Ako liečiť stomatitídu u dieťaťa s ľudovými liekmi?

Stomatitída je jednou z "klasických" detských chorôb. Každé dieťa z neho môže ochorieť, a preto majú rodičia dôležitú úlohu - včas identifikovať chorobu a prijať všetky potrebné opatrenia.

Stomatitída sa môže liečiť liekmi aj alternatívnou liečbou. Možnosti liečby stomatitída ľudových prostriedkov.

Ako sa k liečbe stomatitídy ľudových prostriedkov u dojčiat

Tradičná medicína pozná veľa účinných metód na boj proti stomatitíde, ale nie všetky sú vhodné na liečbu dojčiat. Podarilo sa nám nájsť najbezpečnejšie recepty.

Môžete si ich tiež prečítať.

 1. Najobľúbenejší ľudový liek na stomatitídu je obyčajná jedlá sóda. Je veľmi jednoduché. V 200 gr. varená voda rozpustiť 1,5 lyžičky. sóda, vo výslednom roztoku navlhčite kúsok gázy alebo obväz a utrite ústa dieťaťa. Tým sa odstráni biely plak a dezinfikuje ústna dutina.
 2. Hektíl alebo harmanček tinktúra je ďalší dobrý ľudový liek, ktorý pomôže zmierniť bolesť a znížiť zápal. Nalejte pohár vriacej vody s 2 lyžičkami kvetov, nechajte zmes stáť trochu (asi hodinu) a použite na utretie úst.
 3. Nezabudnite na éterické oleje, ktoré prispievajú k rýchlemu hojeniu rán. Na liečbu stomatitídy môžete použiť šípky olej, broskyňa, rakytník alebo ľan.
 4. Jedným z najlepších domácich liekov je šťava Kalanchoe. Používa sa aj na liečbu slizníc.
 5. Dobré výsledky v boji proti stomatitíde ukazujú roztok zelenej alebo modrej (1% roztok metylénovej modrej).

Počas všetkých manipulácií v priebehu liečby buďte veľmi opatrní, aby ste ešte viac nepoškodili dieťa.

Lieči stomatitídu ľudových prostriedkov u starších detí

Загрузка...

Liečba stomatitídy tradičnou liečbou nie je úplná bez oplachov a mastí, ktoré sú založené na liečivých rastlinách a najbežnejších výrobkoch.

vypláchnuť

 1. Vývar z cibuľovej šupky. Suchá a nasekaná cibuľová šupka (3 lyžičky) Pour 500 gr. teplej vody, priveďte do varu a odložte na 7-8 hodín. Po uplynutí stanovenej doby infúziu namočte a použite na oplach najmenej päťkrát denne.
 2. Môžete si vypláchnuť ústa čerstvo vylisovanou mrkvovou šťavou riedenou prevarenou vodou (1: 1).
 3. Zbierajte zbierku šípkov (3 časti), oregano (1 diel), šalvia (2 diely), brezy (1 diel). Nalejte 10 lyžíc surovín s jedným litrom vriacej vody a nechajte vylúhovať asi pol hodiny. Potom infúziu pretlačte a nalejte ju do sklenenej nádoby s Kombuchou. Nechajte látku infundovať ďalšie 3 dni, potom použite podľa návodu.
 4. Keď stomatitis dobre yarrow pomáha. 2 lyžičky. bylinné plnky 200 gr. vriacej vody a počkajte 15 minút. Vypláchnite ústa trikrát alebo štyrikrát denne.
 5. Nasekaná dubová kôra (1 polievková lyžica. L.) Nalejte 250 gr. vriacej vody, zmes sa varí asi pol hodiny v utesnenej nádobe, nechajte ju úplne vychladnúť a namáhajte. Výsledný vývar opláchnite ústa dieťaťa každé 3 hodiny.

masti

 1. Aloe. To môže byť použitý rôznymi spôsobmi - žuť, aplikovať kus listu na boľavé alebo rozmazať rany šťavou.
 2. Ak stomatitída prešla na ďasná, aplikujte na ne tenké kruhy zemiakov alebo suspenziu hľuzy, strúhanú na jemnom strúhadle.
 3. Od staroveku boli deti liečené cesnakom na stomatitídu. Tri cesnaku cesnaku preskočiť cesnakom, výsledná kaša zmiešaná s dezertovou lyžičkou jogurtu. Nechajte svoje dieťa vziať túto zmes do úst a distribuovať ju cez dutinu pomocou jazyka. Nástroj bude trochu horieť, ale musíte ho vydržať. Hlavná vec je starostlivo zaobchádzať s cesnakovou hmotou všetky rany a vredy. Opakujte postup trikrát, to by malo stačiť.
 4. Odmasťujte vred pomocou 100 gr. slnečnicový olej 40 gr. nasekaný koreň lopúcha, na jeden deň odložte zmes a potom varte 15 minút.
 5. Môžete skúsiť túto masť: zmiešajte 1 ampulku novokaínu, proteín z jedného vajca a 1 lyžičku. slnečnicový olej a med. Namažte sliznicu a ďasná.
 6. Pri prvých príznakoch stomatitídy u dieťaťa použite propolisovú tinktúru. Ak chcete začať ranu, musíte dekontaminovať (na to budete potrebovať peroxid vodíka) a vysušte (požiadajte dieťa, aby dýchalo ústami). Teraz rany opláchnite propolisovou tinktúrou a znova osušte.

Prajeme Vám a vašim deťom dobré zdravie!

zdroj:

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár