Hypoalergénny vzorec pre novorodencov: výberové kritériá, pravidlá kŕmenia a hodnotenie najlepších

Potravinové alergie - bežný jav u detí v prvom roku života. Ak je však priebeh choroby u tých, ktorí sú dojčení, korigovaní diétou matky, potom situácia s umelou je iná.

Pre liečbu a prevenciu potrebnej hypoalergénnej zmesi, špeciálne upravenej pre takéto deti. Výrazne znižujú záťaž liečiva na malom tele a prispievajú k rýchlemu vymiznutiu symptómov.

svedectvo

Ihneď by mala urobiť výhradu, že pediater po vyšetrení, vhodných testoch a potvrdení diagnózy určí hypoalergénne zmesi pre novorodencov.

Keď matka videla charakteristickú vyrážku na tele svojho dieťaťa, nemala by okamžite rozhodnúť o tom, či ho prenesie na takúto diétu. Po prvé - prieskum a až potom - použitie tohto typu výrobku zo zdravotných dôvodov, medzi ktoré patria:

 • potravinová alergia na mliečnu bielkovinu (kravu alebo kozu) a sóju;
 • neznášanlivosť lepku, ktorá je nevyhnutnou súčasťou bežnej detskej výživy;
 • syndróm zhoršenej absorpcie a trávenia (celiakia, črevné infekcie, neinfekčná hnačka, galaktozémia);
 • atopická dermatitída;
 • genetická predispozícia k alergickým reakciám;
 • nezrelosť tráviaceho systému;
 • nedostatočnosť pankreasu;
 • nezrelosť;
 • podvýživa.

Všetky tieto choroby sa môžu prejaviť u dieťaťa od prvých dní života alebo o niečo neskôr. Po objasnení diagnózy sa pediater rozhodne preniesť dieťa na inú diétu. Súčasne môže byť hypoalergénna dojčenská výživa, ktorá im bola pridelená, terapeutická alebo profylaktická v závislosti od závažnosti prejavov ochorenia.

typy

Na modernom trhu sú prezentované hypoalergénne zmesi pre deti v širokom rozsahu. Rodičia musia byť schopní pochopiť to, aby spočiatku preniesť dieťa na požadovaný typ jedla.

V prípade pochybností a nerozhodnosti sa vždy môžete obrátiť na svojho pediatra alebo na detského alergológa. Klasifikácie môžu byť založené na úplne odlišných kritériách.

Do cieľa

 • Profylaktické - sú predpísané, ak má dieťa predispozíciu na alergické reakcie.
 • Terapeutické a profylaktické vysoko prispôsobené - v prítomnosti menších príznakov ochorenia.
 • Upravené terapeutické hypoalergénne zmesi sa používajú v prípade závažného klinického obrazu, v prítomnosti urtikárie na tele, anafylaktického edému hrtanu a končatín, bronchospazmov a ťažkostí s dýchaním.

Vo forme uvoľnenia

 • Suchá hypoalergénna zmes v práškovej forme. Úsporné. Dlho uložené. Predáva sa v nádobách alebo kartónoch. Predstavuje hlavný masový podiel týchto výrobkov na trhu. Vyžaduje riedenie vodou v dávkach špecifikovaných v návode.
 • Koncentrovaná kvapalina. Zriedi sa vodou v pomere 1: 1. Dlho nie je uložený.
 • Hotový výrobok, ktorý vyžaduje iba ohrev. Pohodlné na ceste. Zriedenie vodou nie je potrebné, nie sú tvorené hrudky. Má vysokú cenu.

O obsahu srvátkového proteínu s kazeínom

Zloženie takýchto produktov zahŕňa kazeín a srvátkový proteín v rôznych pomeroch. V závislosti od obsahu týchto zložiek sa rozlišujú tieto typy hypoalergénnych zmesí: t

 • Vysoko hydrolyzovaná srvátka.
 • Vysoko hydrolyzovaný kazeín.
 • Profylaktická čiastočne hydrolyzovaná.
 • Nízka hydrolýza.

Srvátkový proteín je dobre vstrebávaný detským telom a prináša obsah hypoalergénnych zmesí s jeho obsahom do materského mlieka.

Podľa zloženia

Rodičia tých detí, ktorých reakcia na proteín kravského mlieka bola identifikovaná, by mali vedieť, ktoré hypoalergénne zmesi sú v zložení:

 • Sójové nealkoholické hypoalergénne zmesi, vymenované najskôr 5 mesiacov.
 • Hypoalergénna mliečna zmes s proteínovými hydrolyzátmi je určená pre deti, ktoré majú sklon k alergiám a tráviacim poruchám: dávajú ju od narodenia, ale má mierne špecifickú chuť, na ktorú sa novorodenci zvyknú postupne používať.
 • Hypoalergénna zmes kozieho mlieka, veľmi užitočná a lepšie absorbovaná deťmi.

Existuje mnoho klasifikácií a stačí si vybrať jeden produkt. Lekár by mal povedať, aký druh hypoalergénnej zmesi pre novorodencov je vo vašom prípade lepší. V prípade mierneho klinického obrazu môže byť užitočná profylaktická nízkohydrolyzovaná výživa.

Ak sú však príznaky veľmi závažné, mali by byť výhradne terapeutické a nevyhnutne vysoko hydrolyzované. Pri výbere venujte pozornosť zloženiu výrobkov.

štruktúra

Okrem hlavnej aktívnej zložky (sója, kozie mlieko, hydrolyzovaná bielkovina, kazeín) obsahuje akýkoľvek hypoalergénny prípravok pre dojčatá ďalšie užitočné zložky. Ich hlavnou úlohou je zlepšenie trávenia a zmiernenie príznakov ochorenia.

Uistite sa, že študujete zloženie zakúpených produktov, aby ste sa náhodne nedostali do žiadneho iného alergénu.

Ako ďalšie zložky môžu výrobcovia používať:

 • soľ: v hypoalergénnych zmesiach je veľmi málo, takže vylučovací systém dieťaťa nie je preťažený;
 • mastné kyseliny omega 3 a 6 pomáhajú správne formovať mozog a videnie;
 • antioxidanty (najčastejšie tokoferol a kyselina askorbová) posilňujú imunitný systém;
 • vápnik, fosfor a vitamín D prispievajú k normálnemu vývoju kostry;
 • peptidy tvoria citlivosť tela na proteín kravského mlieka;
 • L-karnitín má priaznivý vplyv na trávenie a nervový systém;
 • taurín posilňuje srdcový sval;
 • Inositol je nevyhnutný pre normálne fungovanie dýchacieho systému: pomáha zmierniť bronchospazmus a edém hrtanu v prípade alergií;
 • Lecitín pomáha cirkulačnému systému fungovať.

Štúdium zloženia obalu, pamätajte: najlepšia hypoalergénna zmes je tá, v ktorej bude minimálne množstvo aditív, aby sa nevyvolala nová vlna ochorenia u dieťaťa.

Deti, ktoré sú náchylné k alergiám, môžu spravidla reagovať s vyrážkou na rôzne výrobky, a nie len na sójové alebo kravské mlieko. Takže buďte veľmi opatrní: zaviesť do stravy aj tak zdanlivo bezpečnú diétu, sledovať jeho zdravie.

Okrem zloženia, čo iné by som mal hľadať pri výbere?

Kritériá výberu

Ak neviete, ktorú hypoalergénnu zmes si vybrať, musíte sa najprv poradiť s lekárom, ktorý diagnostiku urobil. Určite pomenuje niekoľko produktov vhodných pre vaše dieťa. Štúdia o nich pediatrov a mamičiek - to vám umožní urobiť objektívny názor na výživu, zvážiť klady a zápory.

Pamätajte si, že prechod z jednej zmesi na druhú je veľmi dlhý a nežiaduci biznis, preto je lepšie najprv zvoliť najoptimálnejšiu možnosť. Čo hľadať?

 • vek

Vždy si vyberte vhodnú výživu podľa veku dieťaťa. Ako rastie, potreba živín sa mení. Takže obsah produktov pre rôzne obdobia bude odlišný. Vyhľadajte čísla na balíku:

- "1" - hypoalergénne zmesi pre dojčatá od narodenia do šiestich mesiacov;
- "2" - od 6 mesiacov do 1 roka;
- "3" - po 1 roku.

 • cena

Ak si vyberiete medzi drahým a lacným mixom s podobným zložením, nie vždy stojí za to preplácať. Mnohí veria, že prémiový produkt má vyššiu kvalitu. V praxi sa ukazuje, že telo dieťaťa neprijalo luxusné výrobky, ale pozitívne reagovalo na masový trh.

Toto kritérium výberu by vás teda nemalo zamieňať, hoci sa môžete orientovať na základe hodnotenia hypoalergénnych zmesí, kde sú uvedené približné ceny.

 • Dátum výroby

Toto je jedna z najdôležitejších možností výberu. Ak sa skončí doba použiteľnosti uvedená na obale, nákup by sa mal zrušiť. Od okamihu otvorenia balenia, až kým sa úplne nespotrebuje, môže trvať 2-3 týždne a tovar bude musieť byť odhodený, pretože bude po splatnosti. Vezmite si tento produkt pre budúce použitie tiež nestojí za to. Kúpiť malé balíky.

Venujte pozornosť všetkým týmto bodom, aby ste si vybrali dobrú, vysoko kvalitnú detskú výživu na dlhé obdobie kŕmenia. To umožní, aby sa ísť cez rôzne značky pri hľadaní najlepšej možnosti.

Áno, a pre malý žalúdok, omrvinky budú lepšie, ak sa pôvodne zvykne na jeden produkt, ktorý sa následne nebude musieť meniť. Koniec koncov, je dosť ťažké prejsť z obvyklej zmesi na hypoalergénnu: tento proces bude trvať veľa času.

Pravidlá kŕmenia

Na to, aby sa dieťa naučilo hypoalergénnej zmesi, musia rodičia poznať vlastnosti svojho použitia.

 1. Je zakázané podávať takéto výrobky bez pediatra. Iba na základe výskumu a zdravia dieťaťa môže určiť, či je možné neustále kŕmiť dieťa hypoalergénnou zmesou. Ak je to len profylaktické, sotva stojí za to. Ak je choroba príliš veľká a je naliehavé zmierniť symptómy, niekedy si musíte sadnúť na takúto diétu až do prechodu na stôl pre dospelých (1,5-2 roky).
 2. Ak je dieťa od narodenia umelým umelcom a matka vopred vie, že má predispozíciu na alergie, mala by o tom informovať lekára. Možno okamžite povolí použitie profylaktického alebo terapeutického produktu.
 3. Ak sa choroba neprejavila okamžite, matka by mala študovať schému, ako prejsť na hypoalergénnu zmes. To sa robí postupne. Najprv sa pridá 30 ml nového lieku k doplnkovému krmivu spolu s obvyklou výživou pri 2. kŕmení. Potom sa dávka postupne zvyšuje. Najprv sa uskutoční celé druhé a posledné kŕmenie. Potom - všetko ostatné.
 4. Pokiaľ ide o otázku, či je možné zmiešať hypoalergénnu zmes s normálnou zmesou, určite nie. Najprv známy výrobok v samostatnej fľaši. Po ňom je už doplnená o lekársku výživu v inej nádobe.
 5. Výsledky liečby sa prejavia až po 2-3 týždňoch.

A ešte jeden veľmi dôležitý bod by mali vziať do úvahy všetci rodičia. Otázka, či môže byť alergia na hypoalergénnu zmes, je pre niektorých absurdná a hlúpe, hoci to tak nie je.

Ak má dieťa reakciu na sójové bôby a pre neho ste získali presne sójový produkt - nie je možné vyhnúť sa vyrážke a iným prejavom ochorenia. To isté sa môže stať s ďalšími zložkami.

Pozri tiež: "Pravidlá kŕmenia novorodenca v čase a množstve."

hodnotenie

Vodca našich hodnotiacich hypoalergénnych zmesí - «Alfare» od spoločnosti «Nestle» (Švajčiarsko)

Aby nedošlo k strate v rôznych značiek a značiek detskej výživy, zoznam hypoalergénnych zmesí pre novorodencov vám pomôže urobiť správnu voľbu. Bude vás orientovať v krajinách pôvodu a cenového rozpätia.

Jedná sa o výrobky, ktoré sa osvedčili v tomto výklenku, dostali veľa vďačnú spätnú väzbu od mladých mamičiek, a prešli klinickými skúškami a získal súhlas pediatrov.

Hypoalergénna dojčenská výživa

 1. Alfaro. Nestle. Switzerland. 19 USD.
 2. Friso Pep AC. Friesland Foods. Holandsko. 16 USD.
 3. Friso Pep. Friesland Foods. Holandsko. 16 USD.
 4. Frisolac HA 1. Friesland Foods. Holandsko. 11 USD.
 5. HiPP Combiotic HA 1. HiPP. Germany. 11 USD.
 6. Hipp GA 1. HiPP. Germany. 11 USD.
 7. Humana GA 1. Humana. Germany. 14 USD.
 8. Kabrita. Hyproka. Holandsko. 14 USD.
 9. NAN GA 1. Nestlé. Switzerland. 10 USD
 10. Nestogen. Nestle. Switzerland. 8 USD.
 11. Nutramigenu. Mead Johnson Výživa. Spojené štáty. 6 USD.
 12. Nutrilak HA. Nutritek. Rusko. 8 USD.
 13. Nutrilak Peptide STZ. Nutritek. Rusko. 9 USD.
 14. Nutrilon HA 1. Nutricia. Holandsko. 10 USD
 15. Alergia Nutrilon Pepti. Nutricia. Holandsko. 14 USD.
 16. Nutrilon Pepti TSC. Nutricia. Holandsko. 16 USD.
 17. Pregestimil. Mead Johnson Výživa. Spojené štáty. 6 USD.
 18. Similac Alimentum. Abbott. Írsko / Dánsko / Španielsko. 9 USD.
 19. Similac Hypoalergénne. Abbott. Írsko / Dánsko / Španielsko. 11 USD.
 20. Opatrovateľka. Bibikol. Nový Zéland. 11 USD.

Teraz poznáte rozdiel medzi hypoalergénnou zmesou a obvyklou zmesou: v nej je alergén (najčastejšie proteín kravského mlieka) nahradený iným, mäkším a bezpečnejším komponentom.

Môže to byť srvátkový proteín, kazeín, sójové alebo kozie mlieko. Zachraňuje deti, ktoré od prvých dní svojho života trpia touto chorobou a sú nútené používať špecializovanú liečbu a preventívnu výživu, aby sa predišlo komplikáciám.

Zanechajte Svoj Komentár