Obrázok zotavenie po pôrode - kde začať?

Obnovenie hodnoty po pôrode sa obťažuje mnohým ženám aj počas tehotenstva. Dokonca aj potešenie mladej matky spojenej s dlho očakávaným objavením sa dieťaťa na svete trochu bledne na pozadí skutočnosti, že to bude trvať veľa úsilia na obnovenie bývalej formy.

Menej pružný hrudník, zmenené držanie tela, telesný tuk, oslabené svaly po pôrode sú výsledkom prirodzených zmien v tele ženy. Pôvodný vzhľad je však možné znovu získať. To si bude vyžadovať tak vaše želanie, ako aj aktívne akcie zamerané na pozitívny výsledok.

Ako obnoviť telo?

Ako začať zotavenie po pôrode? Silná fyzická aktivita je vylúčená, pretože telo je už vyčerpané a novorodenec vyžaduje veľa pozornosti a sily. Vedci okrem toho dokázali, že chuť mlieka, ktoré sa podieľa na aktívnych športových matkách, sa mení a v skutočnosti nemá rád omrvinky.

Obnovenie hodnoty po pôrode bez poškodenia laktácie by malo začať korekciou životného štýlu:

1. Počas prvého mesiaca sa snažte vyraziť aspoň 1 hodinu denne na prechádzky v rýchlych krokoch. Usporiadať rýchlosť korčuľovanie s ostatnými múmií v parku, zatiaľ čo deti pokojne čuchať ich nosy.

2. Aspoň približne kalórií - dojčiaca matka potrebuje asi 2500 kcal denne:

 • snažiť sa nezneužívať výrobky z múky, sladkosti a údené mäso;
 • jesť často, ale v malých porciách;
 • piť veľa kompótov, džúsov, vody.

Úbytok hmotnosti by nemal byť rýchly, aby nedošlo k narušeniu metabolizmu. Najlepšie je rozlúčiť sa s nadváhou 1 kg každý mesiac.

3. Správna starostlivosť o vašu pokožku:

 • užívajte si kontrastnú sprchu - zlepšuje krvný obeh, posilňuje spojivové tkanivá a cievy, robí prsník pružným a pružným;
 • Obnovenie tela po pôrode by malo zahŕňať masáž s použitím anticelulitídneho krému (malo by sa pretrieť do problémových oblastí - stehná, holene, žalúdok);
 • dvakrát týždenne robiť peeling (dobrá domáca drsná káva + morská soľ + olivový olej + med).

Ako vrátiť bývalý formulár?

Ak každý deň počas vašej chôdze silno tlačíte kočík dopredu a neprebujete, potom je ľahké vidieť, že hmotnosť sa postupne znižuje. Avšak držanie tela, stav pokožky a svalov nechávame veľa.

Keď sa začnete zaoberať obnovou postavy, budete vyzvaní gynekológom. Zvyčajne sa obrat rozumnej fyzickej aktivity prejaví po 2 mesiacoch. po narodení dieťaťa.

Obnovenie brucha po pôrode doma je ťažšie ako v posilňovni. Nie je to ani v stupni zložitosti cvičení - doma nie je ľahké uniknúť z bežných problémov. Je to veľmi dobré, ak sa otec alebo babička môžu aspoň dvakrát týždenne počas niekoľkých hodín starať o dieťa.

Obnovenie fyzickej aktivity je najlepšie pri návšteve bazéna. Plávanie nielen koriguje vašu polohu, ale tiež vám umožní vynaložiť veľké množstvo kalórií. A nehľadajte výhovorky na prenos školenia. Obnovenie formy po pôrode prebieha rýchlejšie a úspešnejšie len s pravidelným cvičením.

Korekcia polohy

Počas tehotenstva dostane chrbtica veľmi veľkú záťaž, ktorá nemôže ovplyvniť držanie tela. Ak chcete vyrovnať chrbát, začnite s takýmto cvičením každé ráno: postavte sa chrbtom k stene, pevne pritlačte zadnú časť hlavy, lopatky, zadok a päty. Zapamätajte si túto pozíciu a snažte sa ju držať celý deň.

Je tiež užitočné ležať na zemi, brucho nadol, zdvihnúť telo na rukách, s dôrazom na dlaň a ponožky. Udržujte trup rovno tak dlho, ako je to len možné. Vezmite niekoľko prístupov.

Komplexné cvičenia pre postavy krásy

Vždy začnite cvičiť so zahrievaním svalov. To je vhodné pre beh na mieste alebo ľahké zoskoky na niekoľko minút. Potom môžete ísť do hlavného tréningu.

Je potrebné vybrať cvičenia na zotavenie po pôrode podľa toho, ktoré oblasti na tele by ste chceli opraviť:

 1. lis

Transformácia previsnutého brucha môže triasť tlačou.

Ale! Po pôrode je takáto patológia možná ako divergencia rektálnych svalov na bruchu. Snažte sa ležať na chrbte a stúpať, trhať lopatky z podlahy. Keď je tlač napnutá, prejdite rukou. Ak je pupok zreteľne hlbší, potom je príliš skoro začať obnovenie tlače po pôrode. Namiesto toho sa môžete ohnúť dopredu, doprava, doľava.

 1. panvica

V dôsledku nosenia dieťaťa v bedrovej časti sa vytvoril ohyb dopredu. Ak sa situácia nenapraví včas, potom skôr alebo neskôr začne bolieť chrbát.

Ľahnite si na chrbát a ohnite si kolená. Pomaly vydychujte, zdvihnite brucho hore. Podržte za koľko sekúnd. Noha, spodná časť chrbta a panva sú pritlačené k podlahe.

 1. ruky

Cvičenie s činkami pomôže pumpovať ruky (môže byť nahradené fľašami naplnenými vodou). Začnite s nákladom 1 kg. Stojím presne, roztiahnite ruky v rôznych smeroch, zdvihnite, ohnite a ohnite dopredu a dozadu. Snažte sa robiť všetko pomaly as malou amplitúdou.

 1. chodidlá

Najlepšie cvičenia pre krásu nôh sú samozrejme drepy. Stále môžete hojdať nohy, držať sa podpory.

Ako sa rýchlo zotaviť z pôrodu?

Bohužiaľ, univerzálna metóda ešte nebola vynájdená, okamžite sa vracala ku všetkým mladým matkám, ktoré mali pred tehotenstvom. Až 9 mesiacov prešlo telo rôznymi zmenami!

Rýchle zotavenie po pôrode znamená nechať nie okamžitý, ale urýchlený proces obnovy. Vo vašej moci:

 1. dojčiť, Dojčenie prospieva novorodencom aj matke. Pri výrobe mlieka telo trávi denne asi 300-600 kcal. Je dokázané, že dojčiace matky schudnú ľahšie a rýchlejšie ako ošetrovateľstvo.
 2. Choďte do športu, Nie je potrebné hovoriť o nedostatku času na cvičenie, jogging, fitness klub. Každý deň s dieťaťom je plný fyzickej námahy iného druhu. Neustále nosíte dieťa v náručí, hrajte si s ním, kúpajte sa, choďte na prechádzku. Obdobie zotavenia po pôrode sa môže meniť zvládnutím slučky ako alternatívy kočíka.
 3. Zostaňte zdravý, Nemôžete hladovať alebo diéta dojčiace matky. Ale môžete jesť ovocie, zeleninu, polievky. Správny prístup vám pomôže prejsť z cukroviniek a potravín na zdravé potraviny.

Samozrejme, že zotavenie po tehotenstve, okrem práce na tele, zahŕňa obnovenie zdravia. Príjem univerzálneho vitamínového komplexu s minerálmi a fytoterapiou v prípade indispozície môže výrazne zlepšiť Váš stav.

Zanechajte Svoj Komentár