Prečo môže byť kostra zranená po pôrode?

Po 9 mesiacoch nosenia dieťaťa a potom jeho narodení má ženské telo ťažký čas: vnútorné orgány sa normalizujú po namáhanom strese. Zmeny, ktoré sa v ňom vyskytujú, sú často sprevádzané bolestivými a nepríjemnými pocitmi.

Napríklad, mnoho žien po pôrode má kostrč v bolesti - pre niekoho, keď sedí, niektorí pre chôdzu, a niekedy aj neustále. Čo robiť, ak tento problém narúša radosť a radosť z komunikácie s dieťaťom? Najprv musíte zistiť povahu pôvodu týchto pocitov.

dôvody

Dôvody, prečo mnohé mladé matky po pôrode poškodili kostrč, sú iné. Môžu byť spôsobené priebehom celého tehotenstva a priebehom pôrodného procesu. V niektorých prípadoch je možné určiť provokujúci faktor nezávisle.

Ak sa však na prvý pohľad normálne vyskytol pôrod aj pôrod, a bolesť sa stále vyskytovala, budete sa musieť poradiť s lekárom na ďalšie vyšetrenie.

Najčastejšími príčinami problémov sú tieto faktory:

 • keď dieťa prejde pôrodným kanálom (najmobilnejšia časť chrbtice), môže sa príliš roztrhnúť a poraniť - môže to byť buď nepatrné rozťahovanie sakrokokovitého väziva alebo vážne vytesnenie určitých kostí (stavcov kostrčových kostí a krížoviek) vo vzťahu k sebe navzájom.
 • zlomenina, ak bol plod veľký: nie je možné preniesť takú bolesť na nohy, pretože pohyb je veľmi ťažký, začína sa zápcha, hematóm a malé, ale vizuálne odlišné, opuchy sa často vytvárajú; po uzdravení sa v mieste zlomeniny objaví kalus a samotná kostra sa stane stuhnutou, s predĺženým sedením, odteraz sa budú "trápiť" "kostrčové bolesti";
 • dlhodobé poškodenie prijaté dlho pred tehotenstvom: keďže sa panvové kosti aktívne zúčastňovali na pôrodnom procese, možno pociťovať staré trhliny a zlomeniny; takže ak kostrč bolí po pôrode, keď sedí (väčšinou), stojí za to pripomenúť predchádzajúce problémy, ktoré sa objavili s touto kosťou skôr;
 • urogenitálne infekcie: s nimi sa šíri bolesť a nie je lokalizovaná;
 • skolióza;
 • bolesť dolnej časti chrbta;
 • hemoroidy, ktoré sa často vyskytujú v posledných týždňoch tehotenstva a neliečených, sa často stávajú dôvodom, že po pôrode bolí kostrč;
 • poranenie hrádze;
 • nedostatok vápnika v tele;
 • vernibrálna prietrž;
 • zoštípnutie ischiatického nervu počas pôrodu je jednou z najčastejších a častých príčin bolesti v kostre, ktorá sa šíri do stehna, celej nohy, sedacieho svalu a je obzvlášť akútna - bolesť pri natáčaní, zvlnená a dokonca popálená, najčastejšie bráni ohýbaniu a narovnávaniu;
 • zápalové ochorenia panvových orgánov.

V závislosti od príčiny, ktorá ho vyvolala, môže byť bolesť v kostrčoch po pôrode silná alebo slabá, konštantná alebo len v určitých prípadoch (napríklad pri sedení alebo chôdzi), dlhá alebo krátka. Niekedy to prechádza samo, ale častejšie ako ona potrebuje pomoc svojho vlastného tela, aby sa rýchlejšie zotavila.

Prijaté opatrenia

Загрузка...

Mnohí sa čudujú, čo robiť v prípade, že kostra bolí po pôrode: Chcem sa rýchlo zbaviť týchto nepríjemných pocitov, ktoré vám bránia v živote. Ak je povaha ich pôvodu zvyčajným popôrodným zotavením tela bez vážnych poranení, môže byť urýchlená sama, bez pomoci lekárov.

Dodržiavanie niekoľkých základných tipov vám umožní rýchlo zabudnúť na nepríjemné a bolestivé pocity.

 1. Ak ste si istí, že nie sú žiadne vážne zranenia, robte gymnastiku na loptu.
 2. Pomôcť bude aj komplex špeciálnych cvikov určených na obnovu tela po pôrode.
 3. V prvom mesiaci po narodení dieťaťa, ak bolí kostra, nemôžete zdvihnúť nič ťažké.
 4. Lepšie spať na ortopedickom matraci.
 5. Nesnažte sa zmierniť bolesť, sedieť na mäkkých vankúšoch: situácia sa zhorší.
 6. Je lepšie klamať viac: keď sedíte alebo chodíte veľa, záťaž zvyšuje bolesť.
 7. Na zlepšenie prekrvenia v tejto oblasti so súhlasom lekára môžete aplikovať lokálne dráždivé tinktúry - alkoholický roztok lila alebo feferónky. Gáza alebo bavlnené obklady sú hojne navlhčené v liečivej tekutine a aplikované na problémovú oblasť. Vrchný kryt s plastovým vreckom a pripevnený k zadnej časti 1,5-2 hodiny. Zvlášť dobre tento nástroj pomáha so štipkou sedacieho nervu. Skôr ako ho použijete doma, je lepšie konzultovať s odborníkom.
 8. Počas prvých 2 dní po pôrode urobte studené obklady (s ľadom) v oblasti chrbtice, aby sa uvoľnil opuch.
 9. Postupujte podľa diéty: budete potrebovať v strave potraviny bohaté na vlákninu.
 10. Ak kostrč bolí kvôli nedostatku vápnika v tele, je naliehavé ju vyplniť: jesť viac mliečnych výrobkov alebo piť špeciálne kalcerované prípravky (počas laktácie, možno to urobiť len so súhlasom lekára).
 11. Použite viac vody, aby nevyvolávala zápchu, ktorá len zvyšuje záťaž na zranenú kostru.
 12. Odborníci radia sedieť len v určitých pozíciách: na boku; na ortopedickom vankúši; na malej stolici tak, aby sa chrbtová kosť neopierala o sedadlo, ale visí nad ním zozadu; na "ostriežku" postavenom z uteráka navinutého do valca; ohýbanie tela dopredu a opieranie sa o lakte.
 13. Ak po 3 týždňoch po pôrode nezmizne bolesť, dohodnite sa s lekárom.

Obvykle do 1-2 týždňov, ak sa dodržiavajú tieto odporúčania, zmizne nepohodlie. Ak máte pocit, že máte po narodení podozrivo dlhú a silne zlomenú kosť, je lepšie, aby ste ho neriskovali a okamžite vyhľadali odbornú pomoc od špecialistu.

Lekárska pomoc

Ak nebolo možné samostatne určiť a odstrániť príčiny bolesti v kostre po pôrode, budete musieť ísť do nemocnice. Spočiatku sa zaregistrujte na pôrodnej klinike - gynekológovi, ktorý pozoroval vaše tehotenstvo a pozná priebeh pôrodného procesu.

Po určení príčiny vás môže odkázať na iného špecialistu - napríklad chirurga, traumatológa alebo chiropraktika.

V závislosti od povahy vzniku bolesti môže byť liečba veľmi odlišná:

 1. Fyzioterapia.
 2. Masáž.
 3. Vitamínová terapia.
 4. Keď je sedací nerv zaseknutý, je predpísaný odpočinok na lôžku, protizápalové lieky a lieky proti bolesti.
 5. Manuálna terapia
 6. Akupunktúra.
 7. Ak boli diagnostikované praskliny a zlomeniny, v akútnom štádiu je predpísaná konzervatívna liečba, pri ktorej sa musí spať aspoň týždeň. Zároveň budete musieť akceptovať skutočnosť, že schopnosť pracovať bude stratená mesiac a budete potrebovať pomoc niekoho blízkeho, aby ste sa o toto dieťa starali.
 8. V prípade, že ide o dislokáciu alebo zlomeninu s vytesnením kosti, retrakcia sa uskutočňuje cez konečník pomocou manuálneho vyšetrenia. Po tomto dni bude opäť predpísané lôžko na 10 dní.
 9. Ak sa vyskytne nonunion, ako aj ak konzervatívna liečba bola neúspešná a neposkytla pozitívny výsledok pri zachovaní syndrómu bolesti, operácia sa vykonáva.

Teraz viete, čo môže byť diktované bolesťou v kostrčoch po pôrode, keď sú prirodzeným javom, a keď sú patologické. Ak sa líšia svojou silou a trvaním, nie je potrebné odkladať sa na špecialistu, aby sa predišlo ďalším komplikáciám.

Pamätajte si: potrebujete krásne a zdravé dieťa a kostra je miestom, kde sú vtipy zlé, pretože v budúcnosti to môže viesť k vážnym problémom s chrbtom.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár