Školenie dieťaťa do hrnca

Školenie dieťaťa v hrnci je veľmi dôležité a možno by sa dalo povedať, že dlho očakávaný. Koniec koncov, to nie je len určitý indikátor zrelosti dieťaťa a dôvod chváliť sa svojim priateľom, ale aj zníženie množstva práce pre matku. Teraz nemusí kupovať plienky a umývať detské posteľné prádlo.

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najúčinnejších tipov, ktoré pomôžu učiť dieťa rýchlejšie a s menším úsilím. Ale najprv ich nasledujte, uistite sa, že strúhanka je pripravená na to. Ak neviete, ako ju identifikovať, prečítajte si náš článok: kedy zasadiť dieťa do hrnca.

  • Na požiadanie

Prvým krokom pri výučbe dieťaťa do hrnca je pozorne ho pozorovať a na požiadanie ho zasadiť do hrnca. Nie, to neznamená, že dieťa by malo prísť k vám a požiadať o toaletu, stačí si všimnúť nejaké známky.

Napríklad, dieťa môže náhle prestať hrať, na chvíľu zomrieť, schovať sa v odľahlom rohu, posadiť sa dole, ťahať za nohavice. To všetko znamená, že chce používať toaletu a vašou úlohou je pomôcť mu v tom čase a dať ho včas do hrnca. Okrem toho musíte pomôcť malému vytvoriť vzťah medzi túžbami a činmi.

V praxi to vyzerá takto: akonáhle sa vám zdalo, že dieťa chce ísť na toaletu, pozve ho, aby sedel na nočník. A tak ďalej, až kým ten malý nezaloží vzťah a začne robiť všetko na vlastnú päsť. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa to stane veľmi rýchlo. Ale pamätajte, že ak nereaguje na vaše návrhy, nie je potrebné sila, možno dieťa nie je ešte pripravené. Počkajte chvíľu a skúste to znova.

  • Časom

Druhý spôsob, ako učiť dieťa do hrnca, ktorý môže a mal by byť použitý v spojení s prvým, je zasadiť sa na hrniec v určitých časoch. Najbežnejšou možnosťou je 20-30 minút po raňajkách. Podľa odborníkov je to najpravdepodobnejší čas, keď sa strúhanka chce ísť na záchod.

Okrem toho by malo byť dieťa umiestnené na hrniec niekoľko minút pred jedlom, chôdzou, denným spaním a pár minút po ňom. Ale bez fanatizmu. Ak je dieťa tvrdohlavo nechce "robiť svoje podnikanie," v žiadnom prípade ho nútiť, aby aj naďalej sedieť na hrnci. To môže viesť k vytvoreniu negatívneho postoja voči nemu a bude len ťažšie zvyknúť si dieťa na hrniec. V tejto situácii je pravidelnosť výsadby dôležitejšia, nie ich trvanie.

  • Nastavte príklad

Znie to trochu zvláštne, ale v praxi je to v poriadku. Dajte hrniec vedľa toalety a sadnite si každý na svoje miesto. Je možné a ešte jednoduchšie - pre niektoré deti stačí vidieť, ako to robia ich rovesníci, a preto musíte navštíviť priateľa, ktorý má dieťa, ktoré už tento postup zvládlo. No, plus hračky, kde sa bez nich, ktoré môžu byť zasadené vedľa dieťaťa.

A pamätajte, že školenie dieťaťa do hrnca by sa malo uskutočňovať len vtedy, keď je zdravý, všetko musí byť iba dobrovoľné a nikdy nemať malé dieťa, aj keď má niečo špinavé alebo niečo zle.

Pozrite si video: Nové oddelenia urgentnej a intenzívnej starostlivosti novej generácie v Spišskej Novej Vsi (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár