Liečba akútnych respiračných infekcií u dojčiat - podporné metódy

Ďalšia návšteva u lekára skončila diagnostikovaním dieťaťa s akútnymi respiračnými infekciami? Zdá sa, že je to v poriadku ... ale pretože hovoríme o dieťati, a vy sa veľmi obávate. Myšlienka, že ste sa niekde prehliadli (nezavreli ste okno, dali dieťa na prechádzku mimo počasia), sa neustále dostáva do hlavy a pocit viny vám nedáva pokoj.

Stop! A tu je potrebné zastaviť a najprv upustiť takéto myšlienky. Po prvé, jednoznačne nepomôžu pri liečbe akútnych respiračných infekcií, a po druhé, dieťa by mohlo nakaziť infekciu len tak, že sa s niekým porozpráva, na ulici alebo vo verejnej doprave, vedľa neho kýchne, atď.

A druhý bod - ak chcete uľahčiť liečbu akútnych respiračných infekcií u dieťaťa, a nie komplikovať, potom budete musieť ešte viac vyhodiť takéto myšlienky. Faktom je, že obviňujete sa zo seba, budete nervózni a zažívate vnútorný stres, ktorý sa určite prenesie na maličkého, čo zrejme nebude urýchľovať zotavenie.

Takže, s pocitom viny a správnej nálady, teraz pochopme, ako môžete pomôcť maličkému. Lekár vám samozrejme predpísal hlavnú liečbu, povie vám, kedy dávať deťom antibiotiká a či to stojí za to v tejto situácii vôbec, ale nesedia so založenými rukami.

1. Vypočujte si potreby dieťaťa.

Napríklad, mnoho detí už pri prvých príznakoch ARD začína odmietať jesť. Takže ich nesnažte jesť silou. Ak chcete kŕmiť dieťa, samozrejme, je to potrebné, ale nemali by ste sa snažiť všetkými prostriedkami strčiť obvyklé množstvo jedla. Je lepšie mu ponúknuť jedlo častejšie, a rozhodne, kedy a koľko jesť. Teraz sú všetky sily tela dieťaťa zamerané na boj proti tejto chorobe a prejedanie to len bráni.

2. Čo najčastejšie aplikujte dieťa na prsník.

Nezabudnite, že pre materské mlieko nie je len jedlo, ale aj pitie, ktoré je obzvlášť dôležité pri teplote, aby sa zabránilo dehydratácii u detí. Mimochodom, pre tých, ktorí sa ešte nestretli s podobným problémom - dehydratácia sa ľahko identifikuje podľa padlej jari novorodenca.

3. Pite veľa

Tento dodatok k predchádzajúcemu odseku sa vzťahuje na deti, ktoré sú už viac ako 6 mesiacov. Popri materskom mlieku kŕmte dieťa dodatočne vodou alebo nápojmi, s ktorými sa už stretol. Môže to byť napríklad: jablkový kompót s hrozienkami, brusnicový džús, čerešňové želé, sušený ovocný kompót. Opäť však zdôrazňujeme, že dieťa by malo byť s týmito nápojmi už oboznámené, inak sa im neodporúča dávať.

4. Lure lepšie odložiť

Pri liečbe akútnych respiračných infekcií u detí so zavedením ďalšieho doplnkového kŕmenia je lepšie počkať. Je to však druh stresu pre rastúci organizmus a pri zohľadnení už značnej záťaže je lepšie počkať s novými pokrmami. Bude možné pokračovať v zavádzaní doplnkových potravín niekoľko týždňov po úplnom uzdravení.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár