aké sú posotonické reflexy a ako ich otestovať. Ale takéto problémy nie sú všetky, ale vedieť, ako ich diagnostikovať, je nevyhnutné, takže si tento článok prečítame a vyskúšame všetko v praxi.

Asymetrický reflex

Prvý pozotonichesky reflex, ktorý budeme kontrolovať sa nazýva asymetrické. Môžete to skontrolovať nasledovne: položte dieťa na posteľ na chrbát a potom jemne a bez tlaku otočte hlavu k ľavému ramenu. Pri absencii akýchkoľvek problémov, dieťa musí prijať "šermiar póza", čo robí výpad.

To znamená, že sa natiahne ľavá ruka (tá, v ktorej je hlava otočená) a narovná ľavú nohu. V tomto prípade sa rukoväť a noha na pravej strane určite ohnú.

Potom tiež musíte jemne otočiť hlavu dieťaťa v opačnom smere. Preto musí byť reakcia úplne identická, ale len v zrkadlovom obraze. Inak môžeme hovoriť o asymetrii svalového tonusu.

Symetrický reflex

Ak chcete vyskúšať druhý pozotonichesky reflex musíte dať dieťa na chrbát, a položil ruku pod chrbát hlavy. Potom veľmi jemne a jemne nakloňte hlavu k hrudi. V dôsledku tohto pohybu by malo dieťa ohnúť ruky a narovnať nohy.

Tonic labyrintový reflex

A posledný, tretí pozotonichesky reflex tzv tonický labyrint. Je to celkom jednoduché skontrolovať, ak poznáte tieto vlastnosti: keď dieťa leží na chrbte, jeho svalový tonus extenzora sa zvyšuje, a zdá sa, že sa otvára a v pozícii na bruchu sa pozoruje reverzná reakcia - svalový tonus flexor sa zvyšuje a dieťa sa ohol a napína pod ním. rukoväte a nohy.

Ak sú takéto reakcie zvýšené alebo pretrvávajú príliš dlho, s najväčšou pravdepodobnosťou má dieťa hypertonus. Ak je však oslabená alebo úplne chýba, môžeme hovoriť o zníženom svalovom tóne. V obidvoch prípadoch sa musíte uistiť, že diagnóza je správna a bez meškania vykonať príslušnú liečbu a nápravu, takže návštevu u lekára by ste nemali odložiť.

Zanechajte Svoj Komentár