Úzkosť počas tehotenstva

Tehotenstvo je jedným z fyziologicky najprirodzenejších a najprirodzenejších období života ženy, ale je to práve čakanie na narodenie dieťaťa, ktoré najčastejšie vyvoláva ten pocit zvýšenej úzkosti. Dôvodom môže byť veľká rozmanitosť, ale aby ste mohli bojovať s týmto nepríjemným pocitom, musíte presne zistiť, čo spôsobilo úzkosť.

vek

Podľa oficiálnych štatistík sa čoraz viac žien nesnaží porodiť dieťa „počas mladosti“ a odložiť ho až neskôr. Ak je v krajinách západnej Európy a Ameriky vnímaný pôrod po 30 rokoch ako normálny, potom každá „staršia“ žena v našej krajine je automaticky v skupine nielen fyzického, ale aj psychického rizika. Naša moderná spoločnosť sa s týmto stavom konečne nedokáže vyrovnať a podporovať zrelú tehotnú ženu, preto mnohé ženy majú sklon skrývať svoje tehotenstvo pred kolegami a známymi až do úplného termínu narodenia dieťaťa. Z toho vyplýva neustála úzkosť.

Staré obavy

Psychológovia si už dávno všimli, že práve ženy, ktoré boli v detstve vystrašené (so starou ženou alebo zlým vlkom), sú najviac citlivé na stres av dôsledku toho úzkosť počas tehotenstva. Okrem toho zastrašovanie pokračuje v období dospievania, keď je dievča poškodené alkoholom a fajčením a podporuje odmietnutie sexuálnych vzťahov. Teoreticky v tom nie je nič zlé, ale ak to všetko popíšete vo farbách as príslušnými emóciami, môžete dosiahnuť vznik podvedomých fóbií.

Zmena stavu

Budúca matka, aj keď to zjavne nevykazuje, je v skutočnosti veľmi znepokojená zmenou svojho sociálneho postavenia a vznikom ešte väčšieho zmyslu pre zodpovednosť, pretože teraz je zodpovedná nielen za seba, ale aj za svoje dieťa. Včera bola žena cenným špecialistom a nepostrádateľným zamestnancom a zajtra bude matkou na materskej dovolenke, ktorej hlavným záujmom by malo byť zameranie na dieťa. Keďže teraz ženy budujú kariéru o nič horšie ako muži, mladé matky sa obávajú straty svojej bývalej autority alebo dokonca miesta počas materskej dovolenky, takže mnohí z nich chodia pracovať hneď prvý rok po narodení svojho dieťaťa.

Čo robiť

Úzkosť počas tehotenstva sa má zastaviť a vyliečiť. Je to nebezpečné, pretože dieťa sa môže narodiť s malou hmotnosťou a proces jeho narodenia bude ťažký a veľmi dlhý, takéto porodenia sú plné mnohých komplikácií. V tomto prípade musíte kontaktovať psychológa, aby ste napravili svoj stav.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár