Ako pochopiť, že dieťa má zuby rezané a ako zmierniť jeho stav: užitočné informácie pre rodičov

Keď má dieťa rezané zuby, pre neho ani pre ostatných členov rodiny nie je odpočinok. Málokedy má tento proces bez bolesti: najčastejšie ho sprevádza plač, podráždenosť a nespavosť.

Rodičia musia byť pripravení na tento rozhodujúci okamih vopred: vedieť, kedy sa to stane, v akom poradí vyjdú zuby, a čo je najdôležitejšie - ako pomôcť malému človeku prekonať všetky tieto ťažkosti s minimálnymi stratami.

príznaky

Existujú symptómy, pomocou ktorých je možné zistiť, že dieťa má zuby, a reagovať na neho včasnou pomocou, čo uľahčuje jeho stav. Symptómy môžu byť veľké, priamo v dôsledku tohto procesu, a sprievodné - diktované inými faktormi, ale časovo sa zhodujú s týmto javom.

hlavná

Je to hlavné príznaky, ktoré rodičom hovoria, ako pochopiť, že dieťa má rezané zuby:

 • opuch, opuch, svrbenie ďasien;
 • zlý spánok;
 • Prečo, keď sú zuby rezané, jedí dieťa zle? - nedostatok chuti do jedla v dôsledku bolesti pri dotyku opuchnutých, zapálených ďasien;
 • Ako sa správa dieťa? - je podráždený, agresívny, vrtošivý, často a mnohí hystericky plačú, berie všetko do úst, aby zmiernil svrbenie;
 • zvýšené slinenie;
 • vyrážka, začervenanie okolo úst, na brade.

To sú príznaky dieťaťa, keď sú zuby rezané, musíte venovať pozornosť. Spolu poskytujú klinický obraz tohto prirodzeného fyziologického procesu. Často sa však k nim pridávajú sprievodné prejavy, ktoré naznačujú iné zdravotné problémy. Ale nevedomí rodičia ich mylne poukazujú na zuby.

sprevádzajúce

Otázka, či deti ochorejú pri rezaní zubov, je spôsobená tým, že hlavné príznaky môžu byť doplnené množstvom súvisiacich príznakov, ktoré môžu naznačovať niektoré ochorenia, ktoré sa zhodovali s týmto procesom. Musíte sa o nich dozvedieť, aby ste včas navštívili lekára a podstúpili liečbu - to výrazne zmierni stav dieťaťa.

 • teplota

Aká by mohla byť teplota? Normálne by nemala prekročiť 37,5 ° C, pretože zuby len mierne zapália ďasná. Ak značka na teplomere ukazuje viac ako 38 ° C, je to znak ARVI, vírusovej herpetickej stomatitídy alebo črevnej infekcie - je potrebná neodkladná konzultácia s pediatrom.

 • erupcie

Bubliny naplnené zakalenou tekutinou, erózia, jasná červená hyperémia, zápal ústnej sliznice a ďasien - príznaky herpetickej stomatitídy.

 • Voľná ​​stolica

Aká je stolica dieťaťa pri rezaní zubov? Normálne - normálne. Ale ak sa stane tekutým, sprevádzaným zvracaním a horúčkou, je to rotavírusová infekcia. Jednorazové zvracanie bez zostávajúcich príznakov je dôsledkom prehltnutia veľkého množstva slín.

 • kašeľ

Kašeľ nastáva, ak sa dieťa zadusí na sliny, ktoré namiesto pažeráka padli do dýchacích ciest. Alebo je to príznak ochorenia spojeného s pľúcami alebo hrdlom.

 • Nos z nosa

Výtok z nosa naznačuje nachladnutie a nemá nič spoločné s zubami.

V tých dňoch, keď sa deti rozplývajú, rodičia by mali byť čo najviac pozorní voči akýmkoľvek zmenám v ich stave a mali by byť schopní rozlíšiť hlavné príznaky od tých menších. To pomôže nezačať sprievodné ochorenie, ktoré môže byť maskované ako prirodzený proces, a pomôcť dieťaťu prežiť toto ťažké obdobie.

To je zaujímavé! Pozrite sa bližšie na vaše malé zuby. Pevné, trvanlivé - znamenie energickej osoby; veľké sú milé a otvorené; malé - drobné a starostlivé.

sekvencie

Загрузка...

Okrem hlavných príznakov je užitočné vedieť, v akom poradí sa zuby plazia, aby sa očakávalo, že sa objavia na správnom mieste. To bude potrebné pri použití obkladov a mastí. Ukázalo sa však, že jeden z nich vychladol, zdanlivo opuchnutý, časť a sekáč alebo pes sa objavili v úplne inom.

 1. Šesť mesiacov - 8 mesiacov - nižšie centrálne rezáky.
 2. Polovica roka - horné špičáky.
 3. 8 mesiacov - horné centrálne rezáky.
 4. 9-13 mesiacov - horné bočné rezáky.
 5. 10 mesiacov - 1,5 roka - spodné rezáky.
 6. 13-19 mesiacov - horné stoličky.
 7. 1,5-2 roky - dolné špičáky.
 8. 1-1,5 rokov - nižšie stoličky.
 9. 2-2,5 rokov - nižšie druhé stoly.
 10. 2-3 roky - horné druhé stoličky.

Rodičia by tiež mali mať na pamäti, ktoré zuby sú z tohto zoznamu najviac odstránené. Tesáky s ostrými hranami rozbijú ďasno najbolestnejšie, čím spôsobujú dieťaťu silnú bolesť. Najmä tie horné, ktoré sa nazývajú „očné zuby“: sú spojené s nervom tváre. A samozrejme musíte mať na pamäti časový rámec, kedy to všetko očakávate a ako dlho bude celý proces trvať.

Zvedavý fakt. Keď jeden z identických dvojčiat nemá zub, častejšie ako ne, druhý chýba.

podmienky

Poznanie približných dátumov, kedy by malo mať dieťa určité zuby, umožňuje rodičom pripraviť sa na tento fenomén. Ak začal konať a odmietnuť jesť, slintať a nespávať, nemali by ste okamžite začať s konzultáciami pre deti - v takejto situácii si môžete dať prvú pomoc sami.

 • vek

Podľa zoznamu, ktorý je o niečo vyšší, je jasné, v akom veku má dieťa zuby - od pol roka po takmer 3 roky. Ide o individuálny ukazovateľ, ktorý možno posunúť o niekoľko mesiacov. Ak sa vyskytnú výrazné odchýlky od harmonogramu a tento proces nezapadá do vyššie uvedeného časového rámca, je potrebné poradiť sa s lekárom. Tu to nie je až tak pediater, ktorý pomôže ako detský zubár.

 • trvanie

Rodičia sa často pýtajú, koľko dní ich zuby majú, aby vedeli, kedy príde úľava. Toto je opäť veľmi individuálne. V priemere od 2 do 7 dní - to je normou. Tento proces však môže trvať niekoľko týždňov. To je veľmi zriedkavé, situácia sa vykonáva pod dohľadom lekára, ukazuje sa na dôvody takéhoto dlhého procesu.

Kým staré sú zuby u detí? Základné (20 mlieka) by sa mali objaviť pred 3 rokmi. Zvyšok pôvodného - oveľa neskôr, od 6 do 8 rokov.

 • Prvý zub

Rovnakým spôsobom môžete odpovedať na otázku, koľko dní je prvý zub narezaný: nie je dôvod veriť, že bude stúpať dlhšie alebo rýchlejšie ako zvyšok. Dúfam, že na niekoľko dní, ale vždy byť pripravený na dlhší proces.

Trvanie zubov u detí môže byť odlišné, čo je dané individuálnymi vlastnosťami organizmu. Oveľa jednoduchšie a jednoduchšie, všetko ide, ak sa odtiahnu. Je tu však jedna útecha: aj keď celý tento proces trvá niekoľko týždňov, jeho príznaky nie sú také výrazné ako počas rýchlej (2-3 dňovej) erupcie. Dieťa sa zvyčajne správa v takej situácii oveľa pokojnejšie. Ale v každom prípade by si rodičia mali byť vedomí toho, ako môžu zmierniť jeho stav.

Wow! Ľudské zuby môžu byť svojou silou porovnané iba so žralokmi.

Čo robiť

Prvá otázka, ktorá sa obáva všetkých rodičov je, ako pomôcť, keď dieťa odreže zuby. To platí pre situácie, keď je vyčerpaný z bolesti a neustále plače. Napraviť situáciu pomôže rôznym prostriedkom - zdravotníckym a ľudovým.

lieky

 • Viburcol (Viburcol)

Nie ste si istí, ako zmierniť bolesť? Na tento účel používajte homeopatické sviečky na báze rastlinných zložiek, ktoré majú upokojujúci, analgetický a malý antipyretický účinok.

 • Panadol Baby (Detský Panadol)

Rodičia by mali vedieť, čo robiť, ak má dieťa zuby a horúčku. Po prvé - zavolajte lekára, ktorý určí príčinu tepla a predpíše vhodnú liečbu. A pred jeho príchodom, môžete dať Panadol - jeden z najpopulárnejších a najúčinnejších liekov. Hlavnou zložkou je paracetamol. Sviečky sa používajú pre dojčatá, sirup - po roku.

 • Nurofen (Nurofen)

Hľadáte, necitlivé roztrhané gumy? Použite Nurofen - antipyretickú a analgetickú suspenziu s takmer okamžitým účinkom. Má dlhý účinok (až 6-8 hodín). Obsahuje ibuprofen. Neodporúča sa pre dlhodobé používanie.

 • Gély a masti

Anestetické masti a gély sú populárne, keď sa zuby začínajú u detí rozrezávať, ale to nie je veľmi dobrá voľba. S bohatým slinením sa rýchlo odstraňujú z úst, takže ich účinnosť je veľmi malá. Pocit, že pod ich pôsobením pôsobí lokálna necitlivosť ďasien, dieťa sa môže zadusiť alebo uštipnúť jazyk. Medzi tieto lieky patria Cholisal, Dentinox, Kamistad, Calgel, Dentol, Detský lekár, Pansoral (Pansoral), Traumeel (Traumel).

Ľudové prostriedky

 • ľad

Zabalte kúsok ľadu do sterilnej bavlnenej tkaniny, otrite opuchnutú gumu bez tlaku.

 • med

Ak dieťa nie je alergické na med, pred spaním, tento produkt sa vtiera do ďasien.

 • harmanček

Neviete, ako upokojiť dieťa, ktoré je sužované bolesťou? Nechajte ho piť harmančekový čaj 2-3 krát denne v malých množstvách. Môžete pripojiť k žuvačky kompresiu - obväz namočený v harmanček vývar. S olejom tejto liečivej rastliny môžete mazať líce zvonku, kde bolí.

 • Koreň čakanky

Lekáreň čakanka by mala byť žuvaná na dieťa (to môže byť nahradené jahody).

 • propolis

Napustený vodou propolis namažte zapálenú žuvačku.

 • múmie

Utrite ďasná 2 krát denne roztokom múmie.

 • Mrazené ovocie

Ak je dieťa už kŕmenie, môžete mu nechať hrýzť malé kúsky mrazeného ovocia - banán, jablko, hruška.

 • pečivo

Škrabanie svrbivých ďasien môže šiška, chrumky chleba, sušienky, sušienky.

starostlivosť

 1. Pred objavením zubov očistite ďasná ráno a večer čistým obväzom ovinutým okolo prsta a ponoreným do prevarenej vody.
 2. Je možné kúpať dieťa, keď sú zuby rezané? V neprítomnosti vysokej teploty - je to možné. Ak áno, je lepšie obmedziť rubdowns.
 3. Použite detské protizápalové zubné pasty, gély, peny: Weleda, Splat, Splat, Lacalut, Lallum Baby, prezident, kefka, strieborná starostlivosť (so striebrom), Umka, R.O.C.S., Silca, Elmex.
 4. Nedávajte veľa sladkostí.
 5. Naučte energicky žuť.
 6. Zahrnúť do stravy viac ovocia a zeleniny.
 7. Navštívte zubára 2 krát ročne.

Teraz viete, ako pomôcť dieťaťu s ľudovými liekmi a liekmi. Všetci robia vynikajúcu prácu s ich úlohou. Ak si nie ste istí ich používaním, obráťte sa na pediatra alebo zubára. Odteraz budete musieť pravidelne navštevovať kanceláriu úradu, aby ste sa vyhli komplikáciám.

Vedecké údaje. Zub je jediné tkanivo, ktoré sa nedokáže sám opraviť.

komplikácie

Загрузка...

Nie vždy sa proces zubného opracovania končí bezpečne. Ak bol vytiahnutý a čeľusť nemala čas na to, aby sa vytvorila správna doba, je plná rôznych komplikácií pre zdravie dieťaťa, vrátane:

 • skoré kazy;
 • tráviace ťažkosti;
 • nedostatočná tvorba tráviaceho traktu;
 • hypoplázia skloviny: rezané zuby sú poškodené škvrnami rôznych farieb, drážok, pruhov, drážok (jamiek).

Príčiny týchto komplikácií sú:

 • v prvej polovici tehotenstva - toxikóza, exacerbácia herpesu, ochorenie obličiek, horúčka, rubeola, toxoplazmóza, stres;
 • predčasné tehotenstvo;
 • nedostatok dojčenia;
 • konflikt rhesus;
 • prenesené na sepsu zubov, pneumóniu, črevnú toxikózu;
 • časté kŕče, orz u dieťaťa.

Aby všetky zuby prešli včas a bez komplikácií, mladá matka by sa o to mala starať počas tehotenstva, normálneho stravovania a vyhýbania sa infekciám.

Rodičia by sa nemali báť tohto prirodzeného a očakávaného procesu: existuje veľa nástrojov (liečebných aj ľudových), ktoré eliminujú bolesti a teplom nemenné satelity tohto fenoménu. Hlavná vec je, že ste v blízkosti dieťaťa v tejto ťažkej dobe pre neho a byť trpezlivý s jeho podráždenosť a rozmary.

Pozri tiež: "Čo robiť, ak má dieťa bolesť zubov."

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár