Ako upokojiť dieťa, keď plače alebo má záchvat hnevu

Rozmar, plač, hysterika, plač - čas od času sa to deje s každým dieťaťom. Len pre niekoho sa tento stav stáva zvykom a stáva sa pre rodičov neustálou nočnou morou a pre niekoho sa to stáva veľmi zriedka. V takýchto situáciách sú milujúci a starostliví rodičia pripravení dať všetko, len ak to všetko skončí čo najrýchlejšie.

Niekoľko užitočných tipov, ako upokojiť dieťa, pomôže rodičom prechádzať týmto problémom a rýchlo obnoviť mier a pokoj v dome, v detskej duši av ich srdci. Prijaté opatrenia budú vo veľkej miere závisieť od príčiny obáv.

hystéria

Detská hystéria - najsilnejší emocionálny výbuch u dieťaťa, útok po negatívnych vnútorných skúsenostiach: podráždenie, zlosť, zúfalstvo, agresia. Ona je sprevádzaná hlasným plačom a srdcervúcim plačom. Malý tyran sa môže ohnúť dozadu (držanie tela sa nazýva hysterický most). V tomto okamihu dieťa zle ovláda pohyblivosť, môže poraziť hlavu alebo stenu hlavou, pričom takmer necíti bolesť. Rodičom v takýchto chvíľach sa odporúča upokojiť zúrivé dieťa nasledujúcimi spôsobmi.

 1. Ignorujte ho, nevenujte mu žiadnu pozornosť. Hnev je určený pre prítomnosť divákov, ktorí budú presviedčať, ľutovať alebo dokonca nadávať - ​​dieťa v takýchto chvíľach je veľmi dôležité stať sa centrom pozornosti. Akonáhle si uvedomí, že jeho "číslo" nefunguje, zmysel hysterie sám zmizne.
 2. Odviedli ho k niečom úplne cudzím, zatiaľ čo zobrazujú prekvapenie alebo strach. Ukážte mu niečo neobvyklé, jasné, povedzte mu niečo zaujímavé a zvedavé.
 3. Ak sa záchvaty hnevu vyskytujú pravidelne, snažte sa pochopiť, čo ich spôsobuje: hračky, jedlo, vaše správanie. Tým, že eliminujete faktor v živote dieťaťa, ktorý vyvoláva hysteriku (napríklad nechodte s ním do obchodu s hračkami), zastavíte aj tieto „koncerty“.
 4. Úsmev a objať dieťa, šepkanie pár milých slov v uchu.
 5. Vezmite ho preč z miesta, kde sa hysterika stala. Čím ďalej od príčiny takéhoto štátu - tým viac bude oslabovať.

Každé dieťa je veľmi individuálne a iba rodičia ho môžu nájsť, čo mu umožňuje vyrovnať sa s hysterickým stavom. Jedno zlaté pravidlo by však malo vždy fungovať: nezvyšujte svoj hlas v takejto situácii - to len zvýši hystériu.

kŕče

Kojenecká kolika je behaviorálny syndróm u detí vo veku od 2 týždňov do 4 mesiacov veku. Charakterizované záchvatmi dlhého, intenzívneho plaču. Objavujú sa najčastejšie večer bez zjavného dôvodu. Dieťa začína plakať veľa, ona tlačí jej nohy, jej bruško časy a stáva sa opuchnuté. V takýchto chvíľach nemusíte uchopiť lekárničku alebo zavolať lekára. Dieťa s kolikou sa dá ľahko upokojiť samo.

 1. Vezmite ho do náručia a začnite hojdať sa.
 2. Spievajte mu ukolébavku.
 3. Choďte s ním v praku.
 4. Zabaľte dieťa do mäkkej, teplej deky.
 5. Urobte mu ľahkú masáž chrbta, bokov, bruška.
 6. Ak by rád plával, dajte ho do kúpeľa naplneného teplou vodou.
 7. Dajte dieťa lícom dole na ruky a chodiť tak.
 8. Rozptýliť a upokojiť vaše dieťa s nejakým rytmickým, metodickým zvukom: zapnite mäkkú hudbu, vysávač, umývačku riadu alebo práčku.

Ak sa kolika stáva častým hosťom, povedzte o tom svojmu pediaterovi, o čom vaše dieťa vedie. Bude diagnostikovať, dávať odporúčania. Trepanie, silne pumpovanie, nervózne kričanie na dieťa je k ničomu: len zvýši jeho úzkosť a plač.

Pred spaním

Mnohé deti rôzneho veku začínajú byť pred spaním vrtošivé, čo ruší a často obťažuje ich rodičov. Večerné "koncerty" vyčerpávajú každého v dome, a ráno každý odchádza s bolesťou hlavy a divokou túžbou spať viac. Veľmi jednoduché opatrenia pomôžu upokojiť dieťa pred spaním.

Ako upokojiť deti do jedného roka:

 1. Vymeňte plienku.
 2. Urobte si masáž brucha.
 3. Navlhčite miestnosť.
 4. Vzduch v miestnosti.
 5. Porozprávajte sa so svojím dieťaťom pokojným hlasom.
 6. Snažte sa mu ukázať svoje podráždenie.
 7. Medzi denným a nočným spánkom by mala byť medzera najmenej 4 hodiny.
 8. Kúpajte svoje dieťa v teplej kúpeli.

Ako ubezpečiť viac dospelého dieťaťa:

 1. Sadnite si s ním na 10 minút, povedzte mu rozprávku.
 2. Nech si vezme hračku do postele.
 3. Hovorte s ním pokojne, zistite príčinu úzkosti a strachu.
 4. Upokojujúci detský čaj.
 5. Sľub niečo, ak sa pokúsi zaspať rýchlejšie: prechádzka cez víkendy, výlet do babičky, obľúbené jedlo, atď.

Večer, po práci a ťažkom dni, je každý vyčerpaný a chce jednu vec - ticho. Rozmary dieťaťa v akomkoľvek veku sú v tomto čase vnímané ako nepriateľstvo, horko a podráždene. Rodičia by mali pochopiť, že krik, hnev, trest nevyrieši problém, ale situáciu len zhoršia.

Zuby sú narezané

Zuby sú ďalším testom pre rodičov. Keď ostré zuby prerezávajú mäkké a jemné tkanivo ďasien, dieťa zažije bolesť, pretože začína plakať a kričať, odmietať jesť a spať. Úlohou upokojiť dieťa v takejto situácii sa stáva cieľom všetkých domácností. Ukazuje sa, že to nie je tak ťažké.

 1. Obtlačte prst čistou gázou (obväz), bez tlaku, ľahko, veľmi jemne poškriabajte opuch gingivy.
 2. Ochladzovací krúžok ochlaďte v chladničke a dajte ho dieťaťu.
 3. Ochladený plátok uhorky, mrkvy, jablka, ražného chleba, krutónu tiež pomôže zmierniť napätie zo zapálených ďasien.
 4. Pri teplotách nad 38 ° C dávajte omrvinky antipyretický detský liek.
 5. Špeciálne prípravky („Calgel“, „Dentinox-N“) budú mať anestetikum, sedatívny účinok, zmiernenie bolesti a odstránenie svrbenia.

Uistite sa, že hlásiť obavy dieťaťa na lekára, ktorý bude dávať správne odporúčania, preskúmať ústnej dutiny, skontrolovať, či je všetko v poriadku.

hyperaktivita

Hyperaktivita detí je stav, pri ktorom jeho aktivita a vzrušivosť presahujú vekovú normu. Zároveň nesmie plakať ani hystericky, ale nebude sedieť na jednom mieste, nebude počúvať požiadavky a rozkazy svojich rodičov, bude sa točiť, hovoriť o ňom, chytiť všetko, odmietnuť jesť a spať. Upokojenie hyperaktívneho dieťaťa je veľmi ťažké, ale možné.

 1. Čítajte a učte si básne s nimi: tieto deti majú často fenomenálnu pamäť.
 2. Môže byť unesený zmenou, mobilnou, mobilnou hračkou: auto s rádiovým ovládaním, matryoshkas, hodinky s rukami atď.
 3. Práca s ním remeslá: strih, strih, sochárstvo, dizajn. Nájsť mu lekciu podľa svojich predstáv.

Ak poznáte dôvod, prečo sa dieťa správa napäto a nervózne, plač a hádzanie záchvatov hnevu, môžete ho rýchlo upokojiť a riadiť sa vyššie uvedenými odporúčaniami. Netreba si myslieť, že tento stav prejde sám a môže byť bezpečne ignorovaný. Takže môžete veľmi poškodiť fyzické a duševné zdravie vášho dieťaťa, čo následne ovplyvní jeho vývoj a jeho vzťah s vami. Rodičia by nemali ignorovať žiadne detské plač.

A nezabudnite, že plač vždy ustupuje k úsmevu!

Zanechajte Svoj Komentár