Typy kolísok pre novorodenca: podrobné recenzie detských postieľok a invalidných vozíkov tohto modelu

Štúdie ukazujú, že kolíska pre novorodenca je pevnosťou, ktorá mu pomáha prispôsobiť sa úplne novým podmienkam. Pohybová choroba v ňom nie je ničím iným ako prirodzeným pokračovaním vnútromaternicového života. To znižuje stres pri prechode z jednej roviny existencie do inej reality.

Vďaka tomuto dizajnu si dieťa postupne zvykne na svoju vlastnú váhu a nové pravidlá gravitácie, ktoré v matkinom žalúdku nefungovali. Preto nie je možné preceňovať hodnotu kolísok. Hlavnou vecou je pochopiť, čo sa skrýva pod touto koncepciou.

Postieľky pre postieľky

Existujú dva typy detských postieľok:

 • Kolíska kolísky. Tento model má bežcov, vďaka čomu sa môže pohybovať zo strany na stranu.
 • Zavesený model. Pomocou špeciálnych zariadení zavesených na strope alebo stene. Je visí vo vzduchu a hojdá sa od nárazov. Napriek odlišnému zariadeniu sú ich základné funkcie a úlohy čo najviac podobné.

Kritériá výberu

V modernom trhu detského nábytku, je veľa detských postieľok tohto typu, stratiť sa v nich je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Ako neurobiť chybu pri nákupe, ako si vybrať kolísku pre novorodenca, aby vydržala čo najdlhšie, je ľahko použiteľná a pohodlná vo všetkých ohľadoch?

Pri skúmaní a štúdiu modelov venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 1. Je lepšie zvoliť dno a bočné steny vo forme roštov - s ich pomocou bude lôžko ventilované.
 2. Šírka medzi tyčinkami by mala byť asi 8 cm, častejšie sa novorodenec môže zaseknúť a medzi vzácnymi - vypadnúť z kolísky.
 3. Žiadne ostré rohy a výčnelky.
 4. Žiadne západky a klipy.
 5. Ak je to kolíska-kolíska, bude to dobrý nápad mať zámok bežcov, aby jej stabilnú pozíciu pre potrebu.

Ak si kúpite zavesený model, mali by ste vopred skontrolovať miesto jeho pripevnenia k stropu. Ako spoľahlivý je tento mechanizmus? Bude podporovať váhu postieľky a dieťa rastie míľovými krokmi? Nenechajte si ujsť tieto dôležité detaily, pretože sa týkajú jeho bezpečnosti.

Ak stále pochybujete o tom, či potrebujete kolísku pre novorodenca, určite oceníte všetky jeho výhody, ktoré je ťažké preceňovať.

Pozri tiež: "Ako si vybrať postieľku pre novorodenca?"

výhody

V 80. rokoch V 20. storočí uskutočnil SB RAMS zaujímavý experiment. Jedna skupina detí spala v zavesených modeloch, druhá v normálnych. Podľa výsledkov štúdie sa ukázalo, že prví spali lepšie, dobre sa vyvíjali, menej kričali, začali kričať a vykonávať cieľavedomé činy s perami skôr.

Takže urobte vlastné závery, ktoré sú lepšie: kolíska alebo posteľ pre novorodenca. A impozantný zoznam výhod prvej vám pomôže urobiť správne rozhodnutie:

 • použitie pri výrobe takýchto lôžok hypoalergénne priedušné materiály - napríklad vŕbové vinice (najčastejšie);
 • nie je potrebné žiadne úsilie na premiestnenie kolísky na akékoľvek vhodné miesto;
 • malá veľkosť, kompaktnosť;
 • obmedzený priestor vo vnútri kolísky vytvára pre novorodenca pocit bezpečia: cíti sa rovnako pohodlne ako v matkinom brušku - podľa toho mu pomáha rýchlo sa prispôsobiť prostrediu;
 • je to jednoduché: na internete je veľa diagramov a výkresov;
 • zvyčajne kompletný s kolískami prísť rôzne doplnkové príslušenstvo, vyrobené v rovnakej farbe ako posteľ: veľmi elegantný, takmer kráľovský baldachýn, matrac, sieť proti komárom, zábavné hračky, posteľná bielizeň;
 • Jednou z najdôležitejších výhod je prítomnosť systému pohybovej nevoľnosti, ktorý vám umožňuje rýchlo prepnúť novorodenca na spánok a nenechať ho dlhšiu dobu;
 • V niektorých modeloch moderní výrobcovia dokonca ukľudňujú hudbu, ktorá je automaticky zahrnutá do režimu pohybovej nevoľnosti.

Je ťažké sa dohadovať o tom, aká užitočná je kolíska pre novorodencov v prvých mesiacoch ich života. Zdá sa, že neexistuje iná alternatíva. Nie všetky ich však získavajú. Bohužiaľ, niekoľko nevýhod, ktoré tieto modely majú, sú schopné prerušiť celý šok pozitívnych momentov.

nedostatky

Dokonca aj najlepšie kolísky pre novorodencov majú nevýhody. Je ich málo, ale určujú odmietnutie mnohých rodičov získať tento model:

 • vysoká cena;
 • obmedzená životnosť: v prípade, že kolíska môže stále slúžiť dieťaťu do 5-6 mesiacov, potom je pre neho zavesená kolíska o niečo dlhšie - o 4-5 mesiacov.

Ak sa týchto faktorov nebojíte a rozhodne ste sa rozhodli kúpiť si jeden z týchto modelov, malé hodnotenie kolísok pre novorodencov vám to pomôže. Po štúdiu týchto TOP sa budete orientovať v cenách (viď ich variácia) a krajinách-producentoch.

Hodnotenie kolísky

 1. Eurolampart Angels. Talianska. 4 700 USD.
 2. Picci. Talianska. 1 400 USD.
 3. Italbaby láska. Talianska. 830 USD
 4. Micuna Fresh Mini. Španielsko. 325 USD.
 5. Geuther. Germany. 300 USD
 6. BeeAngel. China. 200 USD.
 7. Sofyushka. Mozhga Red Star. 145 USD.
 8. Jetem Sweet Dream mobil. China. 137 USD.
 9. Jednoduchosť. Spojené štáty. 130 USD

Hodnotenie zavesených kolísok

 1. Leander. Dánsko. 417 USD.
 2. Premium Marshmallow. Rusko. 197 USD.
 3. Vojenské. Rusko. 156 USD.
 4. Dáma. Rusko. 142 USD.
 5. Vanilla. Rusko. 135 USD.
 6. Vzory. Rusko. 135 USD.
 7. Pružina. Rusko. 135 USD.
 8. Eco-style. Rusko. 135 USD.
 9. SEALs. Rusko. 126 USD.
 10. Vesta. Rusko. 110 USD

Ako vyplýva z hodnotení, visiaca kolíska pre novorodencov sa vyrába hlavne v Rusku, pretože je to starodávny ruský model postieľky, ktorý siaha do stáročí.

Kolísky sú tiež prezentované v širokom rozsahu, aj keď medzi nimi je vedúci líder - Španielsko. Ak finančné možnosti nie sú obmedzené, môžete si toto umelecké dielo kúpiť so skutočne kráľovským baldachýnom. Aj keď za rozumnú cenu, tam sú tiež celkom slušné možnosti.

Ale keď už hovoríme o kolískach, máme na mysli nielen postieľku, ale aj kočík.

Etymológia. Slovo "kolíska" má pred-slovanské korene. Je tvorený z "lyulyukat", čo znamená "pokoj".

Kočík-kočík

Jedná sa o klasický model kočíka, určený pre deti od okamihu ich narodenia do 6-7 mesiacov. Je to vysoko vyvýšená, izolovaná, priestranná kolíska na podvozku kríža a štyri veľké nafukovacie kolesá. Posteľ môže byť odnímateľná, má rukoväte na prepravu dieťaťa z ulice do domu, čo je veľmi pohodlné.

To predstavuje asi 50% všetkých invalidných vozíkov na trhu dnes, takže široký rozsah môže byť ťažké kúpiť.

Kritériá výberu

Ak chcete správne vybrať kočík-kolíska pre novorodenca a nie je sklamaný v budúcnosti v nákupe, dávajte pozor na nasledujúce údaje: t

 1. Dno by malo byť tvrdé, pretože to upevňuje pozíciu novorodenca a správne tvorí jeho polohu.
 2. Veľké, vyhrievané lôžko.
 3. Pochybujete, či potrebujete pre novorodenca detskú kolísku? Táto odnímateľná časť robí kočík všestranným a veľmi pohodlným, čo kompenzuje jeho objemnosť.
 4. Hlboká kapucňa.
 5. Odolný plášť so sklopným perom.
 6. Tvrdé strany.
 7. Priedušná tkanina odpudzujúca vodu.
 8. Mäkké odpisy.
 9. Nafukovacie, stabilné kolesá.
 10. Dobré brzdy.
 11. Žiadne vrzanie.
 12. Okno prezerania.
 13. Sieť proti komárom.
 14. Objem skladovacieho koša.

Neodporúča sa kupovať takéto drahé a dôležité veci ako kočík pre novorodenca, a to prostredníctvom internetu. Je lepšie vidieť a kontrolovať model sám, takže nie jeden detail úniku pohľad. Koniec koncov, bude to závisieť od pohodlia vašich omrvín. Prečo si väčšina rodičov zvolí túto možnosť?

Viac informácií o detských kočíkoch pre novorodencov, pomoc pri ich výbere, recenzie a hodnotenia, prečítajte si v našom článku: "Ako sa nemýliť s výberom kočíkov?"

výhody

Tento kočík má mnoho výhod oproti iným modelom:

 • kolíska je umiestnená dostatočne vysoko od zeme a matka sa nemusí ohýbať príliš nízko;
 • dobrá premávka: masívne kolesá prekonávajú všetky problematické, nerovné úseky cesty;
 • miesto na spanie (priamo samotná kolíska) môže byť odstránené, prevezené domov a zavesené na strop alebo na stenu, používané ako postieľka;
 • pýtate sa sami seba, či je možné, aby novorodenec chodil v kolíske - toto je jeden z najúspešnejších modelov pre toto, pretože dokonale chráni pred nepriaznivým počasím (sneh, dážď, vietor, nízke teploty) a chráni pred hlukom z ulice;
 • tuhé, ploché dno prispieva k správnej tvorbe malej kostry;
 • Klasické modely od domácich výrobcov sú pomerne lacné.

Nepreceňujte však výhody invalidných vozíkov s kolískami, pretože majú tiež nedostatky.

nedostatky

Po prúde transformátorov nalial do moderného trhu, klasické modely s kolískami vybledli do pozadia, pretože oni boli prví, ktorí stratili na mnohých miestach. Tu sú len niektoré z nich:

 • veľká veľkosť neumožňuje umiestniť kolísky do verejnej dopravy alebo do výťahu;
 • závažnosť: najjednoduchšia kočíková kolíska pre novorodencov váži od 12 kg (takéto modely sa nachádzajú v hodnotení nižšie);
 • slabá manévrovateľnosť, ako veľké, objemné kolesá, ktoré spočiatku všetci otcovia majú radi, sú zle - je ťažké ich riadiť;
 • obmedzená doba prevádzky: pri nákupe sa musíte okamžite pozrieť na to, aký starý konkrétny model možno použiť: zvyčajne - iba do 6-7 mesiacov.

Posledná nevýhoda môže byť rozjasnená, ak spočiatku vyberiete maximálnu veľkosť kolísky, v ktorej sa bude cítiť aj staršie dieťa.

rozmery

Pri výrobe invalidných vozíkov existujú štandardy veľkosti:

 • dĺžka je asi 80 cm;
 • šírka - cca 40 cm;
 • rázvor - od 40 do 50 cm;
 • hmotnosť - od 12 kg.

Mnohí výrobcovia, ktorí vyvíjajú modely invalidných vozíkov, však porušujú všeobecne uznávané štandardy veľkosti (opäť v prospech detí).

S cieľom udržať tieto údaje mimo vašu pozornosť, môžete použiť tabuľky veľkostí kolísky na invalidných vozíkoch z rôznych krajín výroby.

Poľské kočíky, kolísky

litovský

taliansky

angličtina

čínsky

Nemec

španielsky

austrálsky

ruský

hodnotenie

Približné hodnotenie najlepších kočíkov buggy pre novorodencov pomôže správne sa rozhodnúť pri kúpe.

 1. Inglesina Vittoria. Talianska. 14 kg. 717 USD
 2. Tutek Retro. Poľsko. 18 kg. 690 USD
 3. Peg-Perego Martinell. Talianska. 17 kg. 660 USD
 4. Bebecar Stylo AT. Portugalsko. 17,5 kg. 630 USD
 5. Brevi Rider. Talianska. 16 kg. 475 USD.
 6. Reindeer Prestige Lily. Poľsko. 14 kg. 460 USD.
 7. Navington Caravel. Poľsko. 17,5 kg. 420 USD.
 8. Maxima Classic. Poľsko. 14 kg. 390 USD.
 9. Pán Sandman Voyage Eco 50%. Poľsko. 12 kg. 350 USD.
 10. Malý Trek Rio. Rusko. 12 kg. 220 USD

Jedná sa o najlepšie detské kočíky, kolísky pre novorodencov, podľa recenzií mladých rodičov a znalecký posudok.

Teraz viete, ako je potrebná kolíska v prvých mesiacoch života malého muža. A to sa týka tak detských postieľok, ako aj invalidných vozíkov. Pohybová choroba mu pomáha rýchlejšie sa prispôsobiť novým podmienkam existencie, upokojuje svoj nervový systém, umožňuje mu okamžite zaspať a správne formovať jeho postoj.

Áno, toto sú dodatočné výdavky na rodinný rozpočet, ale stoja za to. Preto je vhodné, aby všetci mladí rodičia premýšľali o kúpe týchto konkrétnych modelov.

Zanechajte Svoj Komentár