Liečba pediatrickej enurézy ľudovými prostriedkami

Mnoho mamičiek a oteckov v priebehu rodičovskej „kariéry“ sa musí zaoberať problémom detskej enurézy. Dôstojne otrávi život dieťaťa aj tých, ktorí sa priamo podieľajú na jeho výchove. Dieťa, ktoré trpí podobným ochorením, nebude poslané cez noc svojej babičke alebo tete, a dieťa je pravdepodobne nepravdepodobné, že by na mesiac chodilo do detského tábora. Nehovoriac o psychologickom nepohode, ktorú tento problém predstavuje dieťaťu.

Čo je to enuréza a prečo to vyzerá?

Niekto jednoducho nazýva túto chorobu „inkontinenciou“, niekto uprednostňuje použitie zložitejších pojmov. Ale podstata tejto zmeny sa nemení: enuréza je inkontinencia moču, najčastejšie sa prejavuje v noci.

Prebudenie v mokrom lôžku je pre dieťa celkom prirodzené, takže by ste nemali okamžite zazvať alarm. Je potrebné prijať akékoľvek špeciálne opatrenia a konzultovať s odborníkmi, keď nočné „povodne“ pravidelne pokračujú pre dieťa staršie ako 4-5 rokov.

Enuréza u dieťaťa sa môže vyvinúť v dôsledku neustáleho stresu (škandály medzi rodičmi, častý trest, strach z tmy) alebo silný jednorazový šok (pohyb, presťahovanie sa do inej materskej školy alebo školy). Koreň všetkého zla môže navyše číhať v nedostatku určitých hormónov alebo nejakého infekčného ochorenia. Alebo možno dieťa spí príliš tvrdo ... Prečítajte si viac o príčinách enurézy.

Ako vyliečiť detské enuresis ľudových prostriedkov?

Kým lekári zistia, v čom spočíva príčina ochorenia, môžete sa pokúsiť zachrániť potomka z problému jedným z najpopulárnejších spôsobov:

  • pred spaním, ponúknuť dieťaťu jesť lyžičku medu. Po prvé, med pomôže upokojiť dieťa. A ak neplánované nočné močenie spôsobené stresom, potom je to prvý krok k uzdraveniu. Po druhé, rovnaký med zníži zaťaženie obličiek.
  • variť dieťa bylinný čaj z Centaury a ľubovníka bodkovaného v pomere 1: 1. Ale s takýmto ošetrením bude musieť byť z diéty dočasne odstránený zeler, hrozno, melóny a špargľa.
  • polievková lyžica kôpor semien naliať pohár vriacej vody a nechajte výsledný nápoj vylúhovať. Potom zaobchádzať s dieťaťom s "kokteil", pri kontrole, že celý objem "liek" bol opitý naraz. Tento recept vám umožňuje zabudnúť na problém niekoľko dní naraz.
  • aktívne liečiť dieťa čajom, naplneným šalviou. K tomu musíte naliať 50 g suchej šalvie 1l vriacej vody.
  • mix polievkovej lyžice listov brusnice, ako mnoho z jeho bobúľ a bylín ľubovník bodkovaný, zalejeme 3 šálky vody, a potom varte po dobu 10 minút. Nech sa polievka postaví na jednu hodinu a dá mu piť päťkrát denne, a tak ponúkne potomkom, aby pili viac ako polovicu pohára.

O ďalších metódach liečby enurézy si prečítajte článok na linke.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár