Vitamín E pri plánovaní tehotenstva: dávky, dávkovanie, pravidlá prijatia

Pri plánovaní tehotenstva v blízkej budúcnosti by mali rodičia vážne zvážiť, aké užitočné látky im môžu pomôcť v tejto dobrej a potrebnej práci. Vitamín E je nepochybne medzi nimi. To nielen prispeje k úspešnej koncepcii, ale tiež pripraví telo budúcej matky na všetky druhy stresu spojeného s tehotenstvom. Ak je v dostatočnom množstve, dieťa necíti svoj nedostatok, plne sa vyvíja v maternici a dostáva všetko, čo potrebuje.

Výhody vitamínu E pri plánovaní tehotenstva

Vitamín E pri plánovaní tehotenstva (odporúčame, aby ste sa zoznámili s: ako začať plánovať tehotenstvo) v každom veku zohráva dôležitú úlohu, pretože je to skutočný „vitamín mladosti“. Tak to nazývali, pretože sa aktívne podieľa na neustálej obnove absolútne všetkých buniek tela (av každom veku), prispieva k ich rýchlemu rastu a dosiahnutiu zrelosti. Pre koncepciu dieťaťa je to veľmi dôležitý moment, pretože žiadny iný vitamín nemá takú rozsiahlu prácu ako tokoferol v organizme budúcich rodičov:

 • zárodočné bunky budúcich rodičov (vajcia a spermie), ktoré nemajú pocit nedostatku vitamínu E, sú plne vyspelé na počatie a nosenie zdravého dieťaťa;
 • bez tokoferolu nie je možné produkovať ženské pohlavné hormóny v dostatočnom množstve: tento vitamín si zachováva fyziologickú rovnováhu medzi estrogénom a progesterónom;
 • je to vitamín E, ktorý prispieva k produkcii estrogénu, umožňuje úspešné oplodnenie: aktivuje procesy, ktoré sú zodpovedné za pripojenie na stenu maternice vajíčka.

A musíte venovať pozornosť tomu, že vitamín E pri plánovaní tehotenstva je nevyhnutný nielen pre ženy, ale aj pre mužské telo. S jeho nedostatkom skutočne existuje veľké percento nezrelých spermií, ktoré nemôžu oplodniť samičie vajíčko. Ak teda mladý otec nepoužije tokoferol v požadovaných množstvách, koncepcia sa nemusí stať. Ale kde ho hľadať? Možno dva smery - používať drogy alebo diverzifikovať menu s potravinami bohatými na vitamín E.

Vitamín E ako liek

Загрузка...

Ak sa vaše tehotenské plánovanie vykonáva pod lekárskym dohľadom, môže po vyšetrení predpísať vitamín E vo forme liekov. Nemali by ste sa toho báť, pretože sú úplne bezpečné. Dávkovanie určuje iba gynekológ. Závisí to od zdravia oboch rodičov:

 • ak všetko pokračuje v rámci normy, lekár môže predpisovať tokoferol obom rodičom vo výške 15 IU za deň;
 • ak sa gynekológ domnieva, že telo potrebuje viac vitamínu, aby vytvorilo rezervu, ktorá sa potom spotrebuje počas tehotenstva, môže niekoľkokrát zvýšiť dennú dávku pre matku;
 • Ak sa počas tehotenského plánovania zistí spermatogenéza, denná dávka tokoferolu sa môže zvýšiť niekoľkokrát a pohybovať sa od 70 IU do 210 IU.

Tokoferol sa musí začať pri plánovaní tehotenstva v druhej fáze menštruácie, keď môže maximalizovať vplyv na reprodukčný systém. Nezávislý príjem vitamínu je možný, ale len vtedy, ak jeho dávkovanie nepresiahne dávku uvedenú v návode na použitie lieku. A napriek tomu je v každom prípade lepšie poradiť sa s lekárom. Ak plánujete tehotenstvo len na vlastnú päsť, je lepšie dostať tento vitamín prirodzeným spôsobom - prostredníctvom jedla.

Vitamín E v potravinách

Lieky sú, samozrejme, všetko, čo je veľmi účinné a dobré, ale stále v čerstvých a vysoko kvalitných potravinárskych výrobkoch (pozri: 10 najlepších produktov pre tehotné ženy), vitamín E prinesie viac výhod budúcim rodičom. Nie je potrebné jesť iba potraviny bohaté na vitamín E. Vaša strava by mala byť vyvážená a pestrá. Len sa uistite, že ponuka obsahuje niektoré z nasledujúcich produktov:

 • nerafinované oleje: olivový, arašidový, slnečnicový, kukuričný, sójový;
 • zeleň: petržlen, špenát, šalát, pšenične klíčiace zrná;
 • živočíšnych produktov: vajcia, mlieko, pečeň, diétne mäso;
 • orechy: veľa tokoferolu v arašidoch a pražených mandľách;
 • jarabiny: angrešt a divoká ruža;
 • zelenina: avokádo a brokolica;
 • ovocie: broskyne a mango.

Plánovanie dlho očakávaného a dlho očakávaného tehotenstva, nezabudnite na tie výrobky, ktoré vám pomôžu pri realizácii vašich snov. Narodenie dieťaťa je veľmi dôležitou udalosťou v živote oboch rodičov, a preto by tu nemali byť žiadne chyby. Venujte pozornosť vitamínu E pri plánovaní tehotenstva, budete sa chrániť pred mnohými problémami v budúcnosti, a to ako pri počatí dieťaťa a jeho nosenie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár