Ako sa nemýliť s výberom kočíka pre novorodenca: recenzie a hodnotenia najlepších modelov

Otázka, ako si vybrať kočík pre novorodenca, budúci rodičia začnú pýtať sami seba dlho pred narodením malého muža. To je pochopiteľné: po návrate z nemocnice hľadať správnu možnosť, jednoducho nebude čas.

Aby bol nákup uspokojený a vyhovoval všetkým s jeho funkciami bez výnimky, je lepšie rozhodnúť, aký typ potrebujete vopred, zhodnotiť všetky výhody a nevýhody modelu a tiež zohľadniť všeobecné odporúčania pri nákupe.

Kritériá výberu

Prečo je tak ťažké vybrať si kočík pre novorodenca? Po prvé, výrobcovia ponúkajú veľmi širokú škálu: rôzne typy, ďalšie možnosti, dizajnové prvky môžu zmiasť rodičov. Po druhé, mnohí sú vystrašení prílišným rozptylom cien: môžete si kúpiť jednoduchý model za 80 dolárov a napríklad nórske kočíky Stokke, napríklad, stoja približne 1500 USD, čo je významný, a to sa obáva: o koľko bezpečnejšia a užitočnejšia bude druhá možnosť? Má zmysel preplácať?

Všetky tieto pochybnosti môžu byť rozptýlené pomocou existujúcich kritérií pre výber detského kočíka. Ak sa riadia nákupom, stanete sa vlastníkmi jedného z najlepších modelov.

Hlavné časti kočíka

 1. Tuhé dno fixuje požadovanú polohu novorodenca v kočíku, čo prispieva k správnej tvorbe polohy.
 2. Kotvenie by malo byť teplé, veľké.
 3. Tvrdé strany.
 4. Hlboká kapucňa.
 5. Plášť odolný proti vetru so širokým jazýčkom.
 6. Látka musí byť vodoodpudivá a priedušná.

Dopravná časť

 1. Mäkké odpisy.
 2. Manévrovateľnosť a priepustnosť: s nízkou hmotnosťou musia byť modely kolies nafukovacie a stabilné.
 3. Jednoduchý skladací mechanizmus.
 4. Dobré, pohodlné brzdy.
 5. Jednoduchá preprava: v zmontovanej polohe by mal byť invalidný vozík veľmi kompaktný, čo umožní jeho uskladnenie aj v malom byte a jeho prepravu v aute.
 6. Žiadne vrzanie.

Ďalšie možnosti a príslušenstvo

 1. Pásy na upevnenie.
 2. Regulovaná ventilácia.
 3. Nastaviteľné časti: rukoväť (takže môžete meniť uhol sklonu a výšky), kolesá (poloha), baldachýn, sedadlo.
 4. Flip rukoväť umožňuje roll novorodenca tvár na seba a na chodníku.
 5. Odnímateľné časti: kolíska (umožňuje pohyb dieťaťa počas spánku), matrac (možno prať).
 6. Okno prezerania.
 7. Ochrana pred jasným slnkom, vetrom, snehom, dažďom, hmyzom.
 8. Existencia objemového koša na uskladnenie vecí. To umožní mladej matke ísť nakupovať a vziať so sebou detské hračky na prechádzku.

Existuje veľa kritérií a tento impozantný zoznam môže vystrašiť novo razených rodičov. Preto okamžite zistite, ktoré z uvedených možností a výhod vám vyhovuje. Pomôžu vám vybrať si kočík podľa vašich preferencií a nesporiť sa medzi sebou.

Nezabudnite vopred diskutovať o farbách a vzhľadu vozidla pre novorodenca, pretože je to často tento bod, ktorý je veľmi kontroverzný, aj keď nie najdôležitejší.

Pôvod termínu. Slovo "invalidný vozík" sa vracia k Pra-slovanskému * kolo - kolesu.

typy

Na modernom trhu sú všetky druhy invalidných vozíkov pre všetky príležitosti a pre akékoľvek preferencie rodičov. Tam sú univerzálne, zimné, letné, ľahké voľby. Budeme musieť vopred preskúmať mnoho ďalších informácií, aby sme identifikovali všetky výhody a nevýhody navrhovaných modelov. Naše hodnotenie pomôže neurobiť chybu pri výbere.

kolísky

Ak hľadáte, ktorý kočík si vyberiete pre novorodenca v zime, vezmite si kolísku - to bude jedna z najoptimálnejších možností. Patrí k uzavretým druhom a predstavuje celý vozík, v ktorom sa drvina bude cítiť úplne bezpečne.

výhody:

 • ochrana pred poveternostnými vplyvmi a hlukom z ulice;
 • kôš sa nachádza v dostatočnej výške od zeme, takže sa matka nemusí ohýbať k dieťaťu príliš nízko;
 • masívne kolesá vám umožnia prekonať najproblematickejšie úseky cesty;
 • ploché a tuhé dno umožňuje, aby sa malá kostra vytvorila správne;
 • lôžko môže byť použité ako samostatné lôžko;
 • relatívne demokratickú cenu, ak hovoríme o zvyčajnom klasickom modeli.

nevýhody:

 • ťažkopádne: veľké rozmery neumožňujú umiestniť takýto model do výťahu alebo verejnej dopravy;
 • závažnosť;
 • časovo obmedzené použitie: kolísky pre novorodencov sú určené pre deti do 7 mesiacov;
 • zlá ovládateľnosť: objemné kolesá sa neotáčajú.

O kolíske kočíka pre novorodencov môžeme povedať, že klasika je vždy v móde, tento model je jej typickým zástupcom. Viac ako pol storočia existencie prešla mnohými zmenami, ale základná štruktúra zostala nezmenená.

transformátory

Dobrá voľba je transformácia kočíkov pre novorodencov - to sú modely, kedy sa vozík ľahko zmení na kočík.

výhody:

 • kombinuje dva typy vozíkov;
 • slúžiť dlhý čas;
 • veľký počet odnímateľných častí a krytov;
 • mäkkosť kurzu;
 • dostupnosť ďalších doplnkov a príslušenstva: nastaviteľná rukoväť, košík pod dnom, taška.

nevýhody:

 • ťažkopádne;
 • ťažkosť (do 20 kg);
 • vysoká cena;
 • nízka manévrovateľnosť.

Ak hľadáte pre koho kočík vybrať pre novorodenca v lete, transformátor bude vynikajúcou voľbou. Pre zimu to nebude úplne úspešné, pretože si udrží teplo. Obyvatelia výškových budov sú tiež nežiaduci, aby sa vysadili pre takýto model, pretože v prípade poruchy výťahu ho jednoducho nepoťahujete hore po schodoch.

univerzálne

Univerzálne kočíky pre novorodencov sú považované za najpohodlnejšie. Poskytujú v sade niekoľko lôžok (boxy): kolísku, autosedačku, sedavý variant. To je jeden z najlepších modelov, vhodný pre všetky príležitosti.

výhody:

 • Odnímateľné a vymeniteľné skrinky;
 • dlhá prevádzka;
 • kompaktnosť: skladací mechanizmus - "kniha";
 • dobrý kríž.

nevýhody:

 • masívnosť.

Rodičia, ktorí si zvolia túto možnosť, si môžu byť istí, že dieťa vo všetkých fázach dospievania bude v takomto invalidnom vozíku pohodlné a pohodlné.

potešenie

Detské kočíky a ich variácie (palice a batohy) sa odporúčajú používať až po 6-mesačnom dieťati, keď už vie ako sedieť.

Mnohí rodičia však kupujú takéto modely pre novorodencov. Prečo? Na to existuje niekoľko dôvodov:

 • veľa rodín je ťažké znášať také veľké finančné zaťaženie: najprv zaplatiť kolísku, ktorá sa o 6 mesiacov stane malým a zbytočným, a potom investovať do kočíka, takže okamžite získajú druhú možnosť;
 • Väčšina moderných rekreačných modelov navyše navrhuje transformáciu pre novorodencov: je možné umiestniť dočasnú kolísku, ktorá sa potom odstráni.

Hlavnými výhodami takýchto modelov sú mimoriadna ľahkosť, dlhá životnosť a kompaktnosť. V chladnom období bez dodatočného izolačného príslušenstva sú však nevhodné.

Taký malý, ale priestranný prehľad invalidných vozíkov pre novorodencov umožní rodičom orientovať sa, čo je lepšie - kolísky alebo transformátory, univerzálne alebo bežné. Pri výbere je potrebné brať do úvahy mnohé body a nuansy týchto alebo iných modelov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať veľkosti vozidla.

Cez stránky histórie. Narodeniny kočíka sú 18. júna, keď v roku 1889, William Richardson, anglický inžinier, získal patent na jej vynález.

rozmery

Aby bol novorodenec pohodlný vo svojom prvom vozidle, musí veľkosť kočíka zodpovedať jeho veku a hmotnosti. Budú poskytovať mama pohodlie používania.

Preto, vopred, študovať tento aspekt modelu sa vám páči. Pred nákupom zistite vzdialenosť medzi klapkami výťahu v otvorenom stave a parametrami kabíny. Majte na pamäti, že v zime budete zabaliť svoje dieťa pevnejšie, takže posteľ by mala byť s rezervou na zahriatej kryt.

štandardy

Keďže kolíska sa stáva prvým kočíkom pre novorodencov, jej typické rozmery zodpovedajú nasledujúcim normám:

 • dĺžka kolísky - 77-80 cm;
 • šírka - 37-40 cm;
 • rázvor - 40-50 cm;
 • hmotnosť - 5-6 kg.

Avšak, moderní výrobcovia, ktorí sa snažia potešiť rodičov, len zriedka dodržiavajú normy a snažia sa vyniknúť od zvyšku produktov. Preto pri nákupe konkrétneho modelu môžete sledovať tabuľky veľkostí, ktoré vám pomôžu pochopiť, ktoré kočíky sú lepšie pre novorodencov z hľadiska ich ľahkosti a kompaktnosti.

Rozmery kolísok

Veľkosti modelov chôdze

Stoly obsahujú najlepšie kočíky pre novorodencov, ktorých moderné výrobcovia sa snažia, aby dieťa v nich bolo pohodlné a rodičia vo všetkých ohľadoch pohodlní. Takže sa uistite, že používate tieto údaje pri nákupe vozidla pre vaše dieťa, aby ste neboli neskôr sklamaní a aby ste nemali utrácať peniaze. To vám tiež pomôže hodnotenie a recenzie rôznych modelov.

Zvedavý fakt. V roku 1880 bol kočík porovnaný s motorovým vozidlom. V tomto ohľade, v Londýne, prinútil majiteľov, aby ich vybavili signálnymi svetlami. Ale najprekvapujúcejšou vecou je, že opatrovateľky, ktoré zvyčajne valili takéto „posádky“, by mali mať vodičský preukaz.

hodnotenie

Ak existujú nezhody v rodine o výbere, musíte si sadnúť a pozerať sa spoločne na hodnotenie najlepších kočíkov pre novorodencov: predstavuje najobľúbenejšie modely, orientácie vo výrobných krajinách a cenové rozpätie produktu. Potom sa z TOP vyberú 2-3 vhodné modely a preskúmajú sa ich prehľady. A až potom môžete ísť do obchodu.

celkovo

Hodnotenia sú odlišné. Ak ste stále nerozhodnutý, aj pri type modelu, ktorý ste si kúpili, bude vám pre referenciu vyhovovať všeobecná ponuka najlepších invalidných vozíkov pre novorodencov.

 1. Emmaljunga Mondial Duo Combi Leatherette - najlepší zimný kočík 2 v 1. Švédsko. 1.000 dolárov.
 2. Hartan VIP XL - jeden z najlepších nemeckých modelov. Germany. 1.000 dolárov.
 3. Aprica Karoon je najľahší kočík pre novorodencov. Japan. 780 USD
 4. CAM Cortina Evolution X3 Tris je univerzálny model 3 v 1. Taliansko. 550 USD.
 5. Silver Cross Sleepover Sport je vynikajúci transformátor pre novorodenca. Spojené kráľovstvo. 500 USD.
 6. Tutis Zippy Novinka je multifunkčný model. Litva. 400 USD
 7. Tako Jumper - lacný vagón. Poľsko. 400 USD
 8. Camarelo Sevilla - zimný model pre novorodencov. Poľsko. 300 USD
 9. Baby Care Manhattan Air - úžasná kombinácia ceny a kvality. Poľsko. 150 USD
 10. Starostlivosť o dieťa Suprim je jednou z možností rozpočtu. Južná Kórea. 150 USD

Toto hodnotenie invalidných vozíkov pre novorodenca zahŕňa rôzne typy modelov, ktoré sa orientujú na ceny a usmerňujú pohľad rodičov na správny smer. Ak potrebujete konkrétny typ tohto vozidla, môžete si prezrieť konkrétnejšie TOP.

Kočík-kočík

Mnohí považujú za užitočné použiť hodnotenie kočíka, pretože tento konkrétny model je pre novorodencov považovaný za najvýhodnejší a najúspešnejší.

 1. I coo vrchol vzduchu 2 v 1 je elitný model. Germany. 1000 USD
 2. Bebecar Grand Style - vynikajúca kolíska pre novorodenca pre všetky príležitosti. Portugalsko. 630 USD
 3. Bebecar Stylo AT - iný model tej istej spoločnosti, kompaktnejší a ovládateľnejší. Portugalsko. 600 USD
 4. Noordi Arctic - ideálny kočík pre zasnežené oblasti. Nórsku. 550 USD.
 5. Inglesina Sofia je najpohodlnejší kočík pre novorodencov. Talianska. 530 USD
 6. Peg-Perego Culla-Auto - najlepšia letná možnosť. Talianska. 470 USD.
 7. Peg-Perego Culla - klasická kolíska. Talianska. 450 USD.
 8. Navington Caravel - jeden z najelegantnejších invalidných vozíkov, kolísky. Poľsko. 380 USD
 9. Luxe Zekiwa - kolíska zimné leto. Germany. 360 USD.
 10. Little Trek je jedným z najlacnejších modelov. Rusko. 100 USD

Tento invalidný vozík TOP-10 pre novorodencov pomôže rodičom vybrať si pohodlnú kolísku, ktorá bude rovnako pohodlná pre dieťa aj pre rodičov.

Ľahké kočíky

Rodičia tiež pravdepodobne budú mať prospech z ľahkého hodnotenia invalidných vozíkov, ako v mestskom živote, keď musíte žiť vo výškových budovách s výťahmi, kompaktnosť a nízka hmotnosť tohto vozidla pre deti sa stávajú jedným z najdôležitejších parametrov.

 1. Aprica Karoon - najjednoduchší kočík pre novorodenca. 5 kg. Japan. 100 USD
 2. TFK Buggster S-Air - transformátor 2 v 6 kg. Germany. 350 USD.
 3. Silver Cross Dazzle - vychádzková palica. 7 kg. Spojené kráľovstvo. 140 USD.
 4. Bugaboo Bee - kolíska. 8 kg Holandsko. 780 USD
 5. Cybex Callisto - kolíska pre novorodencov. 8 kg Germany. 440 USD.
 6. Maclaren Techno XLR - transformátor. 8 kg Germany. 520 USD
 7. Inglesina Huggy Avio - kolíska. 11 kg. 480 USD.
 8. Phil a Teds Smart - transformátor. 12 kg. Nový Zéland. 380 USD
 9. Bumbleride Flyer - transformátor. 12 kg. Spojené štáty. 240 USD.
 10. Bebe confort streety - model chôdze. 13 kg. France. 180 USD.

Tieto populárne kočíky pre novorodencov, zaradené do hodnotení a TOP, už získali populárnu lásku a pozitívnu spätnú väzbu od odborníkov. Zriedka jeden z nich možno nájsť negatívne recenzie.

Takže myslíte, vyberte. Ak existujú preferencie z hľadiska konkrétnych výrobcov, môžete zobraziť zoznam spoločností, ktoré vyrábajú tento produkt.

To je zaujímavé. Porshe detské terénne vozidlo je jedným z najdrahších na svete. Jeho cena je 19.300 dolárov, takýto inteligentný model predstavila Ksenia Sobchak Glucose na narodenie dcéry.

firma

Ktoré spoločnosti kočíky sa osvedčili v tomto výklenku na modernom trhu? Malé hodnotenie vám umožní navigáciu v značkách z rôznych krajín.

 1. Nemecko: FD-Design, Teutonia, Hartan, Hauck, Concord, Noordline, Zekiwa, TFK, I'coo.
 2. Spojené kráľovstvo: Britax, Maclaren, Happy Baby, Silver Cross, Cosatto, Lonex, Bloom.
 3. Holandsko: EasyWalker, Mutsy, Maxi-Cosi, Nuna, Quinny.
 4. Nórsko: Esspero, Stokke, Noordi.
 5. Holandsko: Bugaboo.
 6. Poľsko: Anmar, Cacper, Navington, Tako, Lonex, Roan marita, Prampol, Bogus, Camarelo.
 7. Čína: Geoby, Seca, Jetem.
 8. Portugalsko: Bebecar.
 9. Rusko: Malý trek, Apex, Wound, Stack, Svet detstva, topoľ (víla).

To sú najlepšie firmy v tomto výklenku. Ich tovar je veľmi žiadaný, poskytuje všetku potrebnú dokumentáciu pre svoje výrobky a dodržiava globálne štandardy kvality. Ak nie je problém s výberom, ale sú tu nejaké menšie otázky, nemenej dôležité, niektoré užitočné tipy vám pomôžu s odpoveďami na ne.

Stáva sa to a to. Automobilová spoločnosť Škoda vydala pre všetky otcovské vozidlá vozíkovy terén. To stojí $ 13,000, 20-palcové zliatinové kolesá na kolesách, terénne pneumatiky, bočné zrkadlá, brzdy, hydraulické odpruženie, brzdové svetlá, diaľkové svetlomety - takéto stvorenie spôsobuje skutočný pôžitok pre všetkých ľudí.

Užitočné tipy

Vzhľadom k tomu, že je to veľmi populárny a vždy populárny produkt, detské kočíky pre novorodencov spôsobujú veľký záujem medzi budúcimi a mladými rodičmi. Pochybnosti a otázky súvisiace s ich akvizíciou rozptýlia niektoré užitočné tipy.

 • Kedy kúpiť kočík?

Najčastejšie sa rodičia obávajú otázky, či je možné kupovať detský kočárek pre novorodenca vopred, pretože každý hovorí, že to nie je možné - bude to zlé znamenie. Časy povery sú u konca. XXI storočia vo dvore je každý mobilný a byť schopný správne distribuovať svoj čas. Je lepšie, aby budúci rodičia v predstihu odišli do obchodu, prezreli si všetky modely a spoločne si kúpili tú správnu možnosť, ktorá vyhovuje všetkým. Bude to lepšie ako neskôr v zmätku otec sám získa model, ktorý bude sklamaním mama. Vyhnite sa takýmto chybám.

 • Stojí to za preplácanie?

Široká ponuka všetkých druhov invalidných vozíkov umožňuje výrobcom určiť pre nich jednoducho širokú škálu cien. Je to stojí za to stráviť 1.500 dolárov, alebo dať to stranou pre niečo viac potrebné a nákup jednoduchý model za 100 dolárov? Tu je celá otázka bohatá. Ak je tam veľa financií, prečo si nezmeníš svoju márnosť s terénnym vozidlom z Nemecka? A ak každý cent na účte, nebojte sa kúpiť lacné možnosti - niekedy nie sú horšie v kvalite.

 • Pneumatiky alebo plast?

V letných mesiacoch bude vhodnejšie vrátiť kočík s gumovými pneumatikami. Majú hladší ťah, dobrú absorpciu šoku - novorodenec sa nebude triasť. V zime budú pneumatiky zneškodňovať, pretože výrazne sťažia pohyb v snehu. Plastové kolesá sú tenšie, dobre rezané snehom.

 • Pružiny alebo pružiny?

Vozíky na pružinách sa líšia v najlepšej manévrovateľnosti ako na pružinách. Je ľahšie otáčať sa, nakláňať sa pri vstupe do obrubníka.

 • Akú farbu by mal mať kočík?

Psychológovia hovoria, že najlepšou voľbou pre interiérové ​​čalúnenie kočíkov bude biela, kávová a béžová. Zvonku sa chlapci zvyčajne modro a modro (tradične), rovnako ako šedá, zelená a čierna. Pre dievčatá - červené a ružové (tradične), rovnako ako oranžová, žltá, vínová.

Aby novorodenec mal ten najlepší kočík, o ktorom sa dá snívať, rodičia budú musieť študovať veľa informácií o tomto produkte a prezrieť si rôzne možnosti. Vzhľadom na základné výberové kritériá a veľkosti spomedzi širokej škály prezentovaného sortimentu si môžete vybrať niečo hodnotné a dobré vo všetkých ohľadoch - ceny a kvalitu.

Zanechajte Svoj Komentár