Gymnastika pre deti do jedného roka

Po narodení dieťaťa začína pre neho nová etapa vývoja. On sa vyvíja, tým lepšie pozná svet, má schopnosti. Úlohou rodičov je pomáhať mu v jeho snahách. Samozrejme, že na niektorých póroch to bude ťažké, pretože všetky triedy neprinášajú okamžité výhody. Je potrebné angažovať sa s vytrvalosťou a potom bude dieťa vo svojom rozvoji pred sebou.

Komplex gymnastických cvičení sa koná v spojení s masážou. Normálne zdravé dieťa je dosť na 15 minút denne. Výnimkou sú choré deti, s ktorými je potrebné zapojiť sa do cvičení vybraných podľa stavu dieťaťa. Je lepšie organizovať hodiny počas dňa, po spánku alebo pred kŕmením.

Gymnastika pre deti od prvých dní života

Pred začiatkom gymnastiky by mali mať deti do 1 roka otepľujúcu masáž. Mal by sa vykonávať na hustom povrchu, pre ktorý je vhodný stôl pokrytý mäkkou prikrývkou.

Masáž detského bruška môžete masírovať kruhovými pohybmi, ktoré pomáhajú odstraňovať plyny, alebo pomocou dlaní zbierať bruško v záhybe, takže má pupík. Táto masáž pomôže vyhnúť sa pupočníkovej prietrže.

Gymnastika pre dieťa:

 1. S jemným pohybom by ste mali najprv pripojiť pravý lakeť s ľavým kolenom a potom ľavý lakeť s pravým kolenom. A tak sa striedajú. Cvičenie podporuje koordináciu pohybu a správnu funkciu svalov.
 2. Chytiť dieťa pri nohách a dotýkať sa čela prstami nôh. Potom sa pravá noha dotkne ľavého chrámu, resp. Cvičenie pomôže zbaviť sa koliky, ktorá môže byť častá v prvých mesiacoch.
 3. Zatlačiť dieťa oboma nohami a ohnúť sa na kolenách zatlačiť na brucho. Potom nohy narovnajte. Je vhodné vykonávať rotačné pohyby ohnutých nôh v smere hodinových ručičiek a proti nim. Takáto gymnastika rozvíja bedrové kĺby a vedie k normalizácii gastrointestinálneho traktu.
 4. Položte dieťa na žalúdok as rukami položte na nohy. Dieťa začne tlačiť a bude sa snažiť plaziť. Stimuluje dieťa k lezeniu a posilneniu pohybového aparátu.
 5. Je potrebné zdvihnúť dieťa do podpazušia a dať na nohu. Pripraví sa na ďalšie kroky.

Gymnastika pre deti od troch mesiacov

Загрузка...

Ako dieťa vyrastá, komplex gymnastických cvičení by sa mal postupne stať komplexnejším - to prinesie dieťaťu a jeho rodičom veľa radosti.

 • Je veľmi užitočné ohýbať a ohýbať ramená dieťaťa, prekračovať ich. Môžete sa pokúsiť stlačiť a uvoľniť vačku. Keď úplne odskrutkuje kefu, je užitočné hrať na dámy. V komplexe tohto cvičenia, môžete dať dieťa na bruchu a pomôcť mu vykonávať pohyby rukami, ako keby plávanie.
 • Keď je dieťa umiestnené na bruchu, malo by mu pomôcť pri prevrátení na chrbát. Ak to chcete urobiť, musíte si ju vziať na ľavej rukoväti a nohu a vziať ju na pravú stranu. Podobne cvičenie s pravou nohou a rukoväťou.

Praktické rady

 1. Zamestnanie by malo priniesť len uspokojenie, nie je potrebné, aby sa s deťmi venoval gymnastike asi jeden rok, keď sú vrtošivé, je lepšie čakať na pozitívne emócie.
 2. Vykonávanie gymnastiky a masáže sa používa v spojení so zavedenou diétou, bdelosťou a spaním (viac informácií o režime dňa novorodenca tu).
 3. Je dôležité, aby ste to nepreháňali a nepotlačili. Niektoré cvičenia by sa mali rozdeliť a vykonávať každé 2 - 3 minúty.
 4. V dopoludňajších hodinách a večer pred spaním je užitočné pohladiť prsty a prsty na nohách, dať niečo do ruky a opatrne ho odniesť.
 5. Mnohé štúdie dokázali prospešné účinky klasickej hudby. Preto môžete počúvať hudbu počas gymnastiky na tichom zvuku.

S riadnou organizáciou gymnastiky pre dieťa do jedného roka, bude rýchlo zvládnuť svet okolo neho, naučiť sa ovládať pohyby a začať hovoriť oveľa skôr.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár