Tridsiaty šiesty týždeň tehotenstva

Tridsiateho šiesteho týždňa tehotenstva dopĺňa obdobie, keď sa narodené dieťa považuje za predčasné: narodí sa ako plnohodnotný človek, pretože tvorba systémov jeho malého organizmu sa blíži k svojmu logickému záveru.

Vývoj dieťaťa v 36. týždni

Takže dieťa je už dostatočne vyvinuté na to, aby sa narodilo, čo sa s ním stane v 36. týždni tehotenstva?

1. Externé údaje

Tvár dieťaťa sa vyrovnala a stala sa hladkou, bacuľaté tváre by potešili rodičov, keby teraz videli svoje dieťa.

2. Vnútorné orgány

Lebka dieťaťa zostáva mäkká, takže je ľahšie prejsť pôrodným kanálom. Pečeň aktívne pracuje a akumuluje železo pre normálne fungovanie krvného obehu v prvom roku života dieťaťa. Vývoj a zlepšovanie takých systémov, ako sú nervové, imunitné a endokrinné, pokračuje.

3. Prezentácia

Je nepravdepodobné, že by sa dieťa v maternici mohlo otočiť, hoci prípady sú iné. V maternici tak úzko, že jednoducho nemá dostatok miesta na zvrat.

4. Všeobecné ukazovatele

Dieťa nemá kam sa pestovať, ako v maternici sa stáva bližšie a bližšie každý deň. Ale on priberá na váhe a v 36 týždňoch môže vážiť až 2 750 gramov a jeho výška môže byť až 47 cm. preto sa všetky deti rodia s rôznymi ukazovateľmi.

Dieťa je skoro pripravené na narodenie, jedinou otázkou je, aká je pripravená matka?

Cítiť tehotná v tridsiatom šiestom týždni

Teraz je veľmi dôležité počúvať vaše telo, pretože všetko, čo je v ňom, bude zamerané na privedenie dieťaťa do sveta. Čo sa môže stať?

  • Brušný prolaps

Dieťa sa približuje k pôrodnému kanálu. Budete dýchať ľahšie, pálenie záhy zmizne, ale začne sa bolesť v panvových kostiach a dieťa bude proti nej tlačené celou hmotou.

  • Vyprázdnenie hlienovej zátky

Nenechajte sa zastrašiť v žiadnom prípade, ak jedného dňa uvidíte ružovkastý alebo bezfarebný hlien: táto hlienová zátka sa presunula od krčka maternice, čo je v tomto štádiu normálne.

  • Inštinkt hniezdenia

Môžete byť prekvapení sami, ale začnete sa zapojiť do usporiadania škôlky najaktívnejším spôsobom. V tom nie je nič prekvapujúce: psychológovia si všimnú toto správanie u 99% tehotných žien a nazývajú ho inštinktom hniezdenia.

V zásade by sa priebeh tehotenstva mal uskutočňovať v rámci normy, matka si nevšimne žiadne odchýlky alebo nové pocity.

Akčný plán na 36 týždňov tehotenstva

Čo mám robiť v tridsiatom šiestom týždni tehotenstva?

  • Výber materskej nemocnice

Nastal čas, aby sme jasne ukázali, kde porodíte, zistíte všetky spätné väzby a odporúčania týkajúce sa inštitúcie, prejdete sa tam a upokojíte. Niektoré poisťovne uzatvárajú zmluvy o pôrode, ktoré zabezpečujú ich úspech. Ak vás to upokojí, uzavrite takúto zmluvu. Taška s potrebnými vecami v prípade, že musíte ísť do nemocnice vopred, by mala byť pripravená.

  • Správna výživa

Mnoho žien má dobrú chuť k jedlu tesne pred pôrodom. To je celkom pochopiteľné: teraz jedíte pre dvoch plnohodnotných ľudí. Preto musíme kategoricky vylúčiť z vašej stravy:

  • Sladká (prosím tu: či tehotná môže byť sladká);
  • solené a marinované;
  • tuk;
  • rýchle občerstvenie

Zvýšte vo svojej strave spotrebu čerstvého ovocia a zeleniny (ale nepreháňajte to príliš), mliečne výrobky.

Fyzická a morálna príprava na pôrod v 36-týždňovom tehotenstve by mala prebiehať plnou rýchlosťou.

Návšteva u lekára v tridsiatom šiestom týždni tehotenstva

Lekár vykoná potrebné merania a dokonca pomocou špeciálneho vzorca bude schopný vypočítať približnú hmotnosť dieťaťa, keď sa narodí. Napriek tomu, že ide o približný ukazovateľ, často sa zhoduje so skutočným. Je čas poradiť sa s lekárom o tom, kde porodíte a kto vám porodí. Zvlášť dôležité je teraz vyriešiť všetky tieto problémy tým, ktorí majú akékoľvek abnormality v priebehu tehotenstva (napr. Panvová prezentácia plodu).

Tu vás tento týždeň očakáva, milé budúce matky. Postarajte sa o svoje drahé bremeno a zbavte sa zbytočných obáv tehotných žien: sú teraz úplne zbytočné.

Zanechajte Svoj Komentár