Ako si vybrať materskú školu - 8 kritérií pre hodnotenie

Ako ukazuje prax, väčšina rodičov je nútená vybrať materskú školu, buď podľa miesta alebo podľa dostupnosti. Ale niektorí z výberu z niekoľkých možností. Tu vzniká otázka: ako si vybrať tú pravú predškolskú inštitúciu, aby sa jej dieťa páčilo a matka bola pokojná?

Hlavné kritériá pre výber materskej školy budú nasledovné:

1. Otvorenosť inštitúcie pre rodičov. Logika je tu jednoduchá: ak sa rodičia snažia byť neprijatí do skupín pod zámienkami, prinajmenšom to naznačuje, že učitelia si nie sú istí svojou spôsobilosťou alebo existujú nejaké porušenia.

2. Zamerajte sa na výsledky. Výber správnej materskej školy môže pomôcť a zhodnotiť výsledky jeho návštevy. Význam je nasledovný: všetky materské školy si sami určujú prioritné smerovanie, v ktorom sa vykonáva práca s deťmi. Existujú iba 4 takéto smery: telesná kultúra a zdravie, kognitívna reč, umelecké a estetické a sociálne a osobné. Pokúste sa teda zhodnotiť, ako sa tieto ciele dosahujú, a v tejto súvislosti pomôžu aj recenzie rodičov.

3. Komunikácia s deťmi. Pomôže vám vybrať si materskú školu a jednoduché sledovanie toho, ako učitelia komunikujú s deťmi. Súhlasím, že rozdiel je obrovský, ak je štýl komunikácie na úrovni príkazov a prísny dohľad nad objednávkou alebo jednoduchou ľudskou komunikáciou. Dôležité je aj to, či prebieha komunikácia medzi deťmi rôzneho veku, či už starší pomáhajú mladším.

4. Či sa zohľadňuje individualita. Nie všetky deti môžu spať počas dňa, alebo jesť plné raňajky. A nebude to veľmi dobré, ak sa takéto momenty vo vašej materskej škole neberú do úvahy.

5. Chcú deti navštevovať materskú školu? Spýtajte sa svojich priateľov, ako ich deti navštevujú túto materskú školu: či tam chcú ísť ráno, v akej nálade sa vracajú, čo hovoria, ako chodia matiné v materskej škole ...

6. Podmienky rozvoja. Stačí navštíviť skupinu a územie inštitúcie, aby ste pochopili, či stojí za to si vybrať túto materskú školu. Správna voľba pomôže zabezpečiť prítomnosť alebo absenciu rozvojových fondov. Ale dávajte pozor na to, či sa používajú na ich určený účel alebo stojan na "obliekanie okien".

7. Vedúci. Päťminútová konverzácia s hlavou, ktorá, mimochodom, veľmi záleží, stačí na pochopenie toho, kto ste - prísny vodca alebo vynikajúci učiteľ, ktorý miluje deti.

8. Logopéd Prítomnosť logopéda v materskej škole je ďalším argumentom pre jeho výber.

To boli hlavné body, ktoré vám môžu pomôcť vybrať materskú školu a potom ľutovať svoju voľbu, ale inak budete musieť spoliehať na svoje dojmy. Medzičasom sa ešte neurobila voľba, venujte si čas na prípravu dieťaťa na materskú školu, aby bolo pre neho jednoduchšie prispôsobiť sa.

Zanechajte Svoj Komentár