Bolesti hlavy počas tehotenstva: príčiny a možné liečby

Stav ženy sa po koncepcii dramaticky mení a to platí pre všetky systémy jej tela. Tieto metamorfózy sú niekedy ťažké zvyknúť si, najmä ak sú bolestivé a nepríjemné. Často, napríklad, bolesti hlavy počas tehotenstva, ktoré sa stávajú skutočnou pohromou. Niekedy je veľmi ťažké identifikovať ich príčiny a nie je ľahké ich odstrániť, pretože mnohé lieky sú jednoducho zakázané, pretože sú spojené s hrozbou pre dieťa. Čo robiť, keď počas tehotenstva bolesť hlavy?

Prečo tehotné ženy majú bolesti hlavy

Ak máte pocit, že máte bolesti hlavy, nie okamžite panika: možno je to len dôsledok obvyklej únavy, ktorá je bežná počas tehotenstva. Ľahnite si, relaxujte, spajte - ak ani po všetkých týchto opatreniach hlava neprejde, tu stojí za to premýšľať o tom, prečo od vás bola chorá. Budete schopní identifikovať a odstrániť akékoľvek dôvody sami, a iba lekár môže pomôcť pri identifikácii niektorých z nich. Najčastejšie a časté príčiny bolesti hlavy počas tehotenstva sú: t

 • toxikóza (bolesť sa stláča, objavuje sa ráno a večer);
 • vegetovaskulárna dystónia (bolesť pulzujúcej povahy, postupne sa zintenzívňujúca);
 • osteochondróza krčka maternice;
 • venózna encefalopatia (bolesť stláčania);
 • únava a preťaženie;
 • emocionálny alebo duševný stres;
 • hormonálne zmeny;
 • pocit hladu;
 • potraviny: bolesti hlavy počas tehotenstva môžu spôsobiť také zdanlivo neškodné potraviny, ako je čokoláda, orechy, jogurt, syr, kuracia pečeň, citrusové plody, avokádo, banány, konzervované potraviny, uhorky, čaj, cola, káva, klobásy, červené víno).

Čím rýchlejšie a presnejšie určíte príčinu bolesti hlavy, tým viac bude liečba predpísaná a dôjde k rýchlej regenerácii. Koniec koncov, umožní vám, aby ste sa už nemuseli starať o úplný rozvoj dieťaťa a netrpeli touto bolesťou vŕtaním mozgu.

Liečba bolesti hlavy počas tehotenstva

Cool obklady na hlavu a krk sú účinné a bezpečné pre dieťa.

Tehotné ženy by si mali dobre uvedomiť, že obvyklá liečba bežnými liekmi proti bolesti už nie je možná, pretože užívanie tabletiek počas tehotenstva môže nejakým spôsobom ovplyvniť vnútromaternicový vývoj dieťaťa. Preto liečba bolesti hlavy u tehotných žien má dva ciele naraz: odstrániť bolesť a nie poškodiť dieťa. Bez ohľadu na metódy, ktoré používate na zbavenie sa bolesti, predchádzajúca konzultácia s lekárom je nutnosťou. odporúčané:

 • paracetamol (vo veľmi obmedzenom množstve: dávku môže určiť len lekár);
 • masáže;
 • chladné obklady na hlave a krku bavlny alebo flanelety;
 • studená (ale nie studená!) sprcha môže rýchlo zmierniť bolesť hlavy, pretože obmedzuje rozšírené cievy; ak nie je možnosť sprchovať sa, umyte studenou vodou;
 • silný čaj s citrónom pomáha pri bolestiach hlavy;
 • homeopatický liek prispôsobený špeciálne pre vašu situáciu homeopatickým lekárom;
 • akupunktúra;
 • ošetrenie s aromaterapiou, ale s minimálnym použitím éterických olejov: môžete si s nimi kúpať a môžete robiť fajčenie arómy; levanduľový olej pomáha najmä v takýchto prípadoch.

V žiadnom prípade, ani pri najťažšej bolesti, neužite počas tehotenstva také lieky ako analgin, aspirín, nurofen. Komplexná liečba môže rýchlo napraviť situáciu a zachrániť vás pred bolesťou. Neustále informujte svojho lekára o svojich pocitoch: ak bolesť nezmizne, možno budete potrebovať ďalšie testovanie.

Prevencia bolesti hlavy počas tehotenstva

Čerstvý vzduch a dobrý spánok budú dobrou prevenciou bolesti hlavy.

Ako vidíte, liečba bolesti hlavy počas tehotenstva je veľmi vážna a veľmi ťažká záležitosť. Preto je oveľa jednoduchšie predchádzať im a predchádzať im - a to je vo vašej moci.

 1. Vyhnite sa stresu a zbytočným skúsenostiam.
 2. Žiť podľa správneho denného režimu.
 3. Dostať spánok.
 4. Jedzte správne, odstrániť potraviny, ktoré môžu byť provocateurs vašej hlavy.
 5. Pri akýchkoľvek zmenách vo Vašom stave sa poraďte s lekárom.
 6. Častejšie na čerstvom vzduchu pravidelne dýchajte miestnosť, v ktorej žijete alebo pracujete.
 7. Vyhnite sa šumu a jasnému svetlu.
 8. Cvičenie by malo byť jednotné, nie náhle.

Akékoľvek bolesti hlavy počas tehotenstva nie sú - silné alebo slabé, ostré alebo pulzujúce, konštantné alebo periodické - v každom prípade by sa mali prijať naliehavé opatrenia. Je veľmi dôležité, keď sa zdá, že okamžite identifikujú príčinu, pretože to môže byť dosť vážne a nejako ovplyvniť vývoj plodu. Nie je možné vyvodiť nezávislé závery a zapojiť sa do samoliečby: nebude to viesť k ničomu dobrému.

Zanechajte Svoj Komentár