Počas tehotenstva môžete stúpať nohy alebo nie: argumenty, fakty, tipy

Stav tehotenstva vyžaduje, aby žena bola veľmi opatrná a opatrná. Teraz nemôže veľa z toho, čo je k dispozícii ostatným, vrátane drogovej liečby mnohých chorôb. S týmto vedomím budúce mamičky vyhľadávajú pomoc od domácich liečiv, tradičnej medicíny, fytoterapie, niekedy dokonca nevedia, že takéto liečby dokonca aj neškodných ARVI môžu nepriaznivo ovplyvniť vývoj plodu, jeho vlastnej pohody a ďalšieho pôrodenia.

Preto stojí za to sa opýtať, či môžete stúpať nohy počas tehotenstva, alebo nie, ak sa objavili prvé príznaky nachladnutia a lieky sú prísne zakázané. Pre mnohých, tento spôsob, ako sa zbaviť chladu sa zdá neškodné - a úplne márne.

Prečo nemôžu stúpať nohy počas tehotenstva?

Každý lekár môže určite povedať, že tento postup je škodlivý pre zdravie matky a dieťaťa. Ak chcete overiť, stačí pochopiť, prečo nemôžete plávať tehotné nohy, aké procesy sú aktivované v tele ženy pod vplyvom horúcej vody, pretože to môže mať vplyv na tehotenstvo.

 1. Pod vplyvom vysokých teplôt sa cievy sliznice hrdla a nosa rozširujú - hlien sa pohybuje efektívnejšie, nádcha sa zastaví, dýchanie sa vracia do normálu. Áno, toto je pozitívny účinok kúpeľa s teplou nohou v priebehu chladu, ale nie na stav dieťaťa v maternici!
 2. Cievky nielen sliznice nosa, hrdla, ale aj iných orgánov, najmä maternice, môžu reagovať na vysokú teplotu pri varení nôh. To môže viesť k potratu, ak bol postup vykonaný na začiatku tehotenstva alebo predčasného pôrodu, ak sa žena rozhodla vznášať sa v treťom trimestri.

  Toto je len teoretický predpoklad, pretože podľa vyjadrení lekárov prietok krvi v cievach placenty a maternice nezávisí od tepelného účinku na kožu, je konštantný. V praxi to nie je overené. Keďže existuje také riziko - stratiť dieťa, je lepšie tento postup odmietnuť.
 3. Telo tehotnej ženy je v stave neustáleho stresu počas všetkých deviatich mesiacov nosenia dieťaťa. Citlivo reaguje na akékoľvek zmeny, takže prudký pokles teploty pri horúcom kúpeli (nohy, celé telo) môže vyvolať množstvo vedľajších účinkov: krvácanie, vysoký krvný tlak.
 4. Niektorí sa čudujú, či je možné stúpať nohy s horčicou počas tehotenstva: odpoveď bude tiež kategorická - je to nemožné. Horčičný olej v zložení tohto produktu zvýši negatívny vplyv horúceho kúpeľa na celý obehový systém tela, vrátane srdca. To vždy spôsobí zhoršenie stavu tehotnej ženy

Teraz viete, prečo nemôžete stúpať nohy počas tehotenstva, a snaží sa chrániť pred takou chybou, ktorá sa môže ukázať ako drahé pre vaše zdravie a bezpečné narodenie dieťaťa. Ale čo robiť, keď nos prestane dýchať, hrdlo je lechtanie, nachladnutie získava hybnosť a liečba medikamentmi je kontraindikovaná? Kúpele s teplou nohou majú náhradu, ktorá uľahčí stav a uľahčí rýchle uzdravenie.

Čo nahradiť kúpeľ s teplou nohou?

Загрузка...

Stúpanie nôh znamená ich udržiavanie v pomerne horúcej vode, ktorej teplota sa pohybuje od 40 do 50 ° C po dostatočne dlhú dobu (od desiatich do tridsiatich minút). Po tomto postupe sa koža na nohách zmení na červenú a vrásky. Práve tieto horúce kúpele vedú k nežiaducim následkom v období tehotenstva dieťaťa. Avšak, stúpanie nôh počas tehotenstva na liečbu chladu nie je jediná cesta von. Môže sa s ním zaobchádzať rovnako, ale úplne bezpečne pre stav ženy a plodu:

 • teplota vody, v ktorej chcete „pariť“ nohy, by nemala prekročiť 40 ° C, ale ani by nemala byť príliš chladná;
 • ak trvanie takéhoto kúpeľa trvá viac ako 10 minút, nalejte do neho teplú vodu, aby sa udržala v chlade;
 • po zákroku musíte mať na sebe vlnené ponožky, zatiaľ čo do nich sa môže naliať prášok z horčice (v primeraných množstvách);
 • piť horúci čaj (môžete s medom, ale nie viac ako jednu čajovú lyžičku);
 • zabalte hlavu teplou šatkou tak, aby boli vaše uši zakryté;
 • ísť do postele: ráno z chladného a bolesť v krku nebude žiadne stopy.

Ženy potrebujú vedieť, že stúpanie nôh počas tehotenstva je prísne zakázané. Týka sa to nielen liečby prechladnutia, ale aj zvyčajných kozmetických postupov na prípravu nôh na pedikúru. Počas tehotenstva je potrebné dávať pozor, ale nie na úkor dieťaťa. Počkajte na jeho narodenie, a potom sa môžete ľahko oddávať takýmto činnostiam.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár