Vlastnosti viacpočetného tehotenstva

Na jednej strane sú viacpočetné tehotenstvá dvojité a možno aj trojnásobná radosť pre budúcich rodičov. Na druhej strane je to obrovská zodpovednosť lekárov, ktorí sledujú zdravie detí a nastávajúcu matku. Aké funkcie očakávať a čo sa báť o ženu, ktorá čaká na vzhľad nie jeden, ale niekoľko detí naraz?

Čo je viacpočetné tehotenstvo?

Viacpočetné tehotenstvo je tehotenstvo, pri ktorom sa v ženskom tele vyvíja viac ako jeden plod. Inými slovami, viacpočetné tehotenstvo je, keď nastávajúca matka očakáva dvojčatá, trojčatá atď. Najspoľahlivejším spôsobom, ako určiť viacpočetné tehotenstvo, je, samozrejme, ultrazvuk, ale existuje niekoľko príznakov, ktoré ho naznačujú.

Deti, ktoré sa narodili v dôsledku takéhoto tehotenstva, sa nazývajú dvojčatá. To však neznamená, že budú nevyhnutne podobné ako dve kvapky vody. Blíženci môžu byť identickí a bratskí. V prvom prípade, jedno vajíčko oplodnené, ktoré bolo následne rozdelené, av druhom, dve alebo viac vajec. Identické dvojčatá vyzerajú navzájom ako kópie, zatiaľ čo bratská optika má len vzdialenú vonkajšiu podobnosť.

Zvláštnosti viacpočetného tehotenstva

Samozrejme, že takéto tehotenstvo po 9 mesiacoch (čítajte viac o termínoch tu) prinesie dvojité alebo trojité radosť. Počas celého tohto ťažkého obdobia však nie vždy čakajúce matky čelia príjemným skúškam. Pri viacpočetných tehotenstvách sú komplikácie oveľa častejšie. Ženy sa často sťažujú na závažné vracanie a vysoký krvný tlak. Hoci je približný zoznam možných problémov o niečo širší:

 • nesprávna poloha plodu;
 • dýchavičnosť;
 • zvýšená únava;
 • búšenie srdca;
 • vysoký prietok vody;
 • placenta previa;
 • anémia (anémia);
 • predčasného pôrodu.

Malé dvojčatá alebo trojčatá môžu očakávať problémy ako:

 • nezrelosť;
 • retardácia intrauterinného rastu;
 • nízka pôrodná hmotnosť (pozri výšku a hmotnosť dieťaťa mladšieho ako jeden rok);
 • vývojové poruchy.

Čím viac detí by sa malo narodiť, tým skôr pôjde. To je jeden zo zákonov viacpočetného tehotenstva.

Udržiavanie viacpočetného tehotenstva

Загрузка...

Žena, ktorá čaká niekoľko detí naraz by mala venovať veľkú pozornosť jej stavu. Tu je všetko dôležité: správna výživa a pravidelný príjem vitamínov a poloha tela počas odpočinku.

Ak sa v druhom trimestri tehotnej ženy musíte navštíviť lekára aspoň dvakrát mesačne, potom v treťom sa počet návštev zvyšuje raz týždenne.

Lekári radia častejšie, aby ležali na vašej strane ako na chrbte a opierali sa o bielkovinové potraviny. Ženy s viacpočetným tehotenstvom často trpia nedostatkom železa, preto musia byť do ponuky zahrnuté aj výrobky obsahujúce železo. Tiež je potrebné kontrolovať prírastok hmotnosti, vziať kyselinu listovú.

Ženské telo je určené na prepravu jedného dieťaťa. Ak sa deti ukázali viac, mali by sa zvýšiť zdroje tela. Budúca matka musí dlhšie odpočívať, jesť viac ovocia a vitamínov. To je jediný spôsob, ako má šancu znášať zdravé deti.

Na začiatku tretieho trimestra je žena hospitalizovaná. Potom sa hospitalizácia opakuje už 36 týždňov. Ak sú nejaké komplikácie, potom hospitalizovaný bez ohľadu na obdobie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár