Môžem chodiť s dieťaťom s nachladnutím

Na otázku: "Je možné chodiť s chorým dieťaťom?„Väčšina rodičov odpovie jednoznačným a kategorickým„ nie “. Čo môžete urobiť, ak sme takí akceptovaní a odovzdaní z generácie na generáciu, že s najmenším zima, dieťa by malo byť takmer izolované doma, ale je to naozaj tak?

Trochu vás sklameme: stačí napísať do článku, že „áno, môžete chodiť s dieťaťom s nachladnutím“ alebo „nie, je to prísne zakázané“ nebude fungovať. Prečo všetci?

Čo spôsobuje ochorenie

ORZ, ktorý nazývame nachladnutím, môže byť spôsobený rôznymi dôvodmi, ktoré v mnohých ohľadoch určia, či môžete chodiť so svojím dieťaťom alebo nie.

Napríklad, ak hovoríme o respiračnej alergii, ktorá vznikla po oprave začala v dome, potom chôdza s dieťaťom nie je niečo, čo možno urobiť, skôr je to jednoducho potrebné. Ak dôvod spočíva v kvitnúcej ambrózii, potom ani okná sa nedajú otvoriť, a nie chodiť. A ak hovoríme o tradičnom chlade (čítaj: ako zaobchádzať s prechladnutím pre dieťa), potom sa najprv musíte rozhodnúť, či je dieťa nákazlivé, pretože na ulici môže kontaktovať iné deti.

Zvážte stav dieťaťa

Teraz chápete, čo je možné odpovedať na otázku, či je možné chodiť s chorým dieťaťom, možno aspoň po zistení, čo presne spôsobilo ochorenie. Ale to nie je jediné kritérium, musíte tiež vziať do úvahy zdravie dieťaťa.

Hoci je tu všetko jasné. Súhlasím, sotva niekto chce ísť von s dieťaťom, ktoré sa neochotne dostane z postele. Ďalšia vec je, keď sa dieťa cíti dosť dobre a pýta sa na ulici, a nemôžete sa rozhodnúť. V tomto prípade možno zmysel zariadiť krátku prechádzku. Len nezabudnite, že chôdza je iná.

Žiadne vonkajšie hry

V mnohých prípadoch môžete chodiť so svojím dieťaťom s nachladnutím, ale chôdza nie je otázkou behu, skákania a blbnutia. To všetko vedie k vysychaniu slizníc, poteniu a zvýšenej produkcii tepla, čo nie je pre ARD nevyhnutné.

Ďalšia vec, ak budete kopať trochu v pieskovisku, ale nie s rukami, najmä ak je piesok studený. Choďte do parku a prečítajte si rozprávku niekde na lavičke v tieni stromov, alebo len choďte s kočíkom.

A čo čerstvý vzduch

Dôležitosť chôdze s dieťaťom súvisí predovšetkým s čerstvým vzduchom, ktorý je nevyhnutný najmä pre rastúce telo. Vyvstáva teda otázka: čo robiť, ak je chôdza zakázaná? V tejto situácii existuje riešenie.

Je potrebné zabezpečiť optimálne parametre vlhkosti (čítať: ako zvýšiť vlhkosť v miestnosti) a teplotu a dočasný pobyt bude takmer rovnako užitočný ako bežné prechádzky. Len nezabudnite na pravidelné vetranie a mokré čistenie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár