Štyridsať prvý týždeň tehotenstva

Veď viete, že na takýto gestačný vek sa nezaujíma veľa ľudí. Nie je však dôvod sa toho obávať: je možné, že sa do výpočtov tehotenstva vkradla elementárna chyba.

Vývoj dieťaťa v 41. týždni

Dieťa sa stáva bližšie v jeho vnútromaternicovom dome a on pokračuje v priberaní na váhe. Napriek tomu, že jeho fyzická aktivita je obmedzená takou tesnosťou, jeho údery sú pre vás hmatateľnejšie, pretože malá kamera rastie každý deň.

1. Vzhľad

Vzhľad novorodenca sa nemení až do samotného narodenia. Koža sa postupne vyhladzuje a získava zdravší odtieň. Niekto nahromadil podkožný tuk dosť na bacuľaté tváre, niekto bude mať menej.

2. Vnútorné orgány

Nervový systém sa stále zlepšuje, nezastavuje sa vo vývoji na minútu. Nadledvinky začnú aktívne pôsobiť, takže v správnom okamihu, keď sa začne pôrod, hádzať do detskej krvi hormóny proti stresu.

3. Všeobecné ukazovatele

Zvyčajne bojovníci narodení v 41. týždni majú hmotnosť viac ako 3 kg, aj keď matka je tenká a dedičnosť neznamená veľký plod. Váha a výška novorodencov sú veľmi individuálne ukazovatele, takže v tejto veci by sa človek nemal zamerať na iných.

Ak ste vy a vaše dieťa bezpečne dosiahli štyridsať prvý týždeň ich spoločnej existencie, obaja ste pripravení sa navzájom vidieť: verte, že na to čaká o nič menej ako vy.

Byť tehotná štyridsať prvý týždeň

Musíte však byť dosť zložitý, ak obdobie tehotenstva už uplynulo vo štvrtom desaťročí:

  • V prvom rade ste už veľmi unavení morálne aj fyzicky.
  • Po druhé, ťažký plod bude každý deň tvrdšie tlačiť na panvové kosti, a to nie sú tie najpríjemnejšie pocity.
  • Po tretie, túžba rýchlo vidieť vaše dieťa a strach, prečo je pôrod oneskorený, môže výrazne pokaziť vašu náladu.

Spánok je už veľmi tvrdý a môže sa objaviť nespavosť, pretože akékoľvek držanie tela sa zdá nepohodlné. Nebude už žiadna špeciálna chuť, hoci niektorí ľudia zdôrazňujú, že vždy chcú jesť.

Akčný plán pre 41. týždeň tehotenstva

Tento týždeň väčšina tehotných žien čaká na radosť a tak dôležitú udalosť. Takže vaša každodenná rutina bude závisieť od spôsobu činnosti oddelenia, v ktorom ležíte.

  • Nálada

Chatujte so spolubývajúcimi, ak je to upokojujúce a inšpirujúce. V žiadnom prípade nepočúvajte hororové príbehy o neúspešnom pôrode: to je všetko - príbehy niekoho iného, ​​pravdepodobne prehnané a väčšinou nepravdepodobné. Tieto zbytočné a márne obavy tehotných žien teraz vám na nič. Robte len to, čo sa vám páči.

  • jedlo

Dávajte si pozor na nadváhu, ktorá je teraz nepotrebujete nič pred pôrodom. A nenechajte sa uniesť s nejakým konkrétnym produktom, pretože to môže spôsobiť alergie u novorodenca. Uistite sa, že jedlo bolo plné.

Akékoľvek zmeny, ktoré si všimnete vo svojom tele, okamžite informujte lekárov, aby ste sa vyhli možným komplikáciám. Môžete stratiť vodu kedykoľvek alebo začať s prácou, takže buďte veľmi opatrní.

Návšteva u lekára v štyridsiatom prvom týždni tehotenstva

V 41. týždni tehotenstva už budete v rukách skúsených odborníkov, ktorí môžu podniknúť niekoľko akcií:

  1. Môže vám byť predpísané ultrazvukové vyšetrenie plodu, placenty a prietoku krvi cez neho: preplácanie dieťaťa môže byť spojené so starnutím placenty, a teda nedostatkami výživy.
  2. Ak existujú nejaké hrozby, bude vám ponúknutá lekárska stimulácia pracovnej činnosti. Ak ste počuli dosť príbehov o jeho poškodení, zvážte jednu vec pre seba: lekár vám nikdy neponúkne niečo nebezpečné a nebezpečné.
  3. Test pohybu, ktorý určí motor a vitalitu dieťaťa.
  4. Amnioskopia vyhodnotí stav plodovej vody.

V tomto režime sa ukončí 41-týždňové tehotenstvo. Niekto už uvidí svoje dieťa a pochopí, že táto očarujúca situácia skončila. A niekto (a to je celkom možné) bude obťažovať predĺžiť svoje predĺžené tehotenstvo na 42 týždňov.

Zanechajte Svoj Komentár