Príznaky laryngitídy u detí

Než budeme hovoriť o príznakoch laryngitídy, poďme určiť, čo to je. Pretože slovo samotné počuli všetci, ale niektorí z nich si ani neuvedomujú, čo je to choroba. Takže laryngitída nie je nič iné ako zápal hrtanu. Dôvodom pre jeho výskyt môže byť buď známe vírusy alebo baktérie, a huby, av niektorých prípadoch dokonca aj jednoduchý prach, ak je hojný.

Čo sa týka symptómov tohto ochorenia, všetko je ľahké urobiť predbežnú diagnózu, nemusíte sa ani pozerať na hrdlo (mimochodom, ak má vaše dieťa bolesť v krku, nezabudnite si prečítať, ako s ním zaobchádzať). A to všetko preto, že hlavným znakom laryngitídy u detí je však, ako u dospelých, chrapot. A u detí sa často prejavuje aj s najjednoduchším ORZ a je veľmi dobre počuť.

Vinníkom vo vzhľade hlavného symptómu laryngitídy je opuch hrdla, ku ktorému dochádza v dôsledku nástupu zápalu, a vedie k zmene vlastností hlasiviek. Venujte pozornosť aj tomu, že s opuchom spojivového tkaniva pod hlasivkami, hlas môže nielen chrapľavý, ale dokonca úplne zmizne.

Ak sa to stane, okamžite zavolajte sanitku. Vzhľadom k tomu, že v tomto prípade už nie je známkou laryngitídy, ale začiatkom laryngospazmu (skôr sa to nazývalo falošné zárezy).

Upozorňujeme, že táto choroba je mimoriadne nebezpečná, pretože sa vyvíja veľmi rýchlo a môže byť smrteľná. Môže k tomu dôjsť v dôsledku opuchu slizníc, v dôsledku čoho dieťa nemá čo dýchať.

Aby ste mohli konať včas, musíte poznať znamenie, ktorým môžete identifikovať laryngospazmus - kašel "štekania" (nemýľte sa s alergickým kašľom). Vo väčšine prípadov sa vyskytuje počas spánku dieťaťa. Preto, ak počujete, že dieťa nemôže kašľať a začne sa dusiť, zavolajte sanitku bez straty jednej minúty. Ak ste urobili chybu v diagnóze a ambulancia prišla presne tak, to je v poriadku, je to oveľa lepšie ako stratiť vzácne minúty.

A čo je najdôležitejšie, ak spozorujete príznaky laryngitídy a dokonca laryngospazmu u dieťaťa, nepotrebujete paniku. Zvyčajne sa takéto zdravotné problémy končia bezpečne: dieťa je zachránené, choroba ustupuje a hlas sa vracia.

Zanechajte Svoj Komentár