Tridsať druhý týždeň tehotenstva

V tridsiatom druhom týždni všetko bude žene pripomínať rýchle dodanie: správanie dieťaťa v maternici, „tréningové“ zápasy a posledné plánované kolo lekárov.

Vývoj dieťaťa v 32. týždni

Malý muž je takmer utvorený: zmysly sú v poriadku, vrásky zmizli z tváre, hlava je pokrytá vlasmi. Zlepšenie nervového systému pokračuje.

1. Prezentácia

Prezentácia dieťaťa má veľký význam pre úspech pôrodu. Pripomíname, že väčšina detí do 32. týždňa tehotenstva sa už otočila, aby uľahčila ich narodenie. Ak vaše dieťa nie je v zhone otočiť, nepanikárte, ale je čas prijať všetky opatrenia, aby sa to stalo.

2. Motorická aktivita

Začal sa pohybovať menej, ale len preto, že sa nemohol otočiť kvôli preplneniu. Ale ak sa obáva, jeho údery sa stávajú čoraz výraznejšími. Ale akú radosť cítiť, ako ste tlačený zvnútra tým malým lakeťom, potom malou pätou. Ak sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím telesná aktivita novorodenca neznížila, stojí za zmienku to dohliadajúcemu lekárovi: to môže znamenať nedostatok kyslíka v malom tele.

3. Všeobecné ukazovatele

Malý podvozok váži asi 1700 kg, plná výška môže byť až 43 cm.

Čo by mala očakávať budúca mama z 32 týždňov tehotenstva?

Byť tehotná v tridsiaty druhý týždeň

Загрузка...

Okrem opuchu a bolesti chrbta, ktoré sa stali takmer známymi, môže 32 týždňov narušiť ženu s novými pocitmi, pre ktoré by mala byť pripravená.

  • Braxton-Hicks

Ťahové pocity v bruchu sa stávajú hmatateľnejšie. Tréning Brexton-Hicks, falošné kontrakcie odteraz sa stanú neustálymi spoločníkmi tehotnej ženy. Sú bezbolestné, nepravidelné a vzácne - tam sa líšia v skutočných bojoch. Nemali by byť rušení: všetky tehotné ženy ich zažívajú.

  • insomnia

Žalúdok vám bráni vo výbere vhodnej polohy počas spánku, niekedy vznikajú rušivé myšlienky a prenatálne obavy - to všetko spôsobuje nespavosť.

  • SILNÁ SADA HMOTNOSTI

Nie veľmi dobrým faktorom pre nadchádzajúce narodenie bude rýchly nárast hmotnosti v posledných týždňoch. Nasledujúci indikátor po dobu 32 týždňov sa považuje za normu: váha pred tehotenstvom + 10-12 kg. Všetko ostatné bude zbytočné.

Spravidla sa tento týždeň tehotná žena už naučila vytrvalo sa vyrovnať so všetkými nepríjemnými pocitmi svojej pozície, takže tieto ťažkosti tiež prídu k nej.

Akčný plán pre 32-týždňové tehotenstvo

Čo možno odporučiť ženám, ktoré sú tehotné 32 týždňov?

  • Rozlúštenie dieťaťa

Ak hlava dieťaťa ešte nie je dole, je čas pomôcť mu otočiť sa v lone pre úspešné narodenie. Ako to urobiť? Najprv vykonajte každý deň špeciálne cvičenie na gymnastiku pre prezentáciu panvy. Po druhé, niekoľko minút denne sedieť v lotosovej polohe (ale nie dlho). Po tretie, porozprávajte sa so svojím dieťaťom: požiadajte ho, aby sa správne otočil. Mnohé matky mnohých detí tvrdia, že aj toto pomáha. V každom prípade jemný hlas matky upokojí dieťa a pomôže mu nájsť správne miesto v maternici.

  • RELAX BREXTONE-HIKKS

Ak sa žalúdok ťahá ťažšie, môžete sedieť v teplej kúpeli a tieto pocity prejdú.

  • spánok

Ak napadne nespavosť, pod nohu položte valčekom na noc, pite sedatíva so súhlasom lekára, dýchajte čerstvý vzduch pred spaním a snažte sa počas dňa odpočinúť.

Nezabudnite na správnu výživu, reguláciu hmotnosti, chôdzu, ľahké cvičenie a dobrú náladu.

Návšteva u lekára v tridsiatom druhom týždni tehotenstva

V 32. týždni môže lekár predpísať ultrazvuk na tehotenstvo. Budete mať pokyn na tretie, posledné kolo všetkých špecialistov, aby ste sa uistili, že ste pripravení porodiť. Pri negatívnom faktore Rh môže byť predpísaný ďalší cyklus desenzibilizačnej liečby.

Hlavnou inštaláciou 32 týždňov zostáva zachovanie dobrej nálady a vynikajúcej nálady: stanú sa vernými asistentmi v úspešných narodeniach, ktoré nie sú ďaleko.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár