Tehotenstvo po cisársky rez: zákazy, komplikácie, plány

obsah:

Každé opakované (či už plánované alebo neočakávané) tehotenstvo po cisárskom rezu je vždy spojené s určitým stupňom rizika. To však neznamená, že po takej vážnej a dôležitej operácii je zakázané vôbec porodiť. Niektoré deti sa dokonca rodia samostatne, bez chirurgického zákroku.

Podľa štatistík, dnes veľký počet žien úspešne niesť a porodiť deti po nejakom čase po COP. V mnohých ohľadoch však úspešný výsledok prípadu závisí od toho, ako je mladá matka zdravá a či počúva názory lekárov pri plánovaní tehotenstva a počas vážených 9 mesiacov.

Bans na re-tehotenstvo

V niektorých prípadoch je druhé tehotenstvo po cisárskom rezu lekári prísne zakázané. Ide o výnimočné situácie, keď existujú závažné problémy so zdravím ženy, ktoré priamo ohrozujú jej život. Ak sa operácia musela vykonať v súlade s nasledujúcimi lekárskymi indikáciami, je nepravdepodobné, že by jej umožnila narodiť v budúcnosti:

 • srdcové ochorenia: arteriálna hypertenzia, malformácie, reumatizmus - vedú k retardácii vnútromaternicového rastu plodu, poruche placenty, predčasnému pôrodu (predčasnému);
 • ochorenia genitourinárneho systému: chronická pyelonefritída, kamene v močovom mechúre, cystitída - hrozí predčasný pôrod, vnútromaternicová infekcia dieťaťa, preeklampsia;
 • problémy s respiračným systémom: astma, chronická bronchitída - vyvolávajú hladovanie kyslíka plodom, spomalenie jeho vývoja, vnútromaternicovú infekciu;
 • diabetes mellitus je plný malformácií odlišného charakteru u plodu;
 • ochorenia štítnej žľazy ohrozujú potraty, zníženú inteligenciu dieťaťa, malformácie plodu.

Ak bola sekcia užívaná podľa jedného z týchto indikácií, lekári radia mladej matke plány do budúcnosti. Vysvetľujú, že pri takýchto chorobách je pôrod kontraindikovaný. V niektorých prípadoch, priamo v pôrodnici, dokonca aj pred operáciou, môžu ponúknuť radikálny spôsob ochrany pred novým tehotenstvom - sterilizáciou. Ak súhlas vydá pár, počas COP, trubice sú zviazané tak, aby sa nevyskytlo neočakávané neželané tehotenstvo, ktoré je plné komplikácií a následkov.

štatistika, Rez cisárskym rezom už nie je zriedkavá, desivá operácia. K jej stredisku v 20% prípadov.

Prečo nie hneď porodiť?

Загрузка...

Ak sú dôvody chirurgického zákroku v prirodzenom procese pôrodov spojené s komplikáciami tohto konkrétneho tehotenstva (nesprávna prezentácia plodu, herpesu, atď.), Ženy v budúcnosti nemajú zakázané mať deti. Po operácii však lekár upozorní mladú matku na povinnú antikoncepciu v najbližších rokoch. To je spôsobené tým, že rýchle tehotenstvo bezprostredne po cisársky rez bude mať nezvratné následky. Komplikácie môžu byť dokonca nepredvídateľné.

 1. Po cisárskom reze je na maternici jazva, pre úplné uzdravenie, pri ktorom sa vyžaduje také časové obdobie: najmenej 1,5 roka a ešte lepšie - 2 roky alebo viac. Ak sa koncepcia vyskytne skôr (napríklad už 3 mesiace po operácii), jazva nebude schopná odolať zaťaženiu, ktoré na ňu dopadlo. Tehotenstvo natiahne steny maternice, čo povedie k jeho prasknutiu.
 2. Po operácii prežíva telo stres, preto potrebuje rehabilitáciu. Ak je to komplikované novým tehotenstvom, môže jednoducho nestačí niesť dieťa. V tomto prípade to skončí potratom.
 3. Vážne problémy sa môžu vyskytnúť pri placente, ktorá je úplne nepripravená. Často sa v takýchto prípadoch diagnostikuje jej uvoľnenie, čo spôsobuje smrť plodu.

To je to, čo robí tehotenstvo po cisársky rez nebezpečné, ak nie je plánované vopred. Ak neberiete do úvahy odporúčania lekárov, nechránite sa bezprostredne po pôrode, budete musieť ukončiť tehotenstvo, aby ste sa vyhli vážnym komplikáciám. Samozrejme, sú známe prípady bezpečného znášania druhého dieťaťa, ak bol počatý bezprostredne po operatívnej práci (po 4-5 mesiacoch alebo dokonca skôr). Musíte však pochopiť, že toto sú výnimky, nie pravidlá, a musíte mať na pamäti všetky dôsledky, s ktorými sa vystavujete sebe a nenarodené dieťa.

Pre vašu informáciu, Ak po cisárskom reze žena udržala odporúčaný čas, riziko prasknutia jazvy je iba 0,5%.

Plánovanie tehotenstva

Je možné vyhnúť sa všetkým týmto komplikáciám v dôsledku starostlivého a rozumného plánovania tehotenstva v priebehu 2 rokov, ktoré prejde po cisárskom rezu. Ak neexistujú žiadne zdravotné kontraindikácie pri pôrode, po takomto čase, ak sa chcete znovu stať šťastnou matkou, mali by ste sa poradiť s lekárom, ale skôr ako začnete dieťa. Príprava bude obsahovať niekoľko potrebných činností naraz.

 1. Ak chcete mať dieťa bezpečne, budete musieť byť starostlivo chránení na ďalšie dva roky.
 2. Po tomto skúšobnom období musíte navštíviť gynekológa. Skúma stav jazvy a spojivového tkaniva na maternici, zaisťuje, že sa uzdravil a je pripravený na nové testy, a až potom vám umožní znovu otehotnieť.
 3. Pretože budete vedieť, prečo ste prvýkrát podstúpili cisársky rez, musíte sa pokúsiť eliminovať túto príčinu, to znamená urobiť prevenciu, a ak je to potrebné, liečiť všetky vaše vredy predtým, ako otehotniete.

Správne, povinné tehotenstvo plán po cisársky rez bude predchádzať rizikám a komplikáciám, umožní vám zažiť šťastie materstva ešte raz. Každá iniciatíva v tejto veci, nedodržanie odporúčaných termínov hrozí smutnými následkami.

Priebeh tehotenstva

Ak máte pocit, že ste počali dieťa a nečakane prišiel do tehotenstva mesiac po cisársky rez, snažte sa neváhajte navštíviť príslušného lekára. V tomto prípade to bude vyžadovať okamžité lekárske prerušenie, aby sa predišlo komplikáciám, ak to dovolia časové obdobia (5-6 týždňov). V opačnom prípade sa človek musí uchýliť k inštrumentálnemu potratu, čo ohrozuje schopnosť ženy mať v budúcnosti deti. Ak od operácie uplynulo viac ako jeden rok, významný 9 mesiacov sa bude líšiť len mierne od normálneho priebehu tehotenstva. Tu sa musíte riadiť nasledujúcimi pravidlami:

 1. Čo najskôr sa zaregistrujte u gynekológa.
 2. Počas nasledujúceho tehotenstva po cisárskom reze sú kontraindikované nadmerné, neznesiteľné fyzické (a iné) záťaže, a to aj napriek uzdravenej a zdanlivo trvanlivej jazve.
 3. Budeme musieť častejšie navštevovať gynekológa a plniť všetky jeho predpisy.
 4. Pokiaľ ide o všeobecný stav ženy, pocity počas takéhoto tehotenstva sa nelíšia od bežných, ak je všetko v poriadku. Pri insolventnosti jazvy (ak sa koncepcia vyskytla po 6-7 mesiacoch, alebo dokonca skôr), ak bolo dieťa ponechané na vlastné riziko, je tu možnosť otravnej, niekedy dokonca neznesiteľnej bolesti v chrbte av spodnej časti brucha.
 5. Ultrazvuk sa vykonáva oveľa častejšie.
 6. Domáce narodenia v tomto prípade je absolútne kontraindikované.

Neskoršie koncepcie nastanú po takejto operácii, o to úspešnejšia a bezpečnejšia bude nosenie dieťaťa a samotná dodávka. Musíte pochopiť, že v tomto prípade je lepšie otehotnieť po 5 rokoch (ak to vek dovoľuje), aby sa jazva konečne vyliečila a maternica vydržala všetok stres, ktorý bude musieť zažiť.

Osobitné prípady

Загрузка...

Život je tak nepredvídateľný, že ani ten obozretný a obozretný nemôže všetko predvídať. Zvlášť ak sa týka ženského tela. Často diagnostikované špeciálne prípady tehotenstva po COP, ktoré vyžadujú profesionálny lekársky prístup a ostražitú pozornosť ženy.

 • Dvaja policajti v rade

Ak sa tehotenstvo vyskytlo po druhom cisárskom rezu, pripravte sa na operáciu. Tí, ktorí rodia v takýchto prípadoch prirodzeným spôsobom, je málo a komplikácie sa takmer nikdy nevyhnú. Spojivové tkanivo v mieste jazvy stráca elasticitu, čo neumožňuje maternici odolať zaťaženiu pri pôrode. V tomto prípade môže byť prevádzka vykonaná skôr.

 • Tri policajti v rade

Ak máte tehotenstvo po 3 rezoch cisárskym rezom, nepočítajte ani na prirodzený pôrod. Okrem toho, v posledných týždňoch, vzhľadom na opakované opakovanie jaziev, lekár vás požiada, aby ste si ľahli na záchranu. Riziko je príliš veľké na to, aby maternica takú záťaž nevydržala už po štvrtýkrát a môže sa roztrhnúť, keď sa hmotnosť dieťaťa zvýši. Pozorovanie stavu plodu, matky a jazvy, gynekológ sa môže rozhodnúť vykonať operáciu o niečo skôr. Moderná úroveň medicíny zároveň umožňuje minimalizovať riziká.

 • polycarpous

Tam sú prípady, keď tehotenstvo je diagnostikovaná s dvojčatami po cisárskom rezu, av tomto ťažkom prípade, mladá mama nebude môcť dať pôrod ani, pretože maternice nebude niesť takú závažnosť. Zvlášť ak sú v maternici tri (štyri, päť atď.) Plody. Počas tehotenstva, budete musieť byť pod stálym dohľadom lekárov, urobiť trvalý ultrazvuk, av posledných obdobiach musíte ísť do nemocnice.

Rez cisárskym rezom je závažná operácia brucha, ktorá narúša priebeh prirodzeného pôrodu, takže nemôže mať následky. Ak tehotenstvo po tomto príde príliš skoro alebo je komplikované niektorými procesmi, opakovaný chirurgický zákrok sa nedá vyhnúť. Aspoň vo väčšine prípadov to zachraňuje životy. Hoci s normálnym pôrodom, žena môže porodiť seba, to je prirodzene.

Legenda alebo fakt? Existuje názor, že po opakovanom tehotenstve sa KS často ukáže byť viacnásobným. Neexistujú však žiadne presné štatistické údaje, ale táto skutočnosť nie je vedecky potvrdená ničím a nie je vysvetlená.

Pôrod: prirodzený alebo znovu operovaný?

Spory o tom, či ďalšie tehotenstvo po cisársky rez skončí operatívne nie ustúpiť. Alebo sú normálne, prirodzený pôrod možný? Všetko bude závisieť od zdravotného stavu mladej matky, priebehu tehotenstva a od toho, koľko času (mesiacov, rokov) uplynulo po chirurgickom zákroku.

Prírodný pôrod je povolený:

 • keď po cisárskom rezorte uplynuli aspoň 2 roky (ešte viac);
 • pri absencii vážnej choroby matky;
 • ak tehotenstvo prešlo bez komplikácií a patológií;
 • krátkodobé tehotenstvo po druhom cisárskom rezu, keď nemali čas pripraviť ženu na operáciu;
 • s riadnou prezentáciou plodu;
 • ak sa tehotenstvo vyskytne jeden rok po cisárskom rezu, ale stav jazvy nespôsobuje pochybnosti u lekárov (vo všetkých prípadoch je miera hojenia odlišná), ženy môžu mať možnosť porodiť samy o sebe, ale to sa deje len v 30% prípadov; takže ak zistíte, prvé príznaky, že budete mať dieťa, už 8-9 mesiacov po operácii, budete s najväčšou pravdepodobnosťou ponúknuté prerušenie.

Operácia je opäť nevyhnutná, ak:

 • skoré tehotenstvo po cisárskom reze (približne 1-11 mesiacov), počas ktorého sa jazva nezhojila, - v tomto prípade vás čaká ukončenie tehotenstva (drogy alebo inštrumentálne), alebo ak chcete dieťa opustiť, znova Cisársky rez, ak ho doručíte pred dátumom splatnosti;
 • matka má chronické, závažné, neliečené choroby, ktoré sú zdravotnými indikáciami operácie;
 • patológia tehotenstva (abnormálna prezentácia plodu, placenty atď.);
 • vek po 30 rokoch;
 • tretie tehotenstvo po dvoch rezoch cisárskym rezom určite skončí výlučne operáciou, pretože v tomto prípade je riziko prasknutia steny maternice maximálne;
 • hojenie patologicky dlhých jaziev pod vplyvom niektorých faktorov (infekcie genitálií, nezdravý životný štýl, fyzická aktivita);
 • ak sa počas predchádzajúceho CS urobila pozdĺžna incízia steny maternice;
 • niekoľko detí sa očakáva naraz.

Ak existujú obavy zo života matky alebo dieťaťa, názory lekárov sú takmer vždy jednoznačné: realizuje sa plánovaná operácia. Ak sa nepredpokladajú žiadne komplikácie, neexistujú žiadne patológie, gynekológovia, pôrodníci, neonatológovia privítajú iba prirodzený výsledok udalostí a poskytnú všetku potrebnú pomoc.

Dnes druhé tehotenstvo po cisárskom rezu nikoho neprekvapuje, ak to bolo naplánované podľa odporúčaní lekárov. Len v tomto prípade je možné vyhnúť sa akýmkoľvek komplikáciám. V iných situáciách musí žena pochopiť všetku zodpovednosť, ktorú preberá, pričom nie je schopná udržať časový interval niekoľkých rokov po COP. Existujú šance na úspešný výsledok v tejto pozícii, ale sú minimálne. Happy doručenie sa vyskytuje veľmi zriedka a je výnimkou, nie pravidlom.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár