Scenár nového roka pre deti vo veku 6-7 rokov: vývoj, užitočné tipy

Šesť-sedemroční tvoria hlavnú časť skupiny starších materských škôl alebo prvého ročníka v škole. Sú to už polovičaté osobnosti s ich potrebami a požiadavkami. Začnú chápať mnohé nuance dospelého sveta, takže majú vždy veľa otázok.

Ako si vybrať novoročný scenár pre deti vo veku 6-7 rokov, aby sa pre nich zaujímavá dovolenka, aby sa na nej aktívne podieľali a dlhodobo zachovali tie najpríjemnejšie spomienky. Vyhľadávanie môže výrazne uľahčiť znalosť vekovej psychológie.

Aký by mal byť scenár?

Je to dosť zložitý vek s mentálnymi a fyziologickými vlastnosťami, ktoré musia mať na pamäti tí, ktorí hľadajú scenár pre deti vo veku 7 rokov na Nový rok: rodičia, pedagógovia a učitelia. Bez ohľadu na to, kde sa koná sviatok (doma, v materskej škole alebo v škole), sa človek nemôže naučiť bez znalosti psychológie. Čo by mala byť dobrá novoročná show?

 • Starostlivo premyslený, dobre pripravený, vopred naplánovaný

Musíte začať hľadať skript mesiac pred podaním. Na skúšku je približne v rovnakom čase, pretože deti vo veku 6-7 rokov, ktoré sa zúčastnia osláv, budú potrebovať veľa sily a trpezlivosti.

 • Jednoduché, ľahké vnímanie

Príliš naivné básne, ktoré sú vhodné pre scenár 2-3-ročných detí, nie sú potrebné. Niektoré vedecké pokusy a novoročné laboratóriá však tiež nie sú potrebné. Dovoľte deťom, aby si večer večer odpočinul emocionálne, bez toho, aby sa namáhali intelektuálne schopnosti.

 • Nedotiahnuté, skončené v čase

Všimnite si čas, keď ste nacvičovali. Ak sa budete držať do 45-50 minút, znamená to, že sa vám podarilo nájsť najideálnejší scenár Nového roka. Majte však na pamäti, že stále musíte stratiť čas na usporiadanie súťaží a okrúhlych tancov. Ak odložíte prezentáciu (aj tie najzaujímavejšie) o hodinu alebo viac, deti vo veku 6-7 rokov sa jednoducho unavia a tento pocit fyzického nepohodlia prepíše všetky ostatné pozitívne emócie, ktoré predtým dostali.

 • rozmanitý

Ak hľadáte scenár, ktorý sa skladá len z rozprávkového vystúpenia, teda scén s rôznymi postavami v hlavných úlohách, dovolenka nebude fungovať. 45 minút iba jednej akcie, dokonca aj tej najzáhadnejšej a najzaujímavejšej, donúti deti sedieť na stoličkách, čo im v tomto veku nevyhovuje. 10 minút vystúpenia - 5 minút vonkajších hier - opäť skica - a opäť súťaže s okrúhlymi tancami. V opačnom prípade sa vaše deti nudia a dovolenka zlyhá.

 • úloha

V scenári Nového roka bude určite potrebné zahrnúť niekoľko detí, ktoré sa neboja vystupovať na verejnosti a majú umelecký talent. Dokážu sa vyrovnať s ľahkými úlohami snehovej vločky, zajačika alebo medveďa, rozprávať tematickú báseň, spievať pieseň v zboru. Zvyčajne 6-7 rokov staré deti majú radi tieto scenáre veľmi veľa. Verte mi: budúci rok nebudete mať žiadny koniec mladých hviezd, ktorí sa chcú zúčastniť na vašej prezentácii.

 • Báječne magické, zázračné

Áno, niektoré deti vo veku 6-7 rokov neveria v lásku Dedko Frost, keď v škole počuli veľa spolužiakov. Avšak objem je stále na pochybách. Preto by bolo lepšie, keby ste pozývali hlavné postavy scenára pre Nový rok (Sneh Panna a Santa Claus) zo strany. V tomto prípade nebudú deťom známe a budú schopní ich presvedčiť, že novoročná rozprávka existuje. Nie je to celá krása tejto nádhernej dovolenky?

 • Zápal, zábava

Oslava by mala byť naozaj zábavná a zápalná. Pri výbere scenára dávajte pozor na to, že má veľa hudby, piesní, vtipov, vtipných predstavení s rozprávkovými postavami. Zapojte čo najviac detí. Nikto z nich by nemal ostať stranou. Zároveň nie je potrebné násilím ťahať dieťa do tanca: možno, prirodzene, je plachý alebo sa necíti dobre.

 • príjemný

Hlavný "trik" Nového roka pre deti vo veku 6 a 7 rokov dostáva dary. Nepochybne na nich čakajú od Santa Clausa, ktorý k nim prišiel na dovolenku. Hlavná masa samozrejme dostane ten, kto sa aktívne zúčastňuje na predstavení: číta poéziu, tance, spieva piesne. Ale scenár by mal byť premyslený takým spôsobom, že nakoniec všetky deti opustia Nový rok s darčekmi.

Niečo podobné by malo byť ideálnym scenárom Nového roka pre deti vo veku 6-7 rokov, aby si ich pamätal a bol pre nich zaujímavý. Ak budeme mať na pamäti tieto nuansy týkajúce sa vekových charakteristík vývoja dieťaťa, môžete si zorganizovať takú dovolenku, o ktorej sa potom budú diskutovať tak dospelí, ako aj deti. Vytvorte vianočnú náladu, s ktorou trávia svoju dovolenku. A pomôže vám v tejto približnej schéme reprezentácie.

Ako starý je Santa Claus? Túto otázku môžete zahrnúť do skriptu pre Nový rok. Pohanské stvorenie pripomínajúce tento rozprávkový charakter je už viac ako 2000 rokov staré. Ale vo svojom zvyčajnom vzhľade sa objavil až v roku 1935. Uvažuj sa, ako starý je náš starý otec.

Čo môže byť zaujímavé pre deti tohto veku?

Akonáhle začnete hľadať novoročný scenár pre dieťa vo veku 6-7 rokov, vaše oči budú utiecť od rozmanitosti. Okrem toho mnohé z navrhovaných možností budú spĺňať vyššie uvedené požiadavky a sú pre tento vek celkom vhodné. Pri pohľade cez ne sa snažte zachytiť hlavný príbeh prezentácie. Musí byť jasne sledovaný. Psychológovia navrhujú zastaviť výber na nasledujúcich modeloch scenárov.

 1. Dej slávnej rozprávky alebo karikatúry

Deti od 6 do 7 rokov sa s radosťou stretnú s Novým rokom obklopené známymi rozprávkovými hrdinami: Kolobokom, Ivanom Tsarevichom a dokonca aj Šmolkovia.

 1. vyhľadávanie

Ak skript ponúka deťom, aby hľadali ukradnuté snehové Maiden alebo chýbajúce darčeky, uistite sa, že sa do prevádzky. Toto úplne vystihuje chlapcov tohto veku. Intrigy ich budú počas večera udržiavať v napätí a dávajú veľa nezabudnuteľných emócií a nespoutanej radosti z toho, že splnili takú dôležitú úlohu - našli stratu.

 1. prehliadka

Jeden z najťažších scenárov pre Nový rok, ale všetko úsilie vynaložené na to bude plne odôvodnené. Ak sa zmení celá prezentácia scenérie a deti sa najviac zázračne objavia v rôznych častiach sveta alebo v rozprávkach, ich vďačnosť nebude mať žiadny koniec.

 1. Boj medzi dobrom a zlom

Veľa scenárov pre Nový rok zahŕňa konfrontáciu dobrých a zlých rozprávkových hrdinov. Niektorí chcú dať deťom dary a dobrú náladu, zatiaľ čo iní snívajú o tom, že im to všetko ukradnú. Je to skvelá prezentačná možnosť, ktorá bude nielen zábavná, ale aj vzdelávacia. Skutočne, v 6-7 rokoch dieťaťa je nevyhnutné naučiť sa rozlišovať dobro od zla.

Novoročný scenár, ktorý ponúka podobné pozemky pre deti vo veku 6-7 rokov, vždy vyhráva. To je presne to, čo bude zaujímať chlapci, pretože ich vekové charakteristiky. Výber podobného vývoja a jeho príprava, môžete im dať veľkú náladu a veľa pozitívnych emócií. Vhodné hry a súťaže vám v tejto ťažkej, ale veľmi dôležitej a zodpovednej záležitosti pomôžu.

Kde žije Santa Claus? Môžete zahrnúť tento zaujímavý moment do skriptu. Spočiatku, v starovekom Rusku, Santa Claus žil výlučne v lese. Mikuláš Wonderworker, jeho dedič, žil v Patare (mesto v Malej Ázii). V ZSSR sa bájny hrdina usadil v Arkhangelsku. A práve nedávno jeho bydlisko bolo presunuté do Veliky Ustyug, ktorá sa nachádza v regióne Vologda.

Aké hry zahrnúť do prezentácie?

Deti vo veku 6-7 rokov sú pozoruhodné svojou nezrušiteľnou energiou, ktorú potrebujú niekde vyhodiť. Je pre nich ťažké dlho sedieť. Zábavné hry zahrnuté v skripte pre Nový rok pomôžu tento problém vyriešiť a nebudú sa nudiť. A môžu byť nielen mobilné: intelektuálne kvízy pre tento vek budú fungovať aj dokonale.

 • Vianočný stromček

V rámci scenára tvoria 2 tímy, z ktorých každý musí zložiť skladací vianočný stromček a obliecť ho hračkami čo najskôr.

 • Vyrezávajte snehuliaka

Pripravte si dva povrchy: môžu to byť magnetické tabule, rám s napnutou tkaninou, veľké listy papiera. Podajte tímom kusy snehuliaka nakreslené a vystrihnuté z papiera: tri kómy, mrkvu z nosa, klobúk s klobúkom, metlu, očami, rukami. Chlapci by mali čo najrýchlejšie zozbierať svoj charakter.

 • Sneh boj

Pár detí stojí asi 3-4 metre od seba. Jeden má prázdny vedro v rukách, druhý má určité množstvo snehových guľôčok z papiera. Druhý sa snaží do koša hodiť čo najviac kusov. Súťaže sa zúčastňuje niekoľko párov. Výhry na scenár, ktorý sa ukázal byť v vedre viac snehové gule.

 • Chyt ma

Určite vás v scenári pre Nový rok zúčastnia také znaky ako Baba Yaga alebo Koschey the Immortal. Každý typický rozprávkový darebák urobí. Hrať situáciu tak, že jej úlohou bolo chytiť deti, ktoré zase musia utiecť od neho. Deti vo veku 6-7 rokov majú veľmi rád tento druh „dobiehania“.

A samozrejme, scenár musí byť tanec okolo krásnych vianočných stromčekov s tradičnými piesňami a hrami. Bez neho bude Nový rok neúplný. Zahŕňajú jednoduché komické hádanky o zime a tejto úžasnej dovolenke. Skript môžete vytvoriť vlastným úsilím, alebo môžete použiť hotovú možnosť.

O Santa Claus Zvieratá, Povedzte deťom v rámci zvoleného scenára, že v panstve Santa Clausa vo Veliky Ustyug môžete vidieť nielen troch koní, ktoré zvyčajne chodia na návštevu chlapcov, ale aj domov a skutočný sob. A jeho meno je Lyoshka.

Off-the-shelf vývoj

Nie všetci ľudia majú talent písania. Ak chcete prísť so zaujímavým, zápalným, zábavným scenárom pre deti vo veku 6-7 rokov na Nový rok, je to veľmi náročná úloha. Preto je celkom jasné, prečo ho rodičia, pedagógovia a učitelia hľadajú v celosvetovej sieti. Ponúkame Vám dobrú verziu akcie, ktorá je vhodná len pre deti tohto veku.

Víla (hostiteľ): Chlapi, ahoj! Dedko Frost ma poslal k vám, aby som mu mohol pomôcť a jeho vnučka Sneh Maiden vám zariadiť skutočný Nový rok! Bol som v takom zhone, pretože som si myslel, že už sú tu! Nie sú ešte?

Deti: Nie!

Rozprávka: Idem ich zavolať, zistiť, prečo sa tak zdržiavajú!

Ďalej, podľa scenára, dve veselé a zlomyslné Baba Yagis dôjdu.

Baba Yaga 1: Zlato, počuli ste to?

Baba Yaga 2: Samozrejme, počula som! Čo presne ste počuli? Špecifikovať!

Baba Yaga 1: Myslíte si, že? Santa Claus sem príde spievať a tancovať, darovať. Dovolenka sa blíži!

Baba Yaga 2: Wow! Slávnosť? Milujem darčeky!

Baba Yaga 1: Haha! Láska, len vy to nedostanete!

Baba Yaga 2 (začne revať): Aaaaa! Prečo?

Baba Yaga 1: Pretože nás nikto na celom svete nemá rád, nikdy nás nepozve na dovolenku.

Baba Yaga 2: Stále chcem darčeky!

Baba Yaga 1: Musíme ich odviesť od Santa Clausa. Poďme na túto výzvu Kikimoru! Je šikovná - niečo vymyslí.

Kikimora vyjde (podľa scenára sa môže schovať pod stromom).

Kikimora: Kto ma tu odvážil zobudiť?

Baba Yaga 1: Náš drahý Kikimora, nebuďte naštvaný, pomôžte obťažovať chlapcov ...

Kikimora: Všetko je jasné! Urobme to teraz! (Vyberie soľ, vylieva ju všade.)

Baba Yaga 1: Čo to robíš, sakra?

Kikimora (potešený): Soľ, ako ste žiadali!

Baba Yaga 2: To nie je to, čo potrebujeme! Zamete všetky cesty do Santa Clausa sa nedostal k chlapcom a všetkým darom, ktoré máme!

Kikimora: Áno, žiadna otázka! (Vyvoláva). Hotovo!

Baba Yaga 1: A stále je potrebné zameniť chlapcov a poslať im falošný Sneh Maiden.

Zlá sila utečie, vracia sa Fairy-lead

Víla: Dedko Frost stratil svoju cestu v Novom roku v takejto blizzard. Chlapci, požiadal nás, aby sme sa bavili hlasnejšie, aby nás počul a prišiel k nášmu hlasu!

Podľa rozprávky má víla niekoľko mobilných, zábavných hier. Objavte 2 Baba Yaga a Kikimora, zamaskované za snehové panny.

Víla: Koľko snežných panien sme okamžite oznámili. Ktorý z nich je náš?

Víla robí "Snow Maidens" spievať a tancovať, takže sa ukazuje, že sú podvodníci. Vyznávajú, činia pokánie a žiadajú deti, aby ich vzali so sebou na sviatok. Sú zahrnuté v tanci a spievať hlasnú pieseň tak, že sviatok mohol byť vypočutý Santa Claus, ktorý sa stratil v blizzards. Potom sa podľa scenára objavia Santa Claus a Snow Maiden. Uskutočňujú niekoľko hier a súťaží, rozdávajú darčeky, zúčastňujú sa na tanci.

Existuje veľa scenárov pre Nový rok medzi deťmi vo veku 6-7 rokov. Vyberte si ten, ktorý sa bude zdať najzábavnejšie a zápalné. Snažte sa prezentovať v tomto veku: mali by ste záujem zúčastniť sa na takomto predstavení? Konzultujte s tými, ktorí majú pedagogické vzdelanie, berte do úvahy naše rady. Iba v tomto prípade budete môcť svoje deti zariadiť nezabudnuteľným Silvestrom, na ktorý si budú s radosťou pamätať už veľmi dlho!

Zanechajte Svoj Komentár