Tridsiaty ôsmy týždeň tehotenstva

Veci sa zbierajú, morálne ste sa už na túto nevyhnutnosť pripravili, takže zo dňa na deň trpezlivo čakáte od svojho bábätka na zvonček, ktorý vám dá, keď je pripravený opustiť svoj teplý a útulný dom - vaše maternica.

Vývoj dieťaťa v 38. týždni

Je pripravený na narodenie a je plne funkčným organizmom.

1. Externé údaje

V 38. týždni vnútromaternicového života dieťa stráca lanugo - chmýří, ktoré obklopuje celé jeho telo. Áno, množstvo pôvodného maziva sa výrazne znížilo, takže sa jeho pokožka stala čistejšou.

2. Vnútorné orgány

Jeho žalúdok môže byť naplnený meconium. Niekedy je vyprázdnený, nečaká na pôrod av tomto prípade sa dieťa môže narodiť pokryté nazelenalým hlienom: to je normálne - nemali by ste sa ho báť.

3. Všeobecné ukazovatele

Rôzne deti sa rodia rozdielne v hmotnosti a výške, takže sa vaše dieťa môže narodiť s hmotnosťou 3 alebo 4 kg. Už tento týždeň bude rásť okolo 50 cm a teraz začne pomaly pridávať tieto údaje, pretože sa príliš nezotáčate: nie je dostatok miesta.

Dieťa sa chová pokojne, ale telo sa pripravuje na nadchádzajúcu udalosť - a kto, ak nie žena, cíti tieto zmeny celým svojím telom.

Byť tehotná tridsiaty ôsmy týždeň

Загрузка...

38. týždeň je v prvom rade čakaním na nadchádzajúce narodenie a citlivé počúvanie všetkého, čo sa deje vo vás. Musíte sa cítiť včas veľmi kontrakcie, ktoré vás dovedú k patrimoniálnej stoličke. Je veľmi dôležité nezamieňať ich s inými predchodcami. Buďte pripravení na nasledujúce body:

  • tréningové boje sa môžu stať častejšími, ale nespôsobujú túžbu liezť po stene, ako skutočné boje, hoci v posledných dňoch pred pôrodom v tejto fáze môžu byť dosť silné;
  • Z času na čas sa môžete cítiť, že nepríjemné a bolestivé pocity prechádzajú celým telom, ako je elektrický prúd: nebojte sa - toto dieťa klesá a dotýka sa kmeňov nervových buniek, keď idete.

Taktiež si všimnete, že váhy už nevykazujú zisk kilogramov; Môžete dokonca schudnúť o 1,5-2 kg, ale nie je nič hrozné o tom, pretože plodová tekutina sa teraz stáva menej.

Akčný plán pre 38. týždeň tehotenstva

Naše tašky už dlho zbierame, škôlka bola pripravená, morálne ste pripravení na nadchádzajúce narodenie. Kvôli nervovému preťaženiu môže byť vaša chuť k jedlu preč, ale musíte sa prinútiť k jedlu silou, pretože nemáte právo hladovať svoje dieťa. Čo môžete stratiť zo zreteľa v posledných týždňoch vašej zaujímavej pozície?

  • Výber názvu

Je na čase zvážiť všetky výhody a nevýhody mena a dohodnúť sa s manželom na tejto veľmi dôležitej záležitosti, aby neexistovali žiadne rozdiely. Príliš často je situácia taká, že manžel píše dieťa úplne inému menu, zatiaľ čo manželka opúšťa pôrod. Aby ste tomu zabránili, prediskutujte s ním ešte raz, ako správne pomenovať dieťa, pretože toto meno v živote každého človeka znamená veľa.

  • relaxácie

Nechajte sa hýčkať so svojím dieťaťom chutnými, ale prírodnými produktmi. Sledujte svoje obľúbené filmy, počúvajte pokojnú hudbu, prečítajte si rozprávku svojmu dieťaťu na noc - posledné dni pred pôrodom by mali prejsť v kľudnej a príjemnej atmosfére pre vás oboch. Vyhnite sa akémukoľvek podráždeniu, konfliktom a hádkam: môžu vyvolať pôrod skôr, než sa očakávalo.

Nedovoľte, aby vás slezina a hlúpy dostali do obehu. Musíte byť sústredení a opatrní, ako nikdy predtým. Nenechajte si oddýchnuť a premýšľať len o dobrom, bez ohľadu na to, aké ťažké sú vaše posledné peniaze v takej zaujímavej pozícii, o ktorej sa čoskoro zmenia len príjemné spomienky.

Návšteva u lekára v tridsiatom ôsmom týždni tehotenstva

Lekár naďalej monitoruje vývoj Vášho tehotenstva, ale neuskutočňuje žiadne aktívne opatrenia. Môže dať:

  • žiadosť o hospitalizáciu, ak je potrebné ísť na záchranu;
  • odporúčanie na všeobecné testy, ktoré pomôžu identifikovať procesy, ktoré sa vyskytujú vo vašom tele.

Stojí za zmienku, že len 5% žien v multiparte absolvuje tento Rubikon - tridsiaty ôsmy týždeň tehotenstva, takže ak vaše tehotenstvo nie je prvé, prajeme Vám trpezlivosť a úspešné doručenie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár