Obnova maternice po pôrode: ľudové recepty a jednoduché cvičenia

Porod - najťažšia práca, po ktorej sa ženské telo okamžite nevráti do normálu. Trvá to niekoľko mesiacov. Väčšinu času trvá na obnovu maternice po pôrode, pretože je zranený viac ako iné orgány. Bude vyžadovať náležitú starostlivosť a nepretržité monitorovanie pôrodníkom-gynekológom. Zdravie ženy a jej schopnosť rodiť silné deti závisí od toho.

fyziológie

Ak chcete obnoviť krčka maternice po pôrode je rýchlejší, musíte jej pomôcť. A preto je žiaduce aspoň schematicky reprezentovať to, čo sa deje s týmto telom v prvých mesiacoch po narodení dieťaťa.

 1. Výstup z krčka maternice (vonkajší hltan) bude navždy zostať v tvare štrbiny (pre tých, ktorí nedali pôrod je okrúhly).
 2. Objem maternice sa zväčšuje, predlžuje sa.
 3. Lochia sa začína odsťahovať - ​​popôrodný výtok (viac o obnovení menštruačného cyklu).
 4. Zotavenie je, že maternice po pôrode začne aktívne klesať. Keď k tomu dôjde, krvné cievy a lymfatické cievy sú stlačené, pričom časť z nich vyschne.
 5. Svalové bunky vytvorené počas tehotenstva sa rozpúšťajú, zvyšok sa výrazne zmenšuje.
 6. Po narodení je vnútorná vrstva maternice povrchom rany, ktorý je úplne pokrytý zvyškami fetálnej membrány a krvných zrazenín. Najväčšie zranenia sa týkajú miest pripevnenia placenty, kde sa v procese pôrodu objavila masa trombovaných ciev. Základom pre obnovu endometria je hojenie tohto povrchu rany.
 7. Po pôrode je bolestivá kontrakcia maternice nevyhnutná, ale toto je úplne prirodzený proces pre ženské telo.
 8. Počas prvých 3 - 4 dní zostáva maternica sterilná. Aktívne sa tu uskutočňujú také procesy, ako je fagocytóza (leukocyty prehĺtajú a baktérie sa rozpúšťajú v sebe) a extracelulárna proteolýza (enzýmy uvoľňované počas rozpadu krvného leukocytu).

Čím rýchlejšie je úplná obnova maternice po pôrode, tým lepšie sa žena bude cítiť. V tomto štádiu vyžaduje veľa fyzickej sily, aby sa vzdialila od stresu. A aktívna kontrakcia maternice v týchto dňoch dáva pocit nepohodlia, bolí a zabraňuje komunikácii s novorodencami. Niekto lochia odchádzať do 20. dňa po narodení, a niekto má zdĺhavý proces obnovy 1,5 mesiaca. Preto mnohí ľudia majú otázku, ako urýchliť obnovu maternice po pôrode.

Pomocné prostriedky

Загрузка...

Doma môže žena použiť rôzne pomocné prostriedky na obnovu maternice po pôrode, ak nemala žiadne komplikácie. Ak bolo narodenie dieťaťa sprevádzané niektorými problémami, je lepšie poradiť sa s lekárom, aby sa predišlo nežiaducim následkom.

 1. Vonkajšia (cez prednú brušnú stenu) masáž maternice pre jej úplné uzdravenie.
 2. Dojčenie "na požiadanie".
 3. Studený teplejšie na bruchu.
 4. Starostlivé dodržiavanie všetkých hygienických pravidiel ženských pohlavných orgánov (denné pranie niekoľkokrát denne, liečba rán).
 5. Motorická aktivita, počnúc štvrtým dňom po narodení.

Ak chcete obnoviť maternice rýchlejšie po pôrode, so súhlasom lekára, môžete použiť rôzne ľudové prostriedky, ktoré urýchľujú kontraktilitu svalov a zmierňujú bolesť.

 • žihľava

3-4 Čl. l. nasekané suché listy žihľavy varia 0,5 litra vriacej vody, nechajú sa 1 hodinu, vypijú sa trikrát denne 100 ml.

 • Pepper tinktúra

Kúpiť v lekárne alkohol tinktúra z vodného korenia a použiť ho na obnovenie maternice podľa pokynov. Bude potrebné piť 40 kvapiek tinktúry trikrát denne pol hodiny pred jedlom až do konca prepustenia.

 • White Clearwood (žihľava žihľava)

2 polievkové lyžice. l. suché kvety naliať 0,5 litra prevarenej studenej vody, nechať cez noc, filtrovať ráno, vziať 100 ml 4 krát denne.

 • Pastierska kabelka

Denná dávka - 3-4 polievkové lyžice. l. nasekané bylinky uvarené v 500 ml vriacej vody. Zabaľte prípravok na opravu endometria na froté uterák, nechajte ho niekoľko hodín na teplom mieste.

 • Pole yarutka

Varíme 2 polievkové lyžice. l. suché bylinky 500 ml vriacej vody, nechajte cez noc. V rannej kmeň, piť 1 lyžička. 5 krát denne.

 • Krvavé červené pelargónie

Ak chcete obnoviť maternice po narodení, musíte naliať 2 lyžičky. 500 ml prevarenej studenej vody, trvajte na tom, že počas dňa budete piť, aby ste obnovili telo v zlomkoch.

 • Listy brezy

Zbierajte breza listy by mali byť na začiatku mája. 3 polievkové lyžice. l. rozdrvené sušené listy nalejte 3 šálky vriacej vody. Namočte do termosky na 2 hodiny, pridajte štipku jedlej sódy. Pite v teplej forme 200 ml trikrát denne, počnúc 12. dňom po narodení dieťaťa.

Ak kompetentne (s mierou) aplikovať tieto ľudové recepty (najlepšie so súhlasom lekára), obnovenie endometria po pôrode bude veľmi rýchle. Tieto prírodné pomôcky odstránia bolestivé pocity, urýchlia proces kontrakcie maternice a pomôžu telu rýchlo odstrániť nepríjemné sekréty (lochy). Rovnaký efekt má aj súbor špeciálne navrhnutých cvikov.

cvičenie

Ak pravidelne robíte cvičenia na obnovu maternice po pôrode, tento proces skončí oveľa rýchlejšie a bude menej bolestivý. Jediná vec, ktorá je tu veľmi dôležitá, je správna voľba tempa a rozmanitosti. Tedious, rovnaké cvičenie môže spôsobiť úplne opačnú reakciu. Vyberte si taký komplex na obnovenie endometria, ktorý budete vykonávať s radosťou, bez stresu.

 1. Štartovacia pozícia: musíte ležať na chrbte, ohnúť obe nohy na kolenách.
 2. Začnite narovnávať nohy tak, aby strana kolien nebola odtrhnutá od seba.
 3. Pomaly a pevne (10-krát) stláčajte prsty („ťahajte pazúry“, ako sa hovorí) a uvoľnite.
 4. Najprv narovnajte jednu nohu. Len pomaly a presne tak silno ťahajte ponožku na vás, potom späť - musíte to urobiť 10 krát.
 5. Potom zmeňte nohu.
 6. Teraz musíte urobiť tieto cvičenia s oboma nohami, ale nie zdvíhanie, ale natiahnuté presne na zadnej strane.
 7. Ďalším veľmi dobrým cvičením pre obnovu endometria v popôrodnom období. Položte ruky na spodnú časť brucha. Pomaly vdychujte nosom, potom vydýchnite ústami. Počas inhalácie by sa mal žalúdok počas výdychu zdvihnúť, mierne ho pomôcť rukami, držať dlane od stydkých kostí až po pupok. Ale netlačte, ale jednoducho jemne natiahnite ruky na spodnej časti brucha.

Tieto cvičenia si zachovávajú svoj význam počas celého obdobia po pôrode (približne 10-12 týždňov). S takýmto komplexom bude obnovenie endometria po zmrazenom tehotenstve oveľa rýchlejšie, pretože ľudové pomôcky nebudú v tomto prípade použité. Gymnastika sa môže začať prvý deň po narodení. Musíte robiť cvičenia pravidelne, a to aj niekoľkokrát denne, pričom si vyberiete plochý povrch.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár