Liečba mykózy u detí

Osoba akéhokoľvek veku žije obklopená rôznymi mikroorganizmami, ale normálny imunitný stav inhibuje rozvoj patogénov väčšiny chorôb. Kauzálne agens plesňových infekcií nie sú výnimkou - nie je možné obmedziť kontakt s nimi, pretože bez týchto zástupcov mikroflóry je nemožné mnoho procesov okolo človeka.

Vlastnosti hubových infekcií u detí

Mykózy u detí sa vyskytujú menej často ako u dospelých pacientov, ale priebeh týchto ochorení u mladých pacientov má svoje vlastné charakteristiky - niektoré z plesňových infekcií, napríklad trichofytóza a mikrosporia, sa vyskytujú veľmi často, iné (atlét alebo versicolor versicolor) - sú relatívne zriedkavé.

Je dôležité si uvedomiť, že patogény sa môžu stať oboma oportunistickými organizmami, ktoré sú prítomné v tele, ale zostávajú neaktívne a určite patogénne - ich kontakt s pokožkou a jej príveskami vždy spôsobuje výskyt mykózy, ale závažnosť symptómov závisí aj od stavu imunitného systému malého pacienta.

To je dôvod, prečo sa objavenie príznakov takéhoto plesňového ochorenia ako kandidóza vyžaduje starostlivú pozornosť rodičov - toto ochorenie poukazuje na rozvoj imunodeficiencie a sprievodnú dysbakteriózu, ktorá zase vedie k veľmi nepríjemným následkom. Preto bude liečba vyžadovať nielen použitie antifungálnych činidiel, ale aj povinné obnovenie imunitného systému.

V prípade, že sa u dieťaťa vyvinú prejavy trichopyózy a mikrosporie, vo väčšine prípadov toto ochorenie nezostane izolované - vypuknutie týchto chorôb je časté v organizovaných skupinách detí a domáce zvieratá sa stávajú najčastejšími „primárnymi“ zdrojmi infekcie. Preto je v priebehu liečby dôležité nielen súčasne predpisovať liečbu všetkých pacientov, ale aj hľadať infikované zviera, obmedziť kontakt s ním a liečiť zviera (u veterinára).

Epidermofitiya, najmä poškodenie kože nôh, sa vyskytuje menej často u detí ako u dospelých pacientov - deti si vymieňajú topánky oveľa menej často (čo sa nedá povedať o oblečení a hygienických predmetoch), menej často chodia do sáun a bazénov. Výskyt príznakov viacfarebného lišajníka - plesňové kožné ochorenie s relatívne priaznivým priebehom je spojený s prítomnosťou tejto infekcie v rodine, a pri tejto mykóze je dôležité, aby liečba nebola taká obmedzujúca, že by obmedzovala možnosť infikovania dieťaťa.

Lieky používané na liečbu mykóz u detí a ich použitie

Na liečbu mykóz u detí sa používajú rovnaké lieky ako na liečbu dospelých, ale tento proces má svoje vlastné charakteristiky.

Povinné pravidlá pre výskyt príznakov charakteristických pre akúkoľvek mykózu u detí by mali byť: t

1. Povinné vyšetrenie kvalifikovaným dermatológom - iba lekár musí urobiť diagnózu (klinicky a laboratórne), predpísať lieky, zvoliť spôsob podávania a liečebný režim.

2. Pred vymenovaním liečby je potrebné komplexné vyšetrenie dieťaťa - niektoré lieky používané na liečbu plesňových infekcií môžu mať nepriaznivé účinky na organizmus a je dôležité monitorovať proces liečby.

3. Trvanie užívania lieku orálne alebo lokálne závisí od typu patogénu, závažnosti mykózy.

V procese liečby sa používajú antimykotiká (flukonazol alebo klotrimazol), antibiotiká s antifungálnym účinkom, pomocné látky.

Zanechajte Svoj Komentár