Kam ísť s dieťaťom na Nový rok: cesty v Rusku av zahraničí

Čoraz viac rodičov uvažuje o tom, kam ísť s dieťaťom na Nový rok, aby zvyšok vyhovoval deťom a dospelým. Výhody tohto riešenia sú zrejmé. Po prvé, nebude potrebné obťažovať sa s novoročné menu a hory špinavé riadu počas prázdnin. Problémy a starosti budú na druhom mieste. Po druhé, stále chcem vytvoriť pre svoje dieťa skutočnú rozprávku, ktorá mu v týchto výnimočných dňoch poskytne veľa pozitívnych a živých emócií. Niekoľko užitočných tipov vám pomôže pri výbere miesta takejto dovolenky.

Všeobecné tipy

Predtým, ako pôjdete so svojím dieťaťom niekde na Nový rok, zvážte niekoľko dôležitých bodov týkajúcich sa výberu miesta odpočinku. Nemusíte úplne dôverovať cestovným kanceláriám, ktorých účelom je, aby väčšina z nich (byť úprimná, ako je to možné) nie je vaše pohodlie, ale váš vlastný prospech. Čím dôkladnejšie sa pripravujete a stanete sa informačne ozbrojenými, tým menej máte šancu vzdať sa cesty a vrátiť sa domov z vašej cesty frustrovaní.

 1. Čím bližšie je sviatok, tým drahší výlet a tým ťažšie je ho dostať, pretože tí, ktorí chcú osláviť Nový rok s deťmi v obľúbených strediskách, sa zväčšujú. Postarajte sa o to vopred: ani začiatkom decembra, ale v októbri až novembri.
 2. Zamerajte sa na schopnosť vášho dieťaťa aklimatizovať sa. Ak jeho telo nie je citlivé na počasie, môžete bezpečne absolvovať výlety na Nový rok v horúcich krajinách. Ak netoleruje slnko, zvykne si na novú klimatickú zónu na dlhú dobu, z cesty neprinesiete nič iné ako negatívne emócie.
 3. Ak je vaša strúhanka už celkom vedomá osoba (aj keď má len 4 roky), opýtajte sa ho vopred, kde by chcel osláviť Nový rok. Ponúknite mu niekoľko možností, ukážte si stránky a prospekty. Dajte dieťaťu právo na sebaurčenie v tomto prípade. Budete prekvapení, že väčšina detí chce zostať doma a čakať na Santa Clausa v ich rodných múroch, získať darček (naučiť sa to správne vybrať), zúčastniť sa zaujímavých súťaží ...
 4. Chystáte sa osláviť Nový rok s dieťaťom ďaleko od domova, majte na pamäti, že sa stále nedostanete preč od ťažkostí. Buďte pripravení na prechladnutie (ak cestujete do krajín s chladnou zimou) a aklimatizáciu (ak si odpočiniete na horúcich kontinentoch). Budete musieť vziať so sebou pomerne veľa batožiny: vymeniteľné oblečenie pre takmer každý deň, zmesi a veľa liekov. A nezabudnite získať povolenie na cestovanie s miestnym pediatrom.
 5. Výber miesta odpočinku, starostlivo preskúmať online recenzie o tom. Pozorne preskúmajte, či to bude zaujímavé pre dieťa vášho veku, či bude pre vás zábavou, ako dobre sa tu koná novoročné stretnutie, aké tradície existujú v krajine, kam idete.

Ak si myslíte, že nad všetkými týmito maličkosťami, vziať do úvahy nuansy, vziať do úvahy detaily, budete nepochybne urobiť správnu voľbu, kam ísť s malým dieťaťom na Nový rok, takže všetko bude zábava. Najdôležitejšou otázkou, na ktorú sa musíte rozhodnúť, je absolvovať výlet do zahraničia alebo zostať v Rusku? Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody.

Nový rok v Rusku

Загрузка...

Na základe finančných úvah a krátkeho cestovného času väčšina rodičov hľadá možnosti, kam ísť do Ruska s deťmi na Nový rok. Neexistuje žiadna jazyková bariéra, klíma je rovnaká, nie je dlhá cesta, a môžete získať veľa nezabudnuteľných dojmov! Prevádzkovatelia zájazdov ponúkajú skutočne úžasné a úchvatné trasy.

Sochi

Ak je vaše dieťa už pevne na nohách a vy ho učíte na zimné športy, nebudete sa mýliť, ak si zvolíte lyžiarske stredisko Soči Krasnaya Polyana ako miesto stretnutia na nasledujúci Nový rok. Tu sú 4 samostatné komplexy naraz, postavené na rôznych častiach svahu a vybavené špeciálne pre rekreáciu detí:

 • "Rosa Khutor" so zábavným centrom pre deti;
 • "Laura";
 • "Horský kolotoč", ktorý poskytuje možnosť jazdiť aj najmladším hosťom;
 • "Alpik-Service".

Verte mi, že vaše dieťa je na Silvestra zaručené, ak sa na Silvestra dostanete do lyžiarskeho strediska v Soči. Majte však na pamäti, že už by mal byť schopný stáť na lyžiach. Zvážte a traumatizujte takýto aktívny odpočinok.

Veľký Ustyug

Vo Veliky Ustyug je rezidencia Santa Clausa, v ktorej sa väčšinou rodičia s deťmi dostávajú. Čo môže vaše dieťa počítať, stráviť v tomto báječnom mieste aspoň týždeň počas zimných prázdnin:

 • chodiť po ceste rozprávok;
 • navštíviť čarovný domov Dedka Frosta;
 • jazda s obrovskými ľadovými kĺzačkami na saniach a snežných skútroch;
 • lyžovanie na zasneženom lese;
 • jesť ruské palacinky s medcom;
 • jazda na koni a poníkoch;
 • osláviť Nový rok obklopený Miracle-sporák, Baba Zary a mnoho ďalších rozprávkových hrdinov.

Dieťa vo Veliky Ustyug môže navštevovať majstrovskú triedu a urobiť si jeden z novoročných suvenírov vlastnými rukami. Dospelí môžu v tejto dobe navštíviť saunu, biliard, bowling, kúpele, poľovačku alebo rybárčenie v diere. Zábava bude pre každého vkusu.

Karélie

Vo veľkej rane v Karelách žije Pakkaine - miestny dedko Frost, ktorému môžete tiež priniesť svoje dieťa na zimnú dovolenku. Bude oslavovať Nový rok obklopený týmto snežným panstvom a lesnými trollmi. Nezabudnuteľné dojmy sú poskytované malému batoľa, ktorý sa práve naučil chodiť, a žiakov stredného veku. Súbežne s oslavou Nového roka môžete navštíviť:

 • Kizhi, múzeum drevenej architektúry;
 • Staré vianočné múzeum v Olonets;
 • Jazero Onega;
 • Druhý najväčší vodopád v Európe, Kivach;
 • mesto Kondopog, ktoré je známe svojimi pôvodnými architektonickými pamiatkami;
 • chovateľská stanica pre psov, kde sa dieťa s vetrom valilo na psích záprahoch;
 • Katedrála Alexandra Nevského a Governor's Park v Petrozavodsku.

Deti sa vždy tešia do Karélie na Nový rok s radosťou, kde fantastická atmosféra vládne po celú zimu, môžete si vychutnať čarovnú zimnú prírodu, zažiť všetky ruské pobavenia, ochutnať miestne miestne jedlá. Na celý rok bude dosť dojmu!

Teraz viete, kam ísť v Rusku osláviť Nový rok so svojím dieťaťom. Nezabudnite zvážiť nielen jeho záujmy, ale aj jeho vlastné. Výlet by mal dať každému dovolenku: deťom aj dospelým. Tí rodičia, ktorí nemajú finančné ťažkosti a neboja sa problémov s aklimatizáciou svojho dieťaťa, môžu byť poučení o niekoľkých poukážkach v zahraničí.

Nový rok v zahraničí

Cestovanie s deťmi do zahraničia na Nový rok je drahé, ale užitočné. Nie je to len úplne iný svet, v ktorom sa dieťa ponorí, ale aj jeho uvedenie do pokladnice svetovej kultúry. Koniec koncov, každá krajina má svoju vlastnú novoročnú rozprávku a svoj vlastný vianočný príbeh, s ktorým sa dieťa bude musieť stretnúť. Rozšírenie obzorov, nových hrdinov, úžasne krásnych miest, fascinujúce okuliare - to je len neúplný zoznam tých zázrakov, ktoré potešia vaše dieťa, ak si vyberiete novoročný výlet do zahraničia.

Fínsko

Podľa mnohých cestovných kancelárií a rodičov je Fínsko najlepším miestom na stretnutie novoročnej rozprávky s deťmi. Miestne strediská ponúkajú obrovské množstvo najpôsobivejších podujatí:

 • vzrušujúce safari na snežných skútroch a snežných skútroch;
 • zimný rybolov;
 • lov pre severné svetlá;
 • lyžovanie;
 • cestovanie na psoch alebo jeleňov.

A najdôležitejšia vec vo Fínsku je splnenie sna všetkých detí na svete: stretnutie Nového roka s nezabudnuteľným Santa Clausom.

Tour operátori dokonca ponúkajú báječný, takmer magický spôsob, ako sa dostať na miesto odpočinku: na „Lapland Express“ alebo vo vlaku s názvom „Fínska rozprávka“. Novoročné dobrodružstvo začne odteraz.

Bali

Úplným opakom Fínska je Bali. Ak vaše dieťa chcela osláviť Nový rok pod palmami a zapálenými lúčmi slnka, je to ideálna možnosť. Tu vás aj vy určite zahreje z ruských mrazov, pretože priemerná teplota vzduchu na konci decembra je + 30 ° С a voda je asi + 26 ° С. Výhody Bali ako novoročného strediska pre deti:

 • plný odpočinok na brehu azúrového mora;
 • zábavné aktivity;
 • vzdelávací výlet: výlety do kultúrnych a historických centier nachádzajúcich sa v miestach úžasnej krásy;
 • oboznámenie sa s exotickými rybami, vtákmi, zvieratami;
 • zaujímavé vývojové programy pre deti všetkých vekových kategórií;
 • majstrovské kurzy: v krátkom časovom období môže byť vaše dieťa učené kameň, drevo alebo rezbárstvo zo slonoviny, ručne maľované na rôznych typoch tkanín a varenie miestnych tradičných novoročných jedál

Hlavná položka finančných výdavkov - let na Bali. Bude to na lístkoch dosť veľké množstvo. Avšak, veľmi pobyt v tejto exotickej krajine nebude stáť pekný penny: jedlo a suveníry sú tu veľmi lacné. Hlavná vec - vaše dieťa bude páčiť všetko. Bude to jeden z najviac nezabudnuteľných Nových rokov v jeho živote. Ale ak máte dieťa, odporúčame prečítať si samostatný článok o ceste do mora s najmenšími.

Európa

So starším dieťaťom (od 6 do 7 rokov) by bolo dobré ísť na Nový rok na všetky sviatky v jednej z európskych krajín. Tam sa bude môcť zoznámiť s novými tradíciami, úžasnými zvykmi, rozšíriť svoje obzory, naučiť sa veľa zvedavosti. Zvyčajne sa deti z takýchto ciest vracajú šťastne a prekypujú emóciami. Od rodičov bude závisieť len to, ktorá krajina v Európe si vyberie na cestovanie spoločne.

 1. Česká republika

Praha nie je len čarovným miestom pre novoročný sviatok s dieťaťom, ale aj trendom posledných 3-4 rokov.

 1. maďarsko

V Budapešti na dieťa čaká nezabudnuteľné stretnutie s Mikulášom, maďarským Santa Clausom a mnohými zaujímavými exkurziami. Medzi ne patrí známa zoologická záhrada Budapešť, Tropicarium, Medvedí park, Park divokých zvierat, Aquaworld vodný park, Detská železnica, Interaktívne múzeum vedy atď.

 1. Rakúsko

Vaše dieťa nezabudne na Nový rok vo Viedni. Táto báječná noc na uliciach a cestách mesta hrala ohromujúci výkon, ktorý môže byť absolútne každý. Okrem toho počas prázdnin môžete navštíviť ZOOM (detské rekreačné centrum), džungľu (tzv. Detské divadlo), Technické múzeum, Hodinové múzeum, Dom hudby, Dom mora, Viedenskú detskú operu, dom Butterfliesovcov, Schönbrunn (sídlo rakúskych cisárov) nachádza sa na jeho území zoologická záhrada, labyrint a múzeum vozňov.

 1. Taliansko

Tu v Novom roku sa vaše dieťa rozhodne nebude nudiť. To je oslavované veľmi zábavné, hlučné, s očarujúce ukazuje, pozdravy, ktoré sa nezastaví celú noc. A potom sa môžete pobaviť v parkoch Gardaland, ktoré nie sú horšie ako Disneyland (dávajte pozor, ak cestujete s dieťaťom 5 rokov), Movieland, Mirabilandia (v blízkosti mesta Rimini), Pinocchio, rímskej zoo, múzea Explora.

 1. Francúzsko

Disneyland Paris tiež pozýva rodičov spolu s deťmi všetkých vekových kategórií, aby oslávili Nový rok a dokonca aj Vianoce. Oslavy pokračujú počas dvoch mesiacov, kedy je na každom rohu neobmedzená zábava a nekonečné detské predstavenia. Santa Claus dediny sa objaví v Disneylande v týchto dňoch, ktorý sám osobne blahoželá všetkým hosťom s šťastnými sviatkami. V centre parku každý rok stúpa strom vo výške 24 metrov, čo ohromuje deti svojou nádhernou krásou. A je zdobená hračkami, ktoré prišli z celého sveta.

Teraz viete, kam ísť s dieťaťom na Nový rok a predstaviť mu skutočnú rozprávku, na ktorú si bude dlho pamätať. A rodičia vo všetkých vyššie uvedených oblastiach čakajú na nezabudnuteľnú dovolenku a veľa z najpozitívnejších, živých emócií. Iba vy môžete prelomiť kruh šedého každodenného života a ponoriť sa do sveta novoročných dobrodružstiev so svojimi deťmi. Tým sa zlepší váš vzťah medzi sebou, aby boli dôveryhodnejšie. Všeobecné dojmy a spomienky poskytnú pozitívny postoj na celý nadchádzajúci rok.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár