Prehľad novorodeneckých zápchových zmesí: najlepší výrobcovia a optimálne zloženie

Tráviaci systém dieťaťa, ktorý sa nedávno narodil, je veľmi nedokonalý. Počas prvého roku svojho života bude pokračovať vo formovaní a citlivosti na najmenšie zmeny vo svojej strave.

Najčastejšie sa človek musí zaoberať problémami vo svojej práci umelcom. A najčastejším príznakom nesprávneho fungovania gastrointestinálneho traktu je vzácna a veľmi tvrdá stolica, ktorá spôsobuje nepohodlie, koliku, bolesť brucha a vedie k nespavosti a strate chuti do jedla.

Dobrým pomocníkom pre novorodencov v tomto prípade bude zmes zápchy, ktorú zvyčajne odporúčajú pediateri svojim mladým pacientom.

svedectvo

Keďže zápcha u novorodencov je vážnym problémom, ktorý môže negatívne ovplyvniť jeho zdravotný stav a zdravie, zmesi proti tejto chorobe vykonávajú hlavne terapeutické a profylaktické funkcie. A to znamená, že vyžadujú špeciálne indikácie pre použitie.

Nie je možné dať ich dieťaťu, bez rady lekára, nezávisle. To môže viesť k zlyhaniu fungovania tráviaceho systému bez pomoci.

Sú predpísané v týchto prípadoch:

 • zápcha;
 • veľmi tvrdá a vzácna stolica;
 • koľkých;
 • zažívacie poruchy;
 • silná regurgitácia až reflexný reflex.

Zmesi určené na liečbu zápchy u novorodencov nielen normalizujú stolicu, ale tiež zlepšujú prácu tráviaceho systému ako celku. Preto v dôsledku toho tento problém zmizne, ako aj mnoho ďalších: kolika a hojná regurgitácia prestávajú rušiť. Terapeutický účinok takejto výživy je preto ťažké preceňovať. Stačí si vybrať ten správny produkt, a preto musíte pochopiť rozmanitosť jeho druhov.

Na poznámke. Ak novorodenca zápcha sprevádzaná silnou regurgitáciou, lekár môže najprv predpísať antireflux zmes, ktorá zahŕňa gumu alebo škrob. Na balíkoch takejto moci budú písmená AR.

typy

Existujú rôzne zmesi určené špeciálne na liečbu zápchy u novorodencov. Hlavný smer bude spočiatku stanovený pediatrom, ktorý bude predpisovať buď zdravú výživu alebo profylaktiku.

Posledné slovo však zostane ponechané na rodičov, ktorí si budú musieť vybrať, ktorý výrobok budú dávať svojim omrvinkám - tekutým alebo suchým, z masového trhového výklenku alebo z luxusnej kategórie. Stručný opis hlavných klasifikácií vám umožní navigáciu v takom širokom rozsahu.

Do cieľa

 • liečebný

Samozrejme, najlepšia zmes zápchy a koliky je terapeutická, ktorá obsahuje buď laktulózu (Semper Bifidus, Agush mlieko) alebo gumu (Nutrilak A, Humana AP, Nutrilon AP). Ona je menovaná pediater, pozorovanie novorodenca, po ďalšej kontrole.

Ak sa počas 2 týždňov stolica normalizuje s použitím ľudových prostriedkov a liekov, je pravdepodobné, že toto riešenie bude ponúknuté. Dávkovanie a trvanie liečby určuje nielen lekár, ale aj vlastnosti vybraného produktu.

 • preventívna

Zmes kvaseného mlieka zápchy - ďalšia dobrá možnosť pre novorodencov. Prospešné mikroorganizmy v nich obsiahnuté (acidofilná, kyselina mliečna a bifidobaktérie) nielen normalizujú prácu žalúdka, ale tiež zlepšujú absorpciu látok, ako je vápnik, fosfor, železo a horčík. A všetci prispievajú k rozriedeniu kresla.

Tento typ potravy sa často používa ako preventívne opatrenie, ak má dieťa tendenciu k zápche od narodenia.

konzistencia

 • Vo forme prášku (suché) t

Upravená dojčenská výživa pre zápchu v suchej forme vyžaduje riedenie vodou. Skladuje sa dlhšie a spravidla ho dlhšiu dobu uchopí. Takéto potraviny nielenže fixujú stolicu novorodenca, ale sú tiež považované za vynikajúcu prevenciu proti krivici a anémii. Pediatri často predpisujú takéto prášky na predčasné a zlé získanie hmotnosti detí.

 • Koncentrovaná kvapalina

Zriedi sa vodou v pomere 1: 1. Mínus v malej skladovacej dobe.

 • hotový

Výrobok, ktorý sa môže podať novorodencovi ihneď po zahriatí. Dobré, aby na ceste. Nevyžaduje riedenie vodou, netvorí hrudky. Ale je to dosť drahé.

Málo závisí od konzistencie zmesi proti zápche u novorodencov. Prášky aj hotové kvapaliny sú rovnako účinné. V tejto veci je skutočne dôležité zloženie detskej výživy. Ak je to vhodné pre Vaše dieťa, je potrebné ho podrobne preštudovať a poradiť sa s lekárom.

To je zaujímavé. Nebojte sa dať novorodencom zápchu mliečnych receptúr so žuvačkou. Je to sacharid, ktorý sa vyrába z bôbov karobu. V potravinárskom priemysle sa táto látka používa ako zahusťovadlo a stabilizátor.

štruktúra

Je samozrejmé, že zmes proti zápche by mala obsahovať iba najužitočnejšie látky s terapeutickým účinkom. Ich úlohou je normalizovať rozrušenú stoličku novorodenca.

Existuje množstvo prísad, ktoré túto funkciu vykonávajú v krátkom čase a bez zdravotných účinkov. Že musia hľadať medzi komponentmi na obale.

guma

Najlepšie mlieko vzorec pre zápchu je ten, ktorý obsahuje svätojánsky žuvačky. To je považované za terapeutické a antireflux. Táto látka je schopná zadržať vodu v tele novorodenca. Na druhej strane rozriedi fekálne hmoty. Takáto výživa stimuluje črevá k častejšiemu vyprázdňovaniu. Dávkovanie sa určuje podľa inštrukcií.

laktulóza

Zlepšuje peristaltiku a mikroflóru malého žalúdka, v dôsledku čoho sa stolica novorodenca normalizuje. V názve vidíte predponu "bifidus", ale nenechajte sa oklamať: v takejto diéte nie sú žiadne bifidobaktérie. Ale tento prebiotik je schopný zvýšiť svoj počet a zlepšiť rozvoj.

V závislosti od predpisu lekára sa laktulózová zmes na zápchu používa buď ako jediná výživa dieťaťa, alebo v pomere 50/50 s bežnou zmesou. Dĺžka liečby je určená pediatrom, závisí od terapeutického účinku.

prebiotiká

Podľa odborníkov musí dojčenská výživa pre koliku a zápchu nevyhnutne obsahovať prebiotiká - vlákninu, polysacharidy rôznych typov. Vyberajú sa individuálne, v závislosti od tolerancie novorodenca.

Patrí medzi ne:

 • FOS - fruktooligosacharidy;
 • GOS - galaktooligosacharidy;
 • inulín;
 • laktulóza opísaná vyššie je tiež prebiotická.

Polysacharidy nie je možné stráviť v tenkom čreve. Ale keď sa dostanú do tuku, sú zdrojom energie pre bifidobaktérie a laktobacily, ktoré sú veľmi užitočné pre novorodencov, stimulujú rast týchto mikroorganizmov. Pediatri tvrdia, že zmes zápchy s prebiotikami je najlepšia. Optimálny pomer GOS a FOS je 9 až 1.

probiotiká

Probiotiká by mali byť tiež zahrnuté v dobrej zmesi zápchy a koliky - to sú veľmi bifidobaktérie a laktobacily. Ide o prevenciu črevných infekcií, potláčanie patogénnej mikroflóry, normalizáciu toku rôznych mikrobiologických procesov v žalúdku novorodenca. Probiotiká sa nachádzajú vo fermentovanom mlieku a bežných zmesiach, ale prvé sú oveľa vhodnejšie ako prostriedok na normalizáciu stolice.

Pri výbere zmesi proti zápche u detí, dávajte pozor, aby zabezpečili, že obsahuje čo najmenej palmového oleja (o výhodách alebo poškodeniach tohto výrobku v detskej výžive, prečítajte si tu), tuky a bielkoviny. Tieto tri zložky inhibujú gastrickú motilitu a môžu prispievať k retencii stolice. Nasledujúce tabuľky vám pomôžu pri navigácii.

Zmesi s prebiotikami a probiotikami

Len s prebiotikami

Len s probiotikami

Teraz môžete zistiť, ktorá zmes pomáha proti zápche - jedna, ktorá bude obsahovať tieto zložky, ktoré sú dobré pre trávenie. Poraďte sa s pediatrom, ktorý pozoruje novorodenca, ktorý je pre neho vhodnejší v súlade s jeho individuálnymi vlastnosťami. Niektorí ľudia potrebujú len prebiotiká, niektorým pomáhajú probiotiká a v obzvlášť ťažkých prípadoch je potrebná kombinácia oboch týchto zložiek.

Zloženie - to je hlavná vec pri výbere detskej výživy na normalizáciu stoličky. Ale toto nie je jediné kritérium. Buďte opatrní a nenechajte si ujsť ďalšie nuansy.

Cez stránky histórie, Prínosy probiotík sa po prvýkrát diskutovali v 19. storočí. Ilya Mechnikov dospel k záveru, že baktérie kyseliny mliečnej zlepšujú črevnú aktivitu a pomáhajú predlžovať život. Jeho jogurt bol veľmi žiadaný a samotný vedec dostal Nobelovu cenu za tento objav.

Kritériá výberu

Aj keď ste sa rozhodli pre kompozíciu, stále musíte rozhodnúť o tom, ktorá zmes sa má vybrať pre novorodenca so zápchou, pretože závisí aj od mnohých faktorov.

 • vek

Jedlá by mali byť primerané veku dieťaťa. V skutočnosti, ako sa starne, stupeň tvorby žalúdka sa zmení. To znamená, že zmesi obsahujú rôzne množstvá živín a živín. Čísla na balíku vám povie, čo si vybrať:

- "1" - pre dojčatá od prvého dňa života do 6 mesiacov;
- "2" - od šiestich mesiacov do 12 mesiacov;
- "3" - po roku.

 • Náklady na

Nie vždy drahé zmesi môžu byť lepšie pri liečbe zápchy u novorodencov ako ich lacnejšie náprotivky. Vypočujte si odporúčania lekára, prečítajte si hodnotenia a recenzie. To vám umožní vybrať požadovaný produkt bez sprievodcu jeho nákladmi.

Všetky deti sú iné a reagujú odlišne na rovnaké jedlo. To môže byť cena na 30 dolárov, ale spôsobiť odmietnutie v malom žalúdku. A niekedy najjednoduchší prášok, ktorý nemá cenu $ 1, je schopný normalizovať detskú stoličku v krátkom čase.

 • Dátum výroby

Štúdium obalu, prvá vec, ktorú si všimnete, je dátum výroby a trvanlivosť. Toto je jedno z najdôležitejších kritérií výberu. Pamätajte si, že je potrebné normalizovať stolicu novorodenca a nespôsobovať hnačku kvôli exspirovanému produktu.

Žiadna z týchto nuancií nemôže chýbať, pretože účinnosť liečby zápchy u novorodencov bude závisieť od nich. Musíte si vybrať zmes, ktorá je ideálna pre neho a uľahčí štátu v krátkom čase. Tak to bude, ak bude problém diktovaný nezrelosťou tráviaceho systému dieťaťa. Všetko je oveľa závažnejšie, ak príčiny ochorenia ležia v druhej.

Pozri tiež: "Ako vybrať správny mix pre novorodencov?"

O otázke ceny. Jednou z najdrahších zmesí pre novorodencov, ktorá sa dá použiť na zápchu, je Nanny Classic od spoločnosti Bibikol (Nový Zéland). Vyrába sa na báze kozieho mlieka, nemá palmový olej. Cena za 800 gramov môže byť takmer 40 dolárov.

Osobitné prípady

Ak nie je zápcha u novorodenca diktovaná vekovými charakteristikami tráviaceho systému (stále sa formuje v prvom roku života), na liečbu ochorenia sa vyberajú špeciálne zmesi.

Keď nedostatok laktázy

Nízka laktóza:

 1. Nízka laktóza.
 2. Bellakt NL.
 3. Nízka laktóza.
 4. Humana LP.
 5. Humana LP + SCR.

laktózy:

 1. Bez laktózy.
 2. Bellakt bez laktózy.
 3. Nutrilak Lactose Free +.
 4. Nutrilon Premium Lactose Free.
 5. Babiččina kôš bez laktózy.
 6. Celia LF.

Pri potravinových alergiách

 1. Alfaro.
 2. Friso Pep AC.
 3. Frisolac HA.
 4. HiPP Combiotic HA.
 5. Humana GA.
 6. Kabrita.
 7. Nan ga.
 8. Nestogen.
 9. Nutramigenu.
 10. Nutrilak HA.
 11. Nutrilon HA, Pepti alergia, Pepti TSC.
 12. Pregestimil.
 13. Similac Alimentum, hypoalergénne.
 14. Opatrovateľka.

S nedostatkom laktázy a citlivosťou na potravinové alergie

 1. Nutrilonová aminokyselina.
 2. Alfare Amino.
 3. Nutrilak Peptide STZ.
 4. Nutrilak Soy.

Prečítajte si viac o zmesiach v potravinových alergiách v článku: "Hypoalergénne zmesi pre novorodencov."

Ako vidíte, vývojári detskej výživy neobišli tých, ktorí majú problém diktovaný vrodenými chorobami. Je na výber - a to by malo upokojiť a potešiť rodičov, ktorí budú schopní pomôcť im v týchto ťažkých prípadoch.

Ak existujú ťažkosti s výberom, iba špecialista môže povedať, ktorá zmes je lepšia pre zápchu u novorodencov z vyššie uvedených zoznamov. Zohľadní sa priebeh patológie a individuálne charakteristiky organizmu. A keďže ide o terapeutickú potravu, bude potrebné ju podávať podľa osobitných pokynov.

Výskumné údaje. Podľa archeologických vykopávok pred ľadovou dobou trpeli všetky ľudstvo nedostatkom laktázy. Gén, ktorý vám umožňuje stráviť mlieko, bol nájdený oveľa neskôr.

Pravidlá kŕmenia

Ak je potrebné dať novorodencovi zmes proti zápche, musíte dodržiavať špeciálne pravidlá kŕmenia. V opačnom prípade nemôžete len opraviť stoličku, ale ešte viac poškodiť zdravie.

 1. Dajte len na odporúčanie alebo vymenovanie pediatra.
 2. Profylaktické zmesi zápchy dávajú na 2-3 týždne, a potom prejsť na normálne, aby sa malý žalúdok pracovať nezávisle.
 3. Kŕmenie pokračuje, kým sa stolica nevráti do normálu. Potom budete musieť prejsť na normálne jedlo.
 4. V prítomnosti ochorenia, v dôsledku ktorého má dieťa zápchu (nedostatok laktázy alebo potravinové alergie), sa zmesi vhodného účelu môžu stať trvalou stravou až 1,5-2 roky.
 5. Prechod musí byť postupný. Nemôžete nahradiť obvyklú zmes úplne lekárske. 30 ml nového lieku sa podáva pred obvyklým kŕmením. V prípade potreby sa dávka postupne zvyšuje, až kým nedosiahne odporúčané hodnoty. Zvyčajne je to 50/50.
 6. Nie je potrebné miešať v jednej fľaši obvyklú zmes s liekom predpísaným lekárom proti zápche.
 7. Keďže prechod sa vykonáva postupne (pravidlá a schémy prechodu), výsledky liečby sa nemusia prejaviť okamžite, ale až po 5-7 dňoch.

Ak budete postupovať podľa týchto pravidiel, zmes zápchy začne pracovať rýchlo, a stav novorodenca sa zlepší. Hlavnou vecou je nezaoberať sa amatérmi a poradiť sa so svojím lekárom vo všetkom. Koniec koncov, terapeutické jedlo sa vyhne sviečkam a klystír, ktoré nie sú vždy užitočné v takom malom veku.

Minimálne hodnotenie najlepších produktov z rôznych krajín a široká ponuka cien vám pomôžu orientovať sa v cenách.

Užitočné rady. Ak má novorodenec zápchu, neponáhľajte sa okamžite prejsť na novú, aj keď terapeutickú zmes. Možno ste práve nedostali svoje dieťa správne. Povedzte pediatrovi, ako často ho vodou zaliate čistou vodou a korigujete tieto parametre. V 65% prípadov sa tento problém rieši týmto spôsobom.

hodnotenie

Vzorec mlieka pre zápchu "Bifidus" od švédskeho výrobcu "Semper" - nie každý bude musieť dovoliť. Cena 14 14,4 USD

Je ťažké určiť, ktorá je najlepšia zmes zápchy pre novorodencov: domáca výroba alebo napríklad z Nemecka (napríklad), masového trhu alebo prémiovej triedy. Zamerajte sa nielen na svoje finančné možnosti, ale aj na prehľad o produktoch a individuálnych charakteristikách malého organizmu.

 1. Bifidus zo Semperu zo Švédska. 14 $ 14.4.
 2. HIPP Combiotic z Nemecka. 13 13 USD.
 3. Humana AP od rovnakého výrobcu z Nemecka. 11 $ 11.5.
 4. Nutrilon AP od Nutricia z Holandska. 8.1 $ 8.1.
 5. Similac. Môžu sa uviesť rôzne producentské krajiny: Španielsko / Dánsko / Írsko. ≈ $ 7.6.
 6. Nan z Nestlé zo Švajčiarska. 7.5 $ 7.5.
 7. Nutrilak A a KM z Nutritek z Ruska. 5.2 $ 5.2.
 8. Bellakt Immunis z Bieloruska. 4.9 $ 4.9.
 9. Bifilin od ruského výrobcu. 0.9 0,9 USD.
 10. Agusha Ruská výroba. 0.6 0,6 USD.

Tieto informácie (typy, hodnotenia, zloženie) pomôžu vybrať správnu zmes pre novorodenca so zápchou, aby sa zlepšilo trávenie. Ak máte akékoľvek pochybnosti, je potrebné poradiť sa s odborníkom. Nezávislé rozhodnutia v tomto prípade môžu len poškodiť.

Zanechajte Svoj Komentár